זינוק ברווחי בנק אוף אמריקה למרות עלויות משפטיות של 2.3 מיליארד דולר

שיפור בשיעור החובות הגרועים סייע להתאוששות בבנק; שווי המשכנתאות החדשות צנח

מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל רמתי

בנק אוף אמריקה מריל לינץ' דיווח היום על רווח נקי בסך 3.18 מיליארד דולר – לעומת 367 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012. הכנסות החברה טיפסו אף הן, ב-15%, לסך של 21.49 מיליארד דולר. התוצאות היו מעל לתחזיות אנליסטים. הבנק ייחס את הגידול בהכנסות וברווח לירידה בהלוואות הגרועות ולגידול בפעילות המשכנתאות. המניה עולה ב-2.4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הוצאות משפטיות המשיכו להכביד על השורה התחתונה בבנק, והסתכמו ב-2.3 מיליארד דולר, אך לעומת זאת שיפור בתחום המשכנתאות – ירידה בשיעור חדלות הפירעון - סייע לבנק ליהנות מגידול בהכנסות חטיבת הבנקאות לצרכן. שיפור ניכר גם בחובות כרטיסי האשראי. ההפרשות לכיסוי חובות גרועים הצטמצמו לפיכך מ-2.2 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2012, ל-336 מיליון דולר ברבעון האחרון.

עם זאת, ראיה להמשך החולשה בשוק המשכנתאות האמריקאי נראתה במשכנתאות החדשות שנתן הבנק – אלו צנחו ב-46% ברבעון הרביעי של 2013. בג'יי.פי מורגן צ'ייס, שפירסם דו"חותיו אתמול, צנח שווי המשכנתאות החדשות ב-42%, לסך של 23.3 מיליארד דולר. בנק ולס פארגו, בנק המשכנתאות הגדול בארה"ב כיום, דיווח על ירידה של 38% במשכנתאות החדשות לסך של 50 מיליארד דולר.

בריאן מונהן, מנכ"ל בנק אוף אמריקהצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker