בלארוק תפסיק לבצע את סקר האנליסטים העולמי במסגרת הסדר בניו יורק

החברה הגיעה להסדר עם התובע הכללי בניו יורק המחייבה להפסיק את הפעילות הנחשבת להשגת מידע מקדים על השוק

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

בלאקרוק, חברת ניהול הקרנות הגדולה בעולם, הסכימה להפסיק את תכנית סקר האנליסטים העולמית שלה במסגרת הסדר עם התובע הכללי של ניו יורק, אריק שניידרמן. בלאקרוק תשלם 400 אלף דולר - כיסוי עלויות החקירה נגדה - אך לא תשלם קנסות ותשתף פעולה עם כל חקירה נוספת בנושא.

"לבלאקרוק מגיע קרדיט על שהכירה בצורך ברפורמה בנוגע לפרסום מידע שיש ביכולתו להניע שווקים", אמר שניידרמן בהצהרה. הוא קרא להסכם "צעד משמעותי בדרך להחזרת ההגינות לשווקים הפיננסיים והבטחת מגרש משחקים מאוזן לכל המשקיעים".

תכנית סקר האנליסטים של בלאקרוק ביקשה מרבים מהאנליסטים הבולטים בעולם בעשרות חברות השקעה סדרת שאלות הנוגעת לחברות שהם מסקרים. בלאקרוק טוענת כי מטרת התוכנית היא לכמת את דעות האנליסטים המתפרסמות בפומבי, אך שניידרמן אומר כי מצא ראיות לכך שמבנה התוכנית איפשר לה לזהות "סנטימנט אנליסטים שאינו זמין לציבור, ויכול לשמש למסחר לפני שהשוק מקבל דו"חות אנליסטים".

האנליסטים נסקרו על בסיס חודשי או רבעוני, בהתבסס על מיקום גיאוגרפי, והתכנית קיבלה אלפי תשובות. בארה"ב האנליסטים נתבקשו לדרג תשובות בסולם של 1-9, ותשובותיהם עברו מיצוע, אגרגציה והמרה לתחזיות כמותיות. התכנית פותחה ב-2003 על ידי ברקליס גלובל אינווסטורס, חטיבה של בנק ברקליס הבריטי שנרכשה על ידי בלאקרוק ב-2009.

לפי שניידרמן, מסמך פנימי של החטיבה הראה כי הצלחת התכנית הייתה תלויה בחלקה "במוכנות לתת לנו מידע מקדים", כיוון שבלאקרוק מנסה "להקדים את ההמלצות". החטיבה האמינה כי התשובות יכולות לסייע לה בחיזוי שינוי התחזיות הבא של אנליסטים.

נתוני המסחר של בלאקרוק על מסך בבורסה של ניו יורק. שווי שוק של 51 מיליארד דולר צילום: רויטרסצילום: REUTERS

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker