הבנק העולמי העלה תחזית הצמיחה העולמית ל-2014 ל-3.2%

הבנק צופה האצה בצמיחת הכלכלות המפותחות בעוד שבשווקים המתעוררים תימשך ההאטה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

הבנק העולמי העלה היום את תחזית הצמיחה העולמית, הודות להתאוששות בכלכלות המפותחות ועל אף ההאטה בכלכלות המתפתחות.

הבנק העולמי צופה כעת צמיחה של 3.2% בתמ"ג העולמי השנה, לעומת התחזית הקודמת לצמיחה של 3% ולאחר צמיחה של 2.4% ב-2013, לפי ההערכות. ב-2015 צופה הבנק צמיחה של 3.4% בכלכלה העולמית, לעומת התחזית הקודמת לצמיחה של 3.3%. התחזית לכלכלות העשירות הועלתה ל-2.2% לעומת תחזית קודמת ל-2%. חלק מהעליה בתחזית נובעת משיפור במצבו של גוש היורו.

בדו"ח טוען הבנק העולמי כי התאוששותן של הכלכלות המפותחות מעודדת גם את השווקים המתעוררים, אשר נשענים על ייצוא. בה בעת, הנסיגה ממדיניות התמריצים בארה"ב עשויה להוביל לעליית ריביות ולפגוע בכלכלות העניות יותר, היות שמשקיעים ישובו לנכסים כמו אג"ח ממשלתיות של ארה"ב, לפי הבנק.

"התחזקות הצמיחה בכלכלות העשירות מסמנת שינוי לעומת השנים האחרונות, אז המדינות המתפתחות הובילו את הכלכלה העולמית קדימה", אמר הבנק בדו"ח, המתפרסם פעמיים בשנה. הביקוש מצד המדינות העשירות "אמור לפצות על ההידוק הבלתי נמנע בתנאים הפיננסיים הגלובליים כתוצאה מנירמול המדיניות המוניטרית במדינות העשירות".

לפי הבנק העולמי, כלכלת ארה"ב צפויה לצמוח השנה ב-2.8%, ללא שינוי לעומת הדו"ח מחודש יוני. גם ליפן נותרה התחזית ללא שינוי, עם צמיחה צפויה של 1.4%. בגוש היורו הועלתה התחזית לצמיחה של 1.1% השנה לעומת התחזית הקודמת לצמיחה של 0.9%.

התחזית לשווקים המתפתחים, לעומת זאת, הורדה לצמיחה של 5.3% השנה, לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 5.6%. הבנק הוריד את תחזית הצמיחה לסין מ-8% ל-7.7%. התחזית לברזיל הורדה לצמיחה של 2.4% השנה לעומת 4%, ועבור הודו התחזית היא לצמיחה של 6.2%, לעומת התחזית מחודש יוני שצפתה צמיחה של 6.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker