פשוט גאוני

הכירו את הקערה החכמה של אינטל: תטעין כל מכשיר נייד

הקערה, שנחשפה בכנס CES בוגאס, תאפשר להטעין בו זמנית כמה מכשירים, ללא צורך בכבלים ושקעים חשמליים; כמו כן הציגה החברה שעון חכם שיעזור בעיקר להורים מודאגים

נדן פלדמן
נדן פלדמן

כמעט בכל בית אפשר למצוא את אותה קערה כעורה שבה אנחנו שמים את החפצים האישיים שלנו - מפתחות, סלולרי, ארנק, כשלרוב הם מונחים בין שיירי מכתבים, פתקיות, עטים שלא עובדים ושאר פריטים שמזמן היו צריכים לעבור לפח האשפה. לקערה הזאת אינטל מצאה פיתרון טכנולוגי מלהיב, שצפוי להקל משמעותית על בעיות ההטענה היומיומיות שכולנו נתקלים בהם.

החברה חשפה בכנס CES בלאס וגאס את "הקערה החכמה", המאפשרת להטעין כל סוג של מכשיר חשמלי ברגע שהוא מונח בה, ללא צורך בכבלים, מטענים מיוחדים ושקעים חשמליים. זה כולל לא רק סמארטפונים, שנדמה כי תמיד ישמחו לקבל עוד קצת זמן סוללה, אלא גם שעונים, נגני מוזיקה, טאבלטים וכל גאדג'ט אחר, כל עוד הוא נכנס לקערה. הקערה יכולה להטעין בו זמנית יותר ממכשיר אחד. 

בשלב ראשון הקערה מתאימה רק למוצרים אחרים של אינטל, כמו האזניות הלבישות והשעון החכם שחשפה החברה בכנס, אולם בעתיד, לדבריה, הקערה תוכל להטעין כל מכשיר שהוא, לא חשוב מאיזה סוג ותוצרת.

"הקערה הזאת פותרת בעיות רציניות בכך שאפשר פשוט להניח את המכשירים שלכם בתוכה, והיא מתחילה מיד להטעין אותם", הכריז מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', כשהציג הקערה האלגנטית ב-CES אתמול. קרזניץ' הדגים את יכולות ההטענה של הקערה כשהניח בה סמארטפון ואת פיולבאנד, רצועת היד הדיגיטלית של נייקי. 

"זה מכשיר מאוד פשוט שאפשר לשים בבית, והוא יטעין כל מה שאתם צריכים. אנחנו מאמינים שזה אחד מהפיתוחים החשובים שיאפשר להסתובב עם מכשירים לבישים בכל מקום", הוסיף קרזניץ', ומיד לאחר מכן חשף את המכשיר הלביש הראשון מבית אינטל - שעון חכם, המאפשר בין היתר להורים לדעת את מיקום הילד שלהם ומתי הם אמורים להיות במקום מסוים. 

"השעון הזה חכם. יש לו אפשרות לדעת אם הילד שלך לא מגיע לבית הספר תוך חצי שעה, ואם הוא חורג מהמיקום או מהזמן, השעון הזה מודיע לך שהוא לא הגיע לשם. אפשר לחשוב על כל מיני אפליקציות עבור הילדים שלכם, סבים וסבתות ובני נוער שזה יכול להיות שימושי עבורם", אמר קרזניץ'.

הקערה החכמה של אינטלצילום: אינטל

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker