מורגן סטנלי ישלם 1.25 מיליארד דולר ליישוב אישומי הונאת המשכנתאות

ההסדר מגיע בעקבות הסדר בסך 13 מיליארד דולר עם ג'יי.פי מורגן צ'ייס והסדר בסך 1.9 מיליארד דולר עם דויטשה בנק

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק מורגן סטנלי האמריקאי הודיע כי ישלם 1.25 מיליארד דולר לרגולטור הדיור האמריקאי כדי להסדיר אישומים בנוגע למכירת אג"ח מגובות משכנתאות. הבנק דיווח כי יפריש 150 מיליון דולר נוספים לעתודות המשפטיות שלו כתוצאה מההסדר. דוברת הסוכנות הפדרלית למימון דיור (FHFA), המפקחת על חברות המשכנאות הממשלתיות פאני מיי ופרדי מאק, לא מסרה תגובה, אך אישרה את דבר ההסדר.

כמה בנקים גדולים בארה"ב הפרישו כספים לכיסוי הוצאות משפטיות פוטנציאליות בעקבות הסדר הענק של ג'יי.פי מורגן צ'ייס עם הרשויות בארה"ב, בסך 13 מיליארד דולר. בינואר דיווחה ה-FHFA כי קיבלה בחזרה כמעט 8 מיליארד דולר באמצעות הסדרים עם מוסדות פיננסיים שתבעה ב-2011 בגין אמירות מטעות הנוגעות לאג"ח מגובות משכנתאות בסך כ-200 מיליארד דולר שמכרה לפאני מיי ופרדי מאק. בסך הכל, הגישה הסוכנות תביעות נגד 18 מוסדות פיננסיים ב-2011.

בדצמבר האחרון, דיווח דויטשה בנק כי ישלם 1.9 מיליארד דולר ליישוב האישומים. סיטיגרופ שילמה 250 מיליון דולר. מורגן סטנלי הוסיף 1.2 מיליארד דולר ברבעון הרביעי לכיסוי הוצאות משפטיות, וציין את החקירה בתחום האג"ח מגובות המשכנתאות כמניע לכך.

מנכ"ל מורגן סטנלי, ג'יימס גורמן, אמר כי האישומים מהווים התקדמות משמעותית לקראת פתרון העניין. השורה התחתונה של הבנק תיפגע בכ-5 סנט למניה ברבעון הרביעי בעקבות הגדלת ההפרשה להוצאות משפטיות. מורגן סטנלי דיווח בחודש שעבר על תוצאות טובות מהצפוי ברבעון הרביעי של 2013.

בניין מורגן סטנלי
בניין מורגן סטנליצילום: Bloomberg

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום