זינוק של 18% במניית נטפליקס בעקבות דו"חות טובים מהצפוי

החברה דיווחה על גידול של 24% בהכנסותיה, גידול פי 5 ברווחיה וצמיחה טובה מהצפוי במספר המנויים שלה

מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל רמתי

נטפליקס פירסמה אתמול לאחר סגירת המסחר בוול סטריט דו"חות שעלו אף על תחזיות האנליסטים האופטימיות, ומנייתה זינקה ב-18% במסחר שלאחר הסגירה, בהמשך לעלייה של 1.5% במסחר הרגיל, טרם פרסום הדו"חות. תוצאות החברה עלו על התחזיות הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח. החברה גם דיווחה על גידול חד מההערכות במספר המנויים שלה ברבעון הרביעי, וחשפה אסטרטגיות תמחור חדשות.

נטפליקס דיווחה על גידול של 24% בהכנסותיה ברבעון הרביעי לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, לסך של 1.18 מיליארד דולר, מעל תחזיות אנליסטים להכנסות בסך 1.17 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, דיווחה נטפליקס על גידול של פי 6 ברווח הנקי שלה ל-48.4 מיליון דולר לעומת 7.9 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה והרבה מעל לתחזיות אנליסטים.

מספר המנויים גדל אף הוא יותר מהתחזיות, ל-33.4 מיליון בארה"ב בלבד – תוספת של 2.3 מיליון מנויים חדשים לעומת הרבעון השלישי. ברחבי העולם גדל מספר המנויים הכולל ל-10.9 מיליון משתמשים, גידול של 18%. נטפליקס צופה גידול נוסף של 14% במספר המשתמשים הבינלאומיים ברבעון הנוכחי, בעודה מתרחבת ליותר מדינות. הרבעון הרביעי היה הרבעון המלא הראשון בו נוספה הולנד לרשימת המדינות בהן פועלת החברה.

מנכ"ל נטפליקס, ריד הייסטינגס, אמר כי הוא בוחן אסטרטגיות תמחור חדשות, במטרה לשפר את רווחיות החברה, וכי נטפליקס תמשיך להשקיע בתכנים חדשים ובכנסיה לשווקים חדשים, בעיקר באירופה. נטפליקס בחנה אפשרות להעלאת מחירי המנויים החדשים וניסתה העלאה שכזו באירלנד, שם עלה ב-10 בינואר מחיר המנוי מ-7 יורו ל-8 יורו - מחיר הדומה למדינות אחרות בגוש היורו. מנויים קיימים קיבלו הארכה של שנתיים למחיר המנוי המקורי שלהם. החברה תעקוב אחר ההשפעה של העלאת מחיר זו על הצמיחה במספר המנויים באירלנד.

על בסיס התגובה באירלנד, תשקול נטפליקס גם שינוי תמחור בארה"ב ואולי במדינות אחרות. ב-2011 ניסתה החברה להעלות מחירים ונתקלה במרד מנויים – ביטול מנויים וצניחת המניה גרמו לחברה לשקול היטב צעדים אפשריים נוספים. כעת החברה שוקלת להוסיף אפשרויות תמחור חדשות, אך אלה יחולו על מנויים חדשים, ומנויים קיימים יקבלו הארכה לתנאים הקודמים שלהם.

בהתייחסה לפסיקת בית המשפט לערעורים בארה"ב בשבוע שעבר, שפסלה את תקנות נייטרליות הרשת במדינה, מסרה נטפליקס כי להערכתה ספקיות האינטרנט והסלולר יימנעו מניצול כוחן לגביית תשלום נוסף מחברות כמו נטפליקס על התוכן הבזבזני ברוחב פס שלהן, בשל חוסר הפופולריות של מהלך שכזה. אך החברה הודיעה כי "אם תרחיש דרקוני זה יתממש על ידי אחת מספקיות האינטרנט, נמחה על כך בתוקף ונעודד את מנויינו לדרוש את הגישה החופשית לאינטרנט עליה הם משלמים לספקית שלהם". כל עוד ספקיות האינטרנט דובקות מרצונן בכללי התנהגות התומכים באינטרנט פתוחה, "יש מקום לפחות רגולציה בתחום", נאמר בדו"חות החברה.

מניית נטפליקס היא אחת המניות התנודתיות ביותר ביממה שלאחר פרסום דו"חותיהן. היא נעה למעלה או למטה ב-14.4% בממוצע, לעומת ממוצע של 5% עבור כלל המניות. בעקבות פרסום דו"חות החברה באוקטובר האחרון זינקה המניה ב-10%, מה שהוביל את מנכ"ל נטפליקס להזהיר מפני בועה במניה.

מנכ"ל נטפליקס, ריד הייסטינגסצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker