"מדד המיליארדרים" מכה את השוק; תשואה גבוהה ב-250%

ביצועי מדד iBillionaire שמאפשר להשקיע כמו מיליארדרים עלו על אלו של שוק המניות מאז השקתו בנובמבר

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מי שהיה בוחר בשלושה החודשים האחרונים את השקעותיו על פי בחירת המשקיעים המיליארדרים המובילים בעולם, היה משיג תשואה גבוהה יותר ב-250% משוק המניות בארה"ב.

מדד iBillionaire, שהושק בנובמבר על ידי בורסת ניו יורק (NYSE) וחברת המדדים iBillionaire, טיפס ב-4.3% בשלושה החודשים האחרונים, לעומת עלייה של 1.7% שרשם מדד המניות S&P 500 בארה"ב. ביצועי המדד עלו על אלו של שוק המניות בכ-90% מהשנים מאז החלה iBillionaire לעקוב אחרי המשקיעים המיליארדרים.

מדד המיליארדרים עוקב אחרי ההחזקות של 10 משקיעים מיליארדרים במניות של חברות גדולות בארה"ב. רשימת המשקיעים המיליארדרים שאחר החזקותיהם עוקב המדד כוללת בין השאר את וורן באפט, דן לואב, דיויד טפר, סטיב מנדל, ג'ון פולסון, קרל אייקן ודיויד איינהורן.

וורן באפטצילום: רויטרס

שלושה תנאים נדרשים כדי לכלול מיליארדר במדד: יותר מ-90% מהחזקותיו צריכות להיות במניות, יותר מ-70% מהחזקותיו צריכות להיות למשך תקופה של לפחות שני רבעונים כדי לוודא שמדובר בהשקעה ארוכת טווח, ו-50% בהחזקותיו במניות צריכות להיות בחברות גדולות (large-cap).

המדד כולל 30 מניות של חברות גדולות במדד S&P 500 שמהוות את ההחזקות הגדולות ביותר של המיליארדרים. המידע שעליו מבוסס המידע נלקח מהדיווחים הרבעוניים של המשקיעים המיליארדרים שבהם מפורטות החזקותיהם.

"המדד מספק למשקיעים דרך יעילה לעקוב אחרי הכסף החכם", נאמר בעת השקת המדד בנובמבר. "במהותו, המדד פועל כאילו הוא קיבץ יחד קבוצה של מיליארדרים וביקש מהם להגיע לקונצנזוס לגבי אלו מניות במדד S&P 500 הכי כדאי להשקיע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker