שמש, ים וג'וינט

האם גם פלורידה בדרכה לאשר מריחואנה רפואית?

עשרים מדינות בארה"ב כבר מתירות בחוק שימוש במריחואנה לצרכים רפואיים ■ תומכי הלגליזציה בפלורידה זקוקים לאישור של עוד כ-250 אלף חתימות כדי לאשר קיום הצבעה היסטורית בנובמבר הקרוב

לוגו אי-פי
אי-פי

תומכי לגליזציה של מריחואנה רפואית בפלורידה הודיעו ביום רביעי כי בכוונתם לאסוף מספיק חתימות ב-2014 כדי לקיים הצבעה על אישורה בחוק. בן פולארה, מנהל הקמפיין של ארגון יונייטד פור קר, שלח מייל לתומכי הלגליזציה ובו הודיע שעד כה נאספו יותר מ-1.1 מיליון חתימות. "זה הישג אדיר", כתב.

המארגנים צריכים להשיג עד 1 בפברואר 689,189 חתימות, אולם עד כה ועדת הפיקוח על הבחירות אישרה רק 458 אלף חתימות. איסוף החתימות אינו הקושי היחיד שעומד בפני תומכי הלגליזציה. כדי לקיים הצבעה על אישורה בחוק השנה, בית המשפט העליון צריך לאשר את נוסח החוק.

דייוויד מרטינז, מנהל חנות לממכר מריחואנה בדנבר, קולרדוצילום: אי–פי

התובע הכללי מטיל קשיים על ההצעה, בטענה שהמצביעים עלולים ללכת שולל אחרי המחשבה שיאושר שימוש נרחב במריחואנה רפואית. אולם תומכים אומרים שהבוחרים ידעו בבירור שהם מחליטים אם רופאים יכולים לנצל את נסיונם כדי לבחור אם לתת מרשמים למריחואנה עבור מטופלים.

אם בית המשפט העליון יאשר את נוסח ההצעה, היא תצטרך לעבור ברוב של 60% מהקולות. עד כה, עשרים מדינות בארה"ב ו-וושינגטון הבירה אישרו שימוש במריחואנה לצרכים רפואיים. פולארה כבר קרא במייל לתומכיו "לעבור למצב קמפיין" ולבקש מאנשים להתנדב או לתרום כסף כדי "לחנך את מיליוני מצביעי פלורידה שבתקווה יוכלו לקבל את האפשרות להצביע בנובמבר".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker