גולדמן סאקס שילם 26 מיליון ד' לבלנקפיין ב-2013 - השכר הגבוה מאז המשבר

מנכ"ל ויו"ר בנק ההשקעות עקף את יריבו מג'יי.פי מורגן, ג'יימי דיימון, וגם השנה השתכר יותר מכל מנכ"ל אחר במגזר הפיננסים, לאחר שמניית גולדמן סאקס קפצה ב-39%

לוגו בלומברג
בלומברג

לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן סאקס ובעל השכר הגבוה מבין ראשי הבנקים, נהנה ב-2013 מעלייה של 11% בבונוס שלו, שהסתכם ב-21 מיליון דולר.

בלנקפיין, המכהן גם כיו"ר הבנק, קיבל יותר מ-88 אלף מניות בשווי של 14.7 מיליון דולר, לפי מסמכים רגולטוריים. בנוסף הוא קיבל מזומן בסכום של 6.3 מיליון דולר. הבונוס של בלנקפיין, בתוספת שכר של 2 מיליון דולר, היו גבוהים ב-2013 ב-3 מיליון דולר מאשר חבילת השכר והבונוס של מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דיימון. זאת השנה השנייה ברציפות שבלנקפיין משתכר יותר מיריבו.

בלנקפיין קיבל בשנה שעברה גם תמריץ מיוחד לטווח ארוך, בסכום של 5 מיליון דולר, הצמוד ליעדי הביצועים של הבנק. בסך הכול קיבל בלנקפיין 26 מיליון דולר בשנה שעברה – חבילת השכר הגבוהה ביותר לה זכה מאז נכנס לתפקידו ב-2007, אז רשם שיא בוול סטריט, עם שכר של 68.5 מיליון דולר. ב-2008, עם פרוץ המשבר הכלכלי, נמנע בלנקפיין מבונוס.

ג'יי.פי מורגן ומורגן סטנלי הגדילו החודש את חבילת השכר של המנכ"לים שלהם לאחר ששיפור בכלכלת ארה"ב הרימה את מניות הבנקים. גולדמן סאקס רשם בשנה שעברה תשואה של 11% על השקעה במניות, מעל כל מתחריו בוול סטריט, שעה שהבנק קיצץ בעלויות וההכנסות כמעט ולא השתנו. מניית הבנק קפצה ב-39% ב-2013, יותר מעלייה של 33% במדד S&P 500.

לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן סאקסצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker