איך מונעים בונוס מבנקאית? מפטרים אותה

סוחרת בבנק אוף אמריקה תובעת 3.7 מיליון דולר לאחר שפוטרה, למרות שהיתה אחראית ל-75% מהרווח שזרם למחלקת המסחר בו עבדה; לטענתה, הבוס החדש שלה פיטר אותה כנקמה ועל מנת להשתלט על תיק ההשקעות הרווחי שלה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

אף שהיתה אחראית ל-75% מהרווחים שזרמו למחלקת המסחר בו עבדה, בנק אוף אמריקה פיטר סוחרת על מנת להימנע מלשלם לה בונוס על ביצועיה. כך טען עורך הדין שלה, ביום הראשון במשפט בתיק התביעה שהגישה.

סאני טאדג'ודין תובעת 3.7 מיליון דולר מבנק אוף אמריקה, בהתבסס על ממוצע בונוס של 16.6% מהרווחים שהביאה – השיעור שאותו קיבלה בבונוסים בין 2002-2004, אמר עורך הדין גראהם האריס אתמול בבית המשפט בהונג קונג.

טאדג'ודין טוענת כי הערכת הביצועים שלה ב-2005 מצד ממוניה ספגה הורדה לאחר שהיא דיווחה כי עמיתה, ג'ון ליפטאק, העביר מתיק ההשקעות שלו פוזיציה בהפסד. ב-2006 קיבלה טאדג'ודין חצי מהבונוס של ליפטאק, למרות שתיק ההשקעות שלו הפסיד כסף ושלה רשם רווח.

לדברי עו"ד האריס, ליפטאק מונה לאחר מכן להיות המנהל של טאדג'ודין, ותיכנן את פיטוריה של טאדג'ודין כדי שהוא יוכל להשתלט על תיק ההשקעות הרווחי שלה ולמנוע ממנה תשלום בונוס.

טאדג'ודין, שפוטרה באוגוסט 2007 בטענה לכשלים, כולל יחסי אנוש לקויים, קיבלה בונוסים נמוכים יותר מכפי שהיתה צריכה לקבל בשנים 2005 ו-2006 בשל ביקורת ביצועים שרירותית, אמר עורך הדין שלה. לטענתו, היא לא קיבלה בונוס ב-2007 למרות שייצרה 76% מהרווח של קבוצת המסחר של הבנק באסיה, שהסתכם ב-28.6 מיליון דולר בתקופה של 30 חודשים טרם פיטורה.

"היא ייצרה רווחים", אמר האריס. "ההתנהלות השערורייתית והלא מוסרית" של הבנק הפרה את התנאים של חוזה העסקתה, אמר. "היא היתה זכאית לתשלום בונוסים שישקפו את רווחיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker