הציבור סומך יותר על התקשורת מאשר על הממשלה

לפי סקר אמון הציבור של אדלמן, מידת האמון במוסדות העסקיים נשארת יציבה, אך האמון בממשלות ממשיך לצנוח. גם בתקשורת נרשמה ירידה במידת האמון, אך היא עדיין גבוהה ממידת האמון בממשלות

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת יחסי הציבור העולמית אדלמן פירסמה את סקר אמון הציבור הממשלות שערכה שמצביע על גידול בפער בין האמון שרוחש הציבור לממשלות לבין האמון בעסקים (14%). בכמחצית מתוך 27 המדינות שנסקרו, כולל ארה"ב, הודו וברזיל, הפער בין הממשלות לעסקים היה גדול מ-20 נקודות – בעיקר בשל ירידה באמון בממשלות. האמון בעסקים נשאר דומה במרבית המדינות ברמה כללית של 58%.

עוד עולה מהסקר של אדלמן, שמיוצגת בישראל על ידי וולף תקשורת, כי האמון אמצעי המדיה זוכים לאמון גבוה יותר בממוצע עולמי מאשר ממשלות. המדיה זוכה לאמון כללי של 52% בסקר הנוכחי, ירידה לעומת שיעור אמון של 57% ב-2013. הממשלות זוכות לאמון של 44%, לעומת 48% בשנה שעברה. הגופים שזוכים לרמת האמון הכללית הגבוה ביותר הם ארגוני המגזר השלישי עם רמת אמון של 64%, עלייה של 1% לעומת הנתון משנה שעברה.

נתון מעניין נוסף מצביע על כך שרמות האמון במדיה המסורתית ובמדיה המקוונת הן זהות ונמצאות ברמה של 65%. האמון במדיה חברתית נמוך הרבה יותר ברמה של 47%. מרבית המשיבים גם אמרו כי מקור החדשות הראשוני שלהם בנושאי מידע עסקי כללי, חדשות מתפרצות או לאימות מידע יהיה האינטרנט – לפני עיתונות מודפסת או טלוויזיה. בנושאי מידע עסקי כללי, יותר אנשים יפנו קודם לעיתונות המודפסת, לפני שיפתחו טלוויזיה.

תעשיית הרכב רשמה זינוק עצום במידת האמון הנתפשת וזכתה לרמת אמון של 70%, לעומת 58% ב-2014. במקום הראשון מבין התעשיות, לפני תעשיית הרכב, זוכה תעשיית הטכנולוגיה לרמת אמון של 79%.

הסלפי של אובמה בטקס האשכבה של מנדלהצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker