סוכנויות הידיעות

לאחר שכבשה את ארה"ב בסערה עם סדרות כמו "בית הקלפים" ו"כתום הוא השחור החדש", מתכננת חברת הסטרימינג באינטרנט נטפליקס להתרחב לאירופה. "אנחנו מתכננים להתחיל בהתרחבות משמעותית באירופה", כתבו מנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס וסמנכ"ל הכספים דיוויד ולס במכתב למשקיעים. "ההצלחה שלנו השנה בתוספת מנויים בינלאומיים וצמצום ההפסדים מחזקת את האמונה שלנו כי יש הזדמנות בינלאומית גדולה לנטפליקס".

נטפליקס הוסיפה 2.33 מיליון מנויי סטרימינג בארה"ב ברבעון הרביעי של 2013 לסכום כולל של 33.4 מיליון. מחוץ לארה"ב נוספו לנטפליקס 1.7 מיליון מנויים וכעת יש לה 10.9 מיליון מנויים מחוץ לארה"ב, לפי הדו"חות שפרסמה בשבוע שעבר.

נטפליקס החלה במגעים עם חברות מדיה אמריקאיות לגבי שידור תכנים שלהן בצרפת ובגרמניה, דיווח "וול סטריט ג'ורנל" לפי מקורבים לעניין. החברה מנהלת מגעים גם עם ממשלת צרפת לגבי השקה במדינה לפני סוף השנה, אמר מקור אחר ל"ג'ורנל".

בשוק באירופה יש פוטנציאל אדיר לנטפליקס, לדברי אנליסטים. 134 מיליון בתים במערב אירופה מחוברים לאינטרנט בפס רחב, לעומת 88 מיליון בארה"ב, לפי חברת SNL קגן. חברות מדיה והייטק באירופה מגבירות כעת את מאמציהן לשמור על מנוייהן ועל הזכויות לתכנים למול התחרות הצפויה מצד נטפליקס. באירופה ישנם יותר מעשרה שירותים שמציעים חבילת "צפה כפי יכולתך" בפחות מ-10 יורו לחודש. בחודש שעבר השיקה חברת הלוויין הגרמנית סקיי דויטשלנד שירות דומה לנטפליקס בשם סנאפ, ומדיהסט האיטלקית השיקה שירות דומה שנקרא אינפיניטי.

מתוך "בית הקלפים"צילום: Patrick Harbron/Sony Pictures Te

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker