פתיחה מאכזבת לעונת הדו"חות בוול סטריט; אלקואה החמיצה התחזיות

יצרנית האלומיניום הגדולה בארה"ב נקנסה ב-384 מיליון דולר בגין תשלומי שוחד בבחריין; המניה נופלת ביותר מ-4% במסחר לאחר הסגירה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אלקואה, יצרנית האלומיניום הגדולה בארה"ב, דיווחה היום על רווח רבעוני נמוך מתחזיות האנליסטים, ועקב כך צונחת מניית החברה ביותר מ-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט. הדו"חות הכספיים של אלקואה נחשבים באופן מסורתי לפתיחה הבלתי רשמית של עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט.

החברה רשמה ברבעון הרביעי של 2013 הפסד נקי של 2.3 מיליארד דולר, או הפסד של 2.19 דולר למניה. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה אלקואה רווח של 40 מיליון דולר, או רווח של ארבעה סנט למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של שישה סנט למניה.

בשורה העליונה רשמה אלקואה בתקופה המדווחת הכנסות של 5.6 מיליארד דולר, ירידה של 5% לעומת הרבעון הרביעי של שנת 2012, אך מעל לתחזית האנליסטים למכירות של 5.36 מיליארד דולר.

מניית אלקואה צונחת ביותר מ-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בירידה של 1.2%.

קלאוס קליינפלד, מנכ"ל אלקואהצילום: בלומברג

מוקדם יותר היום הודיעו רשות ני"ע בארה"ב (SEC) ומשרד המשפטים האמריקאי כי אלקואה הסכימה לשלם קנסות בסכום כולל של 384 מיליון דולר כדי ליישב אישומים לפיה אחת מחטיבותיה שיחדה כמה מבני משפחת המלוכה בבחריין ובכירים בחברה ממשלתית במדינה כדי לזכות בחוזים.

לפי האישומים חטיבת אלקואה וורלד אלומינה העבירה באופן בלתי חוקי תשלומי שוחד בסכום של יותר מ-110 מיליון דולר לבכירים בבחריין כדי שאלו יפעילו את השפעתם לטובתה במשא ומתן על חוזים עם מפעל ממשלתי לאלומיניום במדינה. במסגרת ההסדר ליישוב האישומים עם הרשויות בארה"ב, תשלם אלקואה 223 מיליון דולר למשרד המשפטים ו-161 מיליון דולר נוספים לרשות ני"ע.

מניית אלקואה בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker