מיקרוסופט ניפצה את התחזיות; המניה קופצת ב-5% לאחר הסגירה

ענקית התוכנה עלתה על תחזיות הרווח וההכנסות ברבעון הרביעי; מכירות מחשב הטאבלט סורפס יותר מהוכפלו

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מיקרוסופט, חברת התוכנה הגדולה בעולם, דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים. הדו"חות החיוביים מזניקים את מניית החברה ב-5% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט.

ענקית התוכנה האמריקאית רשמה רווח של 6.56 מיליארד דולר, או רווח של 78 סנט למניה, ברבעון הרביעי של 2013, לעומת רווח של 6.38 מיליארד דולר, או רווח של 76 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 68 סנט למניה.

מיקרוסופט, שמערכת ההפעלה שלה מותקנת בקרוב ל-90% המחשבים האישיים (PC) בעולם, רשמה בתקופה המדווחת הכנסות של 24.52 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 21.46 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2012. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 23.7 מיליארד דולר.

מיקרוסופט, אשר הוציאה לקראת עונת קניות החגים האחרונה את קונסולת המשחקים החדשה אקס בוקס וואן ואת הדור השני של מחשב הטאבלט סורפס, דיווחה כי המכירות של מחשבי הטאבלט סורפס ברבעון הסתכמו ב-893 מיליון דולר ,לעומת 400 מיליון דולר ברבעון הקודם .במהלך הרבעון מכרה הרבעון 7.4 מיליון יחידות של קונסולת המשחקים אקס בוקס.

"החטיבה המסחרית שלנו ממשיכה לעלות בביצועיה על השוק, וחטיבת המכשירים והצרכנים שלנו רשמה רבעון מצוין של עונת החגים", אמר מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, בעת פרסום הדו"חות. "ההשקעות שאנו מבצעים במכשירים ושירותים שמספקים חוויה בערך גבוה ללקוחות שלנו, ועבודתנו המשותפת עם שותפנו, מניבות תוצאות חזקות וממצבות אותו היטב לצמיחה ארוכת טווח", הוסיף.

מניית מיקרוסופט מזנקת ב-5% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 0.4%.

אקס בוקס החדשה והדור השני של סורפס

בשלהי ספטמבר חשפה מיקרוסופט את הדור השני של מחשבי הטאבלט סורפס (Surface) - דגמי סורפס 2 וסורפס פרו 2 - בניסיון להגדיל את מכירות הטאבלטים ולקרוא תגר על אייפד של אפל.

ב-22 בנובמבר הוציאה מיקרוסופט לשוק את קונסולת המשחקים אקס בוקס וואן (Xbox One), וכעבור 18 ימים, ב-11 בדצמבר, הודיעה החברה כי מכרה יותר משני מיליון יחידות של קונסולת המשחקים - קצב מכירות מהיר יותר מהדגם הקודם אקס בוקס 360.

מי יהיה המנכ"ל הבא של מיקרוסופט?

מאז הודעת מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, בחודש אוגוסט על כוונתו לפרוש מתפקידו בתוך שנה, מתרוצצות שפע שמועות על זהות המועמדים להחליפו, ובחודש שעבר הודיעה החברה כי מינויו של המנכ"ל השלישי בתולדות החברה צפוי בתחילת 2014.

עם זאת, המועמד הבולט ביותר לתפקיד, מנכ"ל יצרנית המכוניות פורד, אלן מולאלי, הודיע בתחילת החודש כי אין בכוונתו לעזוב את תפקידו הנוכחי, זאת לאחר שבדצמבר פרש מהמרוץ מועמד מוביל נוסף, סטיב מולנקופף מענקית השבבים קוואלקום. בין המועמדים הנותרים שנחשבים למובילים נמנים בין השאר בכירי מיקרוסופט, סאטיה נדלה וטוני בייטס, וכן מנכ"ל נוקיה, סטיבן אלופ, שתחת הנהגתו מכרה נוקיה בתחילת ספטמבר את חטיבת מכשירי הסלולר שלה למיקרוסופט תמורת 7.2 מיליארד דולר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות