צפו

בחוץ - אחוזות פאר של מיליארדרים; בפנים - חורבן

ברחוב השני הכי יקר בבריטניה נמצאים נכסים ריקים בשווי 575 מיליון דולר

לוגו גרדיאן
גרדיאן
לוגו גרדיאן
גרדיאן

שליש מהבתים המפוארים ב"שדרת המיליארדרים" המפורסמת בלונדון עומדים ריקים, בהם כמה בתים הרוסים לאחר שהיו נטושים במשך 25 שנה.

נכסים ריקים בשווי של 350 מיליון ליש"ט (575 מיליון דולר) בשורת הבתים היוקרתית בשדרת בישופס בצפון לונדון, אשר דורגה כרחוב השני הכי יקר בבריטניה. בין הבנייינים הריקים נמצאת שורה של עשר אחוזות שלא היו בשימוש מאז שנקנו בין 1989 ל-1993, ככל הנראה בשם בנים למשפחת המלוכה הסעודית.

צפו בווידיאו

אנגליה, לונדוןצילום: בלומברג

מצבם של חלק מהבתים הללו כה גרוע עד כי בחלק מהמקרים נוזלים מים על קירות האמבטיה, שרכים צומחים מבין המרצפות, התקרה על סף קריסה ושלדים של יונים וינשופים מפוזרים על השטיחים הקרועים.

רוב הנכסים בשדרה רשומים על שם חברות במקלטי מס כמו איי הבתולה, איי הבהאמה ואיי התעלה, מה שמאפשר לבעלים זרים לחמוק מתשלום מס בולים על הרכישה ולהישאר אנונימיים. החשיפה מגיעה בשעה שבבריטניה מתנהל דיון סוער לגבי האופן שבו נכסים ריקים יכולים לפתור את בעיית המחסור בבתים בבריטניה.

ראש עיריית לונדון בוריס ג'ונסון קרא לממשלת בריטניה להעלות את המסים על בעליהם של נכסים ריקים, אך הממשלה מתנגדת. "זה ממחיש את כל מה שלא בסדר בשוק הבתים של לונדון", אמר דיוויד איירלנד, העומד בראש קמפיין Empty Homes. "השווי הגבוה משמש ככלי השקעה קיצוני על חשבון כך שבתים יישארו בתים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker