קנס הנוגע להונאת מיידוף פגע ברווחי ג'יי פי מורגן צ'ייס

הרווח הנקי ירד ב-7% לאחר שהבנק ספג קנס של 1.7 מיליארד דולר; רווחי חטיבת בנקאות ההשקעות צנחו ב-57%

סוכנויות הידיעות

ג'יי פי מורגן צ'ייס, הבנק הגדול בארה"ב, דיווח היום על ירידה של 7.3% ברווחיו ברבעון הרביעי לאחר שהפריש 2.6 מיליארד דולר לטובת יישוב תביעות הקשורות להונאת הפונזי של ברנרד מיידוף. ולס פארגו, לעומת זאת, רשם רווחי שיא ברבעון הרביעי. 

הרווח הנקי של ג'יי פי מורגן ירד ברבעון הרביעי ל-5.28 מיליארד דולר, או 1.30 דולר למניה, לעומת רווח של 5.69 מיליארד דולר, או 1.39 דולר למניה ברבעון המקביל בשנה הקודמת. הרווח בניכוי ההוצאות המשפטיות וסעיפים חד פעמיים הסתכם ב-1.40 דולר למניה, מעל לתחזיות אנליסטים.

ג'יי פי מורגן, שבראשו עומד המנכ"ל ג'יימי דיימון, התמודד בשנים האחרונות עם שורה של תביעות וחקירות, בהן טענות כי הטעה משקיעים לגבי אג"ח מגובות משכנתאות, היה שותף למניפולציה בשוק האנרגיה והעלים עין מפעילות חשודה של לקוחות. ההסדר הנוגע להונאת מיידוף, שלדברי הבנק הפחית את רווחיו ב-850 מיליון דולר, סיכם שנה שבה הוציא הבנק יותר מ-23 מיליארד דולר על הסדרים משפטיים.

בשבוע שעבר הודיע הממשל האמריקאי כי ג'יי.פי מורגן צ'ייס ישלם 1.7 מיליארד דולר בהסדר המיישב האשמות נגד הבנק על מעורבותו בהונאת מיידוף. ג'יי.פי מורגן הודה בכשלים בפיקוח הקשורים לחשבון ששימש את מיידוף בביצוע ההונאה, שהיקפה הוערך ב-65 מיליארד דולר.

הכנסות ג'יי פי מורגן ירדו ברבעון הרביעי ב-1% ל-24.1 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים. פעילות הנפקת המשכנתאות של הבנק צנחה ב-54% ל-23.3 מיליארד דולר. הרווח הנקי של חטיבת בנקאות ההשקעות ירד ב-57%.

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דיימוןצילום: בלומברג

לעומת זאת ולס פארגו, בנק המשכנתאות הגדול בארה"ב, דיווח היום על רווחי שיא ברבעון הרביעי, הודות לקיצוץ בהוצאותיו. הרווח הנקי של ולס פארגו עלה ב-10% ברבעון הרביעי ל-5.61 מיליארד דולר, או דולר למניה, לעומת רווח של 5.09 מיליארד דולר, או 91 סנט למניה, ברבעון המקביל. ב-2013 כולה רשם ולס פארגו עליה של 16% ל-21.9 מיליארד דולר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker