יצרניות הסמארטפונים השלישית בגודלה בעולם: וואווי מגדילה את הרווחים

יצרנית הסמארטפונים ורשתות התקשורת הסינית נהנית מצמיחה חזקה בשוק המקומי, אבל מתקשה לכבוש שווקים מערביים כמו ארה"ב

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת וואווי (חואוויי) הסינית, שידועה בארה"ב יותר בגלל רשתות הטלקום שלה ולא בגלל מכשירי הסמארטפון שלה, מתחילה לרשום הצלחה בתחום המכשירים, אף שבארה"ב היא לא בולטת עדיין.

וואווי נהפכה בשנה שעברה ליצרנית מכשירי הסמארטפון השלישית בגודלה בעולם, בעיקר הודות לשוק הסיני שצומח במהירות. זה מסייע לחברה לרכך את ההשפעה של הירידה בהוצאה העולמית על ציוד תקשורת, מה שגרם לחברה להחמיץ את יעד הגידול בהכנסות בשנה שעברה.

מכירות המכשירים יאפשרו לוואווי להרוויח קצת זמן לפני שהקמת רשתות דור 4 בסין יגדילו שוב את הוצאות החברות על ציוד רשתות טלקום.

מיזמי הסמארטפונים של וואווי, כמו היריבות המקומיות שלה - ZTE ולנובו - התמקדו עד כה במכשירים בטווח המכירים הנמוך והבינוני בשווקים מתפתחים. החברות צריכות עוד לתפוס דריסת רגל בשוק מכשירי הפרימיום בשווקים מפותחים, כמו ארה"ב, שם הרווחיות גבוהה יותר.

וואוויצילום: Bloomberg

שמה של וואווי לא מוכר וקשה להגייה בארה"ב, שוק הסמארטפונים השני בגודלו בעולם. מחוקקים במדינה סימנו חברות טלקום סיניות כאיום ביטחוני פוטנציאלי.

מכירות מכשירים לצרכנים היוו בשנה שעברה 23% מכלל ההכנסות של וואווי לעומת 22% ב-2012. זה עזר לחברה להגדיל את הפדיון הלא מבוקר שלה ל-240 מיליארד יואן (39.73 מיליארד דולר), לעומת 238 מיליארד יואן בשנה שעברה, אמרה קאתי מנג, סמנכ"לית הכספים של החברה.

ההכנסות הלא מבוקרות עלו ב-8%, בהשוואה ליעד גידול שנתי של 10% בחמש שנים החל מ-2013. הרווח התפעולי הלא מבוקר עלה מ-28.6 מיליארד יואן ל-29.4 מיליארד יואן, אמרה החברה. החברה אמרה כי היא תפרסם דו"חות מבוקרים במארס או באפריל וכי הם יכללו גם רווח נקי, שלא צריך להיות שונה בהרבה מהרווח התפעולי.

לוואווי היה נתח שוק של 5.1% בשוק הסמארטפונים העולמי בחודשים אוקטובר עד דצמבר והיא ניצבה במקום השלישי - במרחק רב מסמסונג עם נתח שוק של 35.2% ואפל עם 13.4%, לפי נתונים של סטרטג'י אנליטיקס.

"לוואווי היה יחס אמביוולנטי לסמארטפונים, ובשלב מסוים היא חשבה למכור את החטיבה, אבל היא קיבלה החלטה מודעת לאמץ אותה", אמר דאנקן קלארק, מנכ"ל חברת הייעוץ BDA. "זה עסק עם שולי רווח נמוכים יותר, אבל בחזון הסופי זה הולך להיות חלק מהעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker