האם מגזין "פורבס" יעבור לבעלות סינית?

חברת ההשקעות הסינית פוסון מוכנה לשלם עד 475 מיליון דולר עבור מו"לית המגזין הפיננסי הנודע

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

קבוצת ההשקעות הסינית פוסון (Fosun) מתמודדת על רכישת חברת פורבס מדיה, המוציאה לאור את המגזין "פורבס", בעסקה שעשויה להגיע לסכום של עד 475 מיליון דולר, לדברי אדם המעורה בתוכניות הקבוצה הסינית, דיווח היום העיתון "פייננשל טיימס".

פוסון, הקונצרן הפרטי הגדול ביותר בסין, כבר ביצעה בעבר מספר רכישות של חברות זרות, בהן חברת אתרי הנופש האירופית קלאב מד. חטיבת המדיה של פוסון כבר מוציאה לאור את המהדורה הסינית של מגזין "פורבס".

פורבס מדיה, חברה אמריקאית פרטית שמנוהלת על ידי סטיב פורבס, העמידה את עצמה למכירה בחודש נובמבר לאחר שקיבלה מספר פניות מגופים שהביעו עניין ברכישתה. המו"לית הניו יורקית שהמוציאה לאור את המגזין "פורבס" בן 96 השנים ומפעילה את אתר האינטרנט פורבס.קום, קיבלה 18 הצעות רכש, וצמצמה את הרשימה לשישה מתמודדים רציניים, דיווח "פייננשל טיימס" בשבוע שעבר. לפי הדיווח בטיימס, מלבד פוסון, נכללות ברשימה המצומצמת גם המו"לית הגרמנית אקסל שפרינגר והקונצרן ההודי ספייס גלובל.

מהדורות מיוחדות של המגזין האמריקאי "פורבס" יוצאות לאור גם באסיה ובאירופה. הכנסות פורבס מפרסום בארה"ב נפלו בכ-20% בחמש השנים האחרונות, לפי לשכת מידע המו"לים בארה"ב.

ג'סטין ביבר על שער פורבסצילום: שער "פורבס"

45% ממניות פורבס נמכרו בשנת 2006 לחברת אלוויישן פרטנרס, המנוהלת על ידי רוג'ר מקנמי ואשר מאחוריה עומד סולן להקת U2, בונו, אשר שילמו לפי דיווחים בתקשורת כ-240 מיליון דולר עבור המניות.

בי.סי פורבס ייסד את המגזין בשנת 1917, וכתב העת זכה להצלחה תחת ניהול בנו מלקולם, והפך לאחד מנושאי דגל הקפיטליזם והעושר האמריקאי. בנו של מלקולם, סטיב, התקדם בסולם הניהול של החברה והפך לנשיא ומנכ"ל פורבס מדיה ולעורך הראשי של המגזין "פורבס" בשנת 1990. פורבס התמודד פעמיים, ונכשל, על מועמדות המפלגה הרפובליקאית לנשיאות ארה"ב בפריימריס של השנים 1996 ו-2000.

מו"ליות של מותגי מגזינים מפורסמים מוכרות בשנים האחרונות את כתבי העת שלהן על רקע ירידה בהכנסת מפרסום ובתפוצה בשל תחרות מוגברת מצד האינטרנט. "ניוזוויק", המגזין בן 80 השנים, נמכר בחודש אוגוסט 2013 על ידי IAC אינטראקטיב לחברת IBT מדיה, וחברת מקגרו היל מכרה את המגזין "ביזנסוויק", שנוסד בשנת 1929, לחברת בלומברג בשנת 2009. מגזין הגברים "מקסים" נמכר בחודש ספטמבר 2013 על ידי נושיו לחברת דרדן מדיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker