עדכון גלובלי

סגירה מעורבת בוול סטריט בעקבות דו"ח התעסוקה

מה שצריך לדעת עכשיו על השווקים בעולם: עדכונים שוטפים מהבורסות, נתוני מקרו והתפתחויות שמשפיעות על המסחר - במקום אחד

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

23:01 בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת בדרכן לעלייה שבועית, לאחר שהגידול המתון ביותר במספר המשרות בשוק העבודה בארה"ב זה כמעט שלוש שנים, חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא יאיץ את קצב צמצום רכישות האג"ח. מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.1% ונסוג ב-0.2% השבוע; מדד S&P 500 טיפס ב-0.2% ועלה ב-0.6% בסיכום שבועי, אולם עודנו נמוך ב-0.4% מרמתו בתחילת השנה. מדד נאסד"ק הוסיף 0.4% בדרכו לעלייה שבועית של 1%.

מניית אלקואה נפלה ביותר מ-5% לאחר שיצרנית האלומיניום הגדולה בארה"ב, דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר על הפסד רבעוני של יותר משני מיליארד דולר, ועל רווח לפני הוצאות חד פעמיות שהיה נמוך מתחזיות האנליסטים. הדו"חות הכספיים של אלקואה נחשבים באופן מסורתי לפתיחה הבלתי רשמית של עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט.

22:13 בנק סיטי האמריקאי פיטר היום את אחד מסוחריו הבכירים בעקבות חקירת חשדות לביצוע מניפולציות בשוק המט"ח הגלובלי שמנהלים רגולטורים ברחבי העולם, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל". רוהן רמצ'נדאני, הנמצא בחופשה בתשלום מאז אוקטובר, שימש כראש מחלקת מסחר ספוט באירופה של הבנק. (מרקטווץ')

21:36 מחיר הנפט נסגר בעליות בניו יורק בעקבות נתוני יבוא חזקים בסין והיחלשות הדולר, ולמרות דו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם בארה"ב - צרכנית האנרגיה הגדולה בעולם. החוזים על הנפט הגולמי למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 92.72 דולר לחבית, עלייה של 1.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט הגולמי ב-1.3%.

20:56 מחיר הזהב עלה לשיא של ארבע שבועות בעקבות דו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם היום בארה"ב. החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,246.9 דולר לאונקייה - רמתם הגבוה ביותר מאז ה-11 בדצמבר - לאחר עלייה של 1.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-0.7%.

20:21 מדד מחירי התובלה הימית העולמי Baltic Dry, אשר בישר בעבר על מגמות עתידיות בשוקי המניות, רשם היום את הנפילה היומית החדה מעולם במונחי אחוזים, והשלים בכך נפילה של 34% מתחילת השנה. (TheMarker)

19:49 רשויות החוק באיטליה פתחו בחקירה נגד מעצבת האופנה האיטלקית מיוצ'ה פראדה ובעלה פטריציו ברטלי, המשמש כמנכ"ל בית האופנה פראדה, בחשד להעלמת מס, לדברי גורמים המעורים בחקירה. (רויטרס).

19:12 בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בדרכן לעלייה השבועית הראשונה של שנת 2014, בעקבות נתוני התעסוקה המאכזבים שפורסמו בארה"ב, אשר ציננו את הציפיות שהבנק הפדרלי ימשיך בצמצום רכישות האג"ח על רקע התאוששות כלכלת ארה"ב, ותחזיות חיוביות של חברת התעופה לופטהנזה ויצרנית השעונים השווייצית סווטש לשנת 2014.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.7%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.5% ועלה בסיכום שבועי ב-0.7%. שוקי המניות של המדינות שסובלות מנטל החובות הכבד ביותר, יוון, ספרד ופורטגול, רשמו השבוע עליות חדות במיוחד. בורסת אתונה קפצה השבוע בקרוב ל-8% - השבוע הטוב ביותר זה שמונה חודשים. בורסת מדריד זינקה השבוע בכ-5% - הקפיצה השבועית החדה ביותר זה 16 חודשים. בורסת ליסבון עלתה אף היא בכ-5% השבוע - העלייה השבועית החדה ביותר זה תשעה חודשים.

מניית לופטהנזה המריאה בקרוב ל-9% לאחר שחברת התעופה הגרמנית העריכה כי צפויה ירידה בהוצאותיה על דלק וארגון מחדש השנה. מניית סווטש טיפסה ב-3.6% לאחר שדיווחה על מכירות חזקות בפתיחת השנה.

17:44 נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הודיע היום על מועמדותו של סטנלי פישר, מי שעד ליוני האחרון כיהן כנגיד בנק ישראל, לתפקיד סגן נגיד הבנק הפדרלי. בכך צפוי לכהן פישר כסגנה של ג'נט ילן, אשר עתידה להיכנס לתפקיד יו"ר הבנק הפדרלי בסוף החודש, לאחר שמינויה אושר על ידי הסנאט השבוע. (TheMarker)

17:34 ענקית התוכנות העסקיות הגרמנית SAP דיווחה על גידול של 13% ברווח התפעולי ברבעון הרביעי של 2013 לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ל-1.8 מיליארד יורו (2.45 מיליארד דולר), הודות לביקוש ער לשירותים מבוססי רשת ואפליקציות אנליטיקה, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום. חברת התוכנה השלישית בגודלה בעולם מסרה כי בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה רווח תפעולי של 2.09 מיליארד יורו - מעט יותר מתחזית האנליסטים לרווח של 2.08 מיליארד יורו. הכנסות SAP בתקופה המדווחת הסתכמו ב-5.1 מיליארד יורו, צמיחה של 2%. (וול סטריט ג'ורנל)

17:26 טרגט, הקמעונאית המוזלת השנייה בגודלה בארה"ב, הורידה היום את תחזית הרווח של חטיבתה בארה"ב לרבעון הרביעי והודיעה כי היקף המידע על לקוחות טרגט שנגנב לאחרונה גדול יותר מכפי שהוערך עד כה. השמות, כתובות ואי-מיילים של עד 70 מיליון בני אדם נגנבו, נאמר בהודעה שפירסמה היום החברה. נתון זה מצטרף לפרטי האשראי של 40 מיליון חשבונות שנגנבו, שעליהם הודיעה טרגט קודם לכן. דוברת טרגט, מולי סניידר, אמר בראיון היום כי למרות שככל הנראה קיימת חפיפה בין שתי קבוצות קורבנות הגניבה, טרגט עדיין אינה יודעת מה היקף החפיפה, ויתכן כי אין חפיפה כלל. (TheMarker)

17:07 מסחר הפכפך בבורסות וול סטריט. המדדים עברו לירידות לאחר שפתחו את יום המסחר במגמה חיובית, לאחר שהגידול המתון ביותר במספר המשרות בשוק העבודה בארה"ב זה כמעט שלוש שנים, חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא יאיץ את קצב צמצום רכישות האג"ח. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.4%; מדד S&P 500 סנוג ב-0.2%; מדד נאסד"ק מאבד 0.2%.

17:01 המלאי הסיטונאי בארה"ב גדל בנובמבר ב-0.5% לרמה של 516.4 מיליארד דולר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. המכירות הסיטונאיות גדלו ב-1%. (מרקטווץ')

16:32 בורסות וול סטריט נסחרות במגמה חיובית והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות מזנקות, לאחר שהגידול המתון ביותר במספר המשרות בשוק העבודה בארה"ב זה כמעט שלוש שנים, חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא יאיץ את קצב צמצום רכישות האג"ח. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.2%; מדד S&P 500 מטפס ב-0.2%; מדד נאסד"ק עולה ב-0.3%. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים צונחת ב-0.06% לרמה של 2.9%.

מניית אלקואה צונחת ביותר מ-6% לאחר שיצרנית האלומיניום הגדולה בארה"ב, דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר על הפסד רבעוני של יותר משני מיליארד דולר, ועל רווח לפני הוצאות חד פעמיות שהיה נמוך מתחזיות האנליסטים. הדו"חות הכספיים של אלקואה נחשבים באופן מסורתי לפתיחה הבלתי רשמית של עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט.

16:01 החוזים על מדדי וול סטריט מצביעים על פתיחת מסחר מעורבת לאחר שמספר המשרות שנוספו לשוק העבודה בארה"ב בדצמבר היה הנמוך ביותר מאז ינואר 2011, ושיעור האבטלה צנח לרמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2008 על רקע יציאה מוגברת של אנשים מכוח העבודה. החוזים על מדד דאו ג'ונס מצביעים על ירידה של 0.1%; החוזים על מדד S&P 500 מצביעים על עלייה של 0.3%; החוזים על מדד נאסד"ק מצביעים על עלייה של 0.2%.

15:50 הדולר מחק את העליות שרשם בעולם ונסוג משיא של כמעט ארבעה חודשים, בעקבות נתוני התעסוקה המאכזבים שפורסמו בארה"ב, אשר ציננו את הציפיות שהבנק הפדרלי ימשיך בצמצום רכישות האג"ח על רקע התאוששות כלכלת ארה"ב. הדולר נסוג ב-0.3% מול הין היפני לשער של 104.52 ין לדולר, מאבד 0.3% מול היורו לרמה של 1.3645 דולר ליורו. מדד הדולר של בלומברג, העוקב אחרי שער המטבע האמריקאי מול 10 מטבעות מרכזיים בעולם, נסוג ב-0.1% לאחר שאתמול טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז ה-9 בספטמבר.

15:42 שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות בעקבות דו"ח התעסוקה המאכזב בארה"ב, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים יורדת ב-0.05% לרמה של 2.92%.

15:30 מספר המשרות שנוספו לשוק העבודה בארה"ב בדצמבר היה הנמוך ביותר מאז ינואר 2011, וקטן יותר מכל תחזיות הכלכלנים שהשתתפו בסקר של ספקית המידע הפיננסי של בלומברג. 74 אלף משרות נוספו לשוק העבודה בארה"ב בחודש שעבר לאחר גידול של 241 אלף בנובמבר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לתוספת של 197 אלף משרות בדצמבר, לעומת גידול של 203 אלף משרות שעליו דווח במקור בחודש נובמבר.

שיעור האבטלה בארה"ב ירד בדצמבר ל-6.7% - רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2008 - לעומת 7% בחודש הקודם, על רקע יציאה מוגברת של אנשים מכוח העבודה. תחזית הכלכלנים היתה כי שיעור האבטלה יישאר ללא שינוי ברמה של 7%. שיעור ההשתתפות בכוח העבודה ירד בדצמבר ל-62.8% - שיעור דומה לשפל שנרשם באוקטובר, שהיה הרמה הנמוכה ביותר מאז 1978.

13:23 בורסות אירופה רושמות היום עליות שערים לקראת פרסום דו"ח התעסוקה החשוב בארה"ב. לונדון עולה ב-0.9%; פרנקפורט עולה ב-0.7%; פריז מטפסת ב-0.8%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עולה ב-0.8%. היורו יורד מול הדולר ב-0.1% ונסחר סביב שער של 1.3593 דולר ליורו.

העליות בשווקים נגרמות היום, בין היתר, בעקבות ציפיות המשקיעים לדו"ח תעסוקה חזק בארה"ב. לפי סקר אנליסטים שערך מרקטווץ', המשק האמריקאי הוסיף בחודש שעבר 193 אלף משרות. נתון זה נמוך במעט מהנתון של נובמבר, אך הוא מעיד על צמיחה יציבה בשוק התעסוקה האמריקאי. סימן שאלה גדול יותר יהיה אם ג'נט ילן, היו"ר החדש של הבנק הפדרלי בארה"ב תחליט להאיץ את צמצום התמריצים של הבנק בעקבות היציבות בשוק התעסוקה.

12:53 בבריטניה פורסמו נתונים מאכזבים לפיהם לא נרשמה עלייה בייצור התעשייתי בממלכה בנובמבר. הכלכלנים ציפו לעלייה של 0.4% בייצור בבריטניה.

11:57 נתוני הייצור מצרפת מראים כי המדינה עשויה להתחמק ממצב של מיתון חוזר. התפוקה התעשייתית במדינה עלתה בדצמבר ב-1.3% לעומת נובמבר. נתון זה גבוה בהרבה מהתחזיות שציפו לעלייה של 0.4% בלבד בייצור. נתונים אלה עשויים להעיד כי כלכלת המדינה התאוששה מעט ברבעון הרביעי, אחרי שברבעון השלישי של 2013 ירד התמ"ג ב-0.1%.

גם ספרד מספקת היום חדשות טובות ותקוות להתאוששות משמעותית יותר בכלכלת המדינה הסובלת. התפוקה התעשייתית בספרד זינקה באוקטובר ב-2.6%. נתון זה בולט במיוחד לאור העובדה שבאוקטובר נרשמה ירידה של 1.3%.

10:46 סוכנות דירוג האשראי S&P אישררה את דירוג האשראי של גרמניה ברמה מושלמת של AAA. גם אופק הדירוג של גרמניה נותר יציב ו-S&P אמרה כי הכלכלה המגוונת והחזקה של גרמניה והמדיניות הממשלתית גרמו להותרת הדירוג המושלם. (בלומברג)

09:40 יצרנית השעונים השווייצית סווץ' דיווחה היום כי היא החמיצה את תחזית ההכנסות השנתית שלה. יצרנית המותגים אומגה וסווץ' אמרה כי ההכנסות יהיו נמוכות מהיעד של 9.9 מיליארד דולר, למרות עלייה של 8.3% במכירות. החברה מאשימה את השינויים בשערי המטבע בהכנסות המאכזבות. (מרקטווץ')

המסחר בבורסות אסיה התנהל במגמה מעורבת לקראת פרסום דו"ח התעסוקה היום בארה"ב ואחרי פרסום נתוני היצוא היום בסין. טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-0.4%; שנחאי נחלשה ב-0.7%; סידני ירדה ב-0.2%; סיאול נחלשה ב-0.3%. הדולר מתחזק מול הין ב-0.1% ונסחר תמורת 104.92 ין לדולר.

07:47 נתונים שפורסמו היום בסין מראים כי המדינה החמיצה את תחזיות האנליסטים בנוגע לנתוני היצוא ועודף הסחר. היצוא מסין עלה ב-4.3% ביחס לשנה שעברה, אחרי שטיפס ב-12.7% בנובמבר. הערכות האנליסטים היו לעלייה של 4.5%. היבוא למדינה עלה ב-.83%, לעומת תחזיות לעלייה של 5%. כתוצאה, עודף הסחר הגיע ל-25.6 מיליארד דולר, לעומת 33.8 מיליארד דולר בנובמבר. (מרקטווץ')

9.1.2014

23:00 בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת לקראת פרסום דו"ח התעסוקה מחר בארה"ב, ופתיחת עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט היום לאחר סגירת המסחר. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1%; מדד S&P 500 נסגר בעליות קלות; מדד נאסד"ק ירד ב-0.2%.

מניית מייסיס קפצה ב-7.7% לאחר שרשת בתי הכלבו הודיעה ביום רביעי לאחר סגירת המסחר על כוונתה לפטר 2,500 עובדים, ושבה ואישרה את תחזית הרווח השנתי. מניית ג'יי.סי פני טיפסה ב-3.8% בעקבות המלצת "קנייה" מצד אנליסטים של בית ההשקעות פייפר ג'פרי, לאחר שמניית רשת בתי הכלבו צנחה ביום רביעי ב-10%. מניית פורד עלתה ב-2% לאחר שיצרנית המכוניות השנייה בגודלה בארה"ב הגדילה ב-25% את הדיווידנד הרבעוני למשקיעים. מניית חברת המיקרובלוגינג טוויטר צנחה ב-3.8% - ירידה יומית רביעית ברציפות - בדרכה לנפילה של 17% מתחילת השבוע.

21:41 מחיר הנפט הגולמי נסגר בשפל של שמונה חודשים בניו יורק, על רקע זינוק בתפוקה, מלאים גדולים, וירידה בביקוש לדלק בארה"ב, צרכנית הנפט הגדולה בעולם. החוזים על הנפט הגולמי למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 91.66 דולר לחבית, הרמה הנמוכה ביותר מאז ראשית מאי, לאחר ירידה של 0.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

21:00 הזהב עלה לראשונה זה 4 ימים בניו יורק. החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,229.4 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

20:24 הדולר התחזק לשיא של ארבעה חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שירידה במספר תביעות האבטלה בארה"ב חיזקה את ההערכות כי התאוששות שוק העבודה האמריקאי איתנה דיה כדי לאפשר לבנק הפדרלי להמשיך בצמצום רכישות האג"ח. היורו נחלש לשפל של חודש מול הדולר לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, התחייב ביתר שאת להותיר את הריבית בגוש היורו ברמה נמוכה לפרק זמן ממושך. היורו נסחר כמעט ללא שינוי מול הדולר בשער של 1.3583 דולר ליורו, לאחר שמוקדם יותר נסוג לרמה של 1.3549 דולר ליורו, רמתו הנמוכה ביותר מאז ה-5 בדצמבר. היורו נחסר כמעט ללא שינוי מול הין ברמה של 142.33 ין ליורו. הדולר נחלש ב-0.1% מול הין לשער של 104.77 ין לדולר. מדד הדולר של בלומברג, העוקב אחרי שערי המטבע האמריקאי ביחס ל-10 מטבעות מרכזיים בעולם, טיפס במהלך המסחר לרמתו הגבוהה ביותר מאז ה-9 בספטמבר.

19:11 בורסות וול סטריט רושמות ירידות לקראת פרסום דו"ח התעסוקה מחר בארה"ב, ופתיחת עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט היום לאחר סגירת המסחר. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.3%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.2% - ירידה יומית חמישית בשישה ימי המסחר האחרונים - ונמוך כעת ב-0.8% מרמתו בתחילת השנה; מדד נאסד"ק מאבד 0.4%.

19:00 בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, שב והתחייב כי הבנק המרכזי ימשיך במדיניות המוניטרית המרחיבה ככל שיידרש, אולם נשיא הבנק המרכזי של אירופה הזהיר כי מוקדם מדי להכריז כי גוש היורו יצא מכלל סכנה. "ההתאוששות החלה ככזו שמבוססות רק על צמיחה ביצוא ומתרחבת בהדרגה גם לביקוש מקומי", אמר דראגי. "אבל עדיין מוקדם מדי להכריז על נצחון". בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.5% לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי בשפל של 0.5%; פרנקפורט ופריז נסוגו ב-0.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.4%.

18:26 מאז הודעת הבנק הפדרלי בחודש שעבר על תחילת צמצום התמריצים המוניטריים לכלכלת ארה"ב, גוברות הערכות המשקיעים כי הבנק הפדרלי יקדים את העלאת הריבית. החוזים על הריבית הפדרלית בארה"ב (Fed Funds Futures), הנסחרים בבורסת החוזים של שיקגו ומשקפים את ציפיות השוק מהריבית הפדרלית, מעניקים כעת הסתברות של 52% לכך שהבנק הפדרלי יתחיל להעלות את הריבית בישיבתו בתתקיים בחודש מארס 2015. אתמול עוד העניקו החוזים את הסיכוי הגדול ביותר להעלאת ריבית באפריל 2015, ולפני החלטת הבנק הפדרלי בדצמבר על תחילת צמצום רכישות האג"ח, העניקו החוזים על ההסתברות הגדולה ביותר להעלאת ריבית ביולי 2015. (TheMarker)

18:05 וול סטריט עברה לירידות. בורסות וול סטריט, אשר פתחו את יום המסחר במגמה חיובית לאחר שמספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב ירד לשפל של חודש, עברו לירידות לקראת פתיחת עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב היום לאחר סגירת המסחר. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.4%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.3% - ירידה יומית חמישית בשישה ימי המסחר האחרונים; מדד נאסד"ק מאבד 0.5%.

מניית אלקואה יורדת ב-2.6% לאחר שיצרנית האלומיניום הגדולה בארה"ב הסכימה לשלם לרשויות בארה"ב 384 מיליון דולר כדי ליישב אישומים בגין תשלומי שוחד בסכום של יותר מ-110 מיליון דולר לפקידי ממשל בבחריין. אלקואה תפרסם היום לאחר סגירת המסחר את תוצאותיה הרבעוניות, אשר נחשבים באופן מסורתי לפתיחה הבלתי רשמית של עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט. "אנחנו בנקודת מפנה שהחל ממנה התנודות בשווקים יושפעו מהרווח למניה ולא ממכפילי הרווח", אמר רומיין בושר מחברת ההשקעות אמונדי, לסוכנות הידיעות בלומברג.

17:00 האיחוד האירופי אישר מיזוג שייצור את סוכנות הפרסום הגדולה בעולם. רשות ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי הודיעה על אישור מיזוג של 35 מיליארד דולר בין חברת הפרסום האמריקאית אומניקום למתחרתה הצרפתית פובליסיס - עסקה שתיצור את חברת הפרסום הגדולה בעולם. (רויטרס)

16:50 פורד, יצרנית המכוניות השנייה בגודלה בארה"ב, הודיעה על הגדלת הדיווידנד הרבעוני המחולק למשקיעים ב-25%, בעקבות נפילה חדה שרשמו מניותיה מאז שהזהירה בחודש שעבר כי צפויה ירידה ברווחיה בשנת 2014. החברה הגדילה את הדיווידנד מ-10 סנט למניה ל-12.5 סנט למניה. עלות המהלך עבור פורד - 97 מיליון דולר ברבעון. מניית פורד עולה ב-2.6% במסחר בוול סטריט. (מרקטווץ')

16:30 בורסות וול סטריט נסחרות במגמה חיובית לאחר שמספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב ירד לשפל של חודש, בעקבות עליות שרושמות מניות רשתות בתי הכלבו מייסיס וג'יי.סי פני, ולקראת פתיחת עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.3%; מדד S&P 500, אשר נסוג מתחילת השנה ועד אתמול ב-0.6%, מטפס ב-0.2%; מדד נאסד"ק מוסיף 0.3%.

מניית מייסיס קופצת בקרוב ל-7% לאחר שרשת בתי הכלבו הודיעה ביום רביעי לאחר סגירת המסחר על כוונתה לפטר 2,500 עובדים ולסגור חמש חנויות בעלות ביצועים דלים. מייסיס דיווחה גם כי מכירותיה בנובמבר ודצמבר צמחו ב-3.6% והעריכה כי מכירותיה במחצית השנייה של 2013 צמחו ב-2.8% עד 2.9%, לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2.5%-4%. עם זאת, החברה הותירה ללא שינוי את תחזית הרווח השנתי בטווח של 3.8-3.9 דולר למניה. מניית ג'יי.סי פני עולה ב-4% בעקבות המלצת "קנייה" מצד אנליסטים של בית ההשקעות פייפר ג'פרי. מניית רשת בתי הכלבו צנחה ביום רביעי ב-10% לאחר שהחברה הביעה שביעות רצון ממכירותיה בעונת החגים, אך לא סיפקה נתוני מכירות מפורטים. אלקואה, יצרנית האלומיניום הגדולה בארה"ב, תפרסם היום לאחר סגירת המסחר את תוצאותיה הרבעוניות, אשר נחשבים באופן מסורתי לפתיחה הבלתי רשמית של עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט.

16:01 היורו עבר לירידות מול הדולר והעליות בבורסות אירופה מתחזקות, לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר כי הבנק המרכזי של אירופה ימשיך במדיניות המוניטרית המרחיבה, ומוכן לשקול שימוש בכל הכלים העומדים לרשותו. עוד ציין כי הלחצים האינפלציוניים בגוש היורו מתונים. היורו נסוג ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.3561 דולר ליורו. בורסת מילאנו עולה ב-1.2%; מדריד מטפסת ב-0.6%; לונדון ופרנקפורט מוסיפות 0.1%; פריז יורדת ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 מטפס ב-0.1% לאחר שמוקדם יותר נסחר ללא שינוי.

15:47 שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות על רקע ירידה במספר תביעות האבטלה בארה"ב, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים יורדת ב-0.02% לרמה של 2.97%.

15:32 מספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב ירד בשיעור חד מהצפוי בשבוע שעבר, וחיזק בכך את ההערכות כי נמשכת ההתאוששות בשוק התעסוקה האמריקאי. מספר תביעות האבטלה הראשונות ירד בשבוע שעבר ל-330 אלף - המספר הנמוך ביותר זה חודש - לעומת 345 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו 330 אלף תביעות לעומת 339 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם. מספר התביעות הממוצע בארבעה השבועות האחרונים, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ב-9,750 לרמה של 349 אלף. (מרקטווץ')

14:15 וולבו מכרה יותר מכוניות ב-2013 מאשר בשנה קודם לכן, בזכות ביקושים גבוהים בשוק הסיני. וולבו מכרה אותו מספר מכוניות בסין כמו בארה"ב, השוק הגדול ביותר שלה. המכירות בסין זינקו ב-46% בעוד שבארה"ב ירדו המכירות ב-46%. בסך הכול רשמה וולבו עלייה של 1.4% במכירות ב-2013 ל-427,840 יחידות. הדגם הנמכר ביותר הוא וולבו XC60, ומהווה 25% מסך מכירות החברה.

14:00 הבנק המרכזי של בריטניה הותיר היום ללא שינוי את הריבית במשק ואת תכנית התמריצים לכלכלה המקומית, על רקע ירידה בגירעון הסחר של בריטניה. הריבית נותרה ברמת שפל של 0.5%, שנקבעה במארס 2009. הבנק המרכזי ימשיךבתכנית רכישת האג"ח שלו, בסכום כולל של 375 מיליארד ליש"ט, שנועדה להזרים הון לכלכלה הבריטית ולהניע מחדש את גלגלי הפעילות העסקית, לאחר המיתון שאליו נקלעה המדינה בתחילת העשור.

12:15 הביטחון העסקי בגוש היורו ממשיך להתחזק, לפי נתונים שפירסמה היום הנציבות האירופית. מדד הביטחון העסקי עלה בדצמבר ל-100 נקודות, הרמה הגבוהה מאז יולי 2011, ועלייה של 1.6 נקודות לעומת נובמבר. גרמניה, ספרד ואיטליה רשמו עליות בולטות במדד, בו נרשם שיפור בכל מגזרי המשק. (מרקטווץ')

12:00 בריטניה צימצמה את גירעון הסחר שלה בנובמבר, לאחר שהיקף היצוא רשם עלייה, הודות לביקושים גבוהים בשוק הסיני ומכירות גבוהות של חברות הכימיקלים. גירעון הסחר צומצם ל-9.4 מיליארד ליש"ט, לעומת 9.7 מיליארד ליש"ט באוקטובר. (מרקטווץ')

10:21 אירופה נפתחה במגמה מעורבת: לונדון עולה ב-0.1%; פריז עולה ב-0.1%; פרנקפורט יורדת ב-0.1%; מדריד יורדת ב-0.1%; מילנו עולה ב-0.3%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נסחר ללא שינוי.

רשת הקמעונות הבריטית מרקס אנד ספנסר דיווחה על ירידה רבעונית עשירית ברציפות במכירות ההלבשה. המכירות, לא כולל מכירות מזון, בסניפי הרשת הקיימים לפחות שנה, ירדו ב-2.1% ברבעון הרביעי, דיווחה החברה היום. מכירות המזון עלו ב-1.6%, פחות מתחזיות אנליסטים. (בלומברג)

חברת ההנדסה ויצרנית המנועים בוש נחקרת על ידי האיחוד האירופי בחשד לתיאום מחירים, דיווח העיתון "פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג". בוש אישרה את דבר החקירה ואמרה כי היא משתפת עימה פעולה, אך לא מסרה פרטים נוספים. (FAZ)

מגמה מעורבת באסיה: טוקיו ירדה ב-1.5%; סיאול ירדה ב-0.7%; אוסטרליה עלתה ב-0.2%; הונג קונג ירדה ב-0.9%; שנחאי ירדה ב-0.8% לאחר פרסום נתוני האינפלציה בסין.

7:30 מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-2.5% בדצמבר לעומת דצמבר 2012, בהתאם לתחזיות, ופחות מהאינפלציה בנובמבר, שהייתה 3%. מדד המחירים ליצרן המשיך בירידה הממושכת ביותר שלו מאז שנות ה-90', וירד ב-1.4% בדצמבר. זו הייתה הירידה ה-22 ברציפות במדד המחירים ליצרן, ומצביעה על האטה נוספת בצמיחה הכלכלית של סין.

מחיר הנפט חוזר לטפס היום, לאחר שאתמול ננעל בשפל של 6 שבועות: 92.33 דולר לחבית, ירידה של 0.6%. כעת נסחרים החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר בעלייה של 0.3% למחיר 92.63 דולר לחבית.

סאיורי שיראי, חברה בועדה המוניטרית בבנק המרכזי של יפן אמרה כי על הבנק לפעול במהרה להרחיב את המדיניות המוניטרית שלה, אך כי יתכן שהבנק ייאלץ לדחות את מועד השגת יעד האינפלציה שלו – 2% בשל התנאים הכלכליים (מרקטווץ').

8.1.2014

23:00 בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת לאחר שפרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי הראה כי בכירי הבנק המרכזי של ארה"ב הביעו דאגה לגבי סיכונים ליציבות הפיננסית מהמשך התמריצים המוניטריים, ובעקבות גידול חד מהצפוי במספר המשרות במגזר הפרטי בארה"ב. מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.4%; מדד S&P 500 נסוג בפחות מ-0.1% - ירידה יומית רביעית בחמישה ימי המסחר האחרונים; מדד נאסד"ק עלה ב-0.3%.

מניית טוויטר ירדה ב-3.5% והשלימה בכך נפילה של כ-15% מתחילת השבוע, לאחר שאנליסטים של בית ההשקעות קנטור פיצג'רלד הורידו את המלצתם למניית חברת המיקרובלוגינג מ"החזק" ל"מכירה", וציינו כי שווי השוק של החברה מוגזם. מניית מיקרון זינקה בקרוב ל-10% לאחר שחברת השבבים דיווחה אמש על חזרה לרווחיות, ועל תוצאות רבעוניות שעלו באופן ניכר על תחזיות האנליסטים הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה. מניית ג'יי.סי פני צנחה ב-10% לאחר שרשת בתי הכלבו הביעה שביעות רצון ממכירותיה בעונת החגים, אך לא סיפקה נתוני מכירות מפורטים.

מניית מיקרוסופט ירדה בכמעט 2% על רקע דיווח לפיו ענקית התוכנה צפויה להודיע בקרוב על זהות המנכ"ל הבא שלה, יום לאחר שמנכ"ל פורד, אלן מולאלי, שנחשב לאחד המועמדים המובילים לתפקיד, הודיעה כי אין בכוונתו לעזוב את תפקידו ולעבור למיקרוסופט. מניית פורד עלתה ב-1%.

22:21 אשראי הצרכנים בארה"ב גדל בנובמבר בעקבות עלייה בהיקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים אחרים. אשראי הצרכנים גדל בנובמבר בקצב שנתי של 4.8%, או ב-12.3 מיליארד דולר, לאחר גידול של 17.9 מיליארד דולר בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול חד יותר של 14.3 מיליארד דולר בנובמבר. (בלומברג)

21:41 מחיר הנפט הגולמי נסגר בשפל של שישה שבועות בניו יורק בעקבות ירידה מתונה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב. החוזים על הנפט הגולמי למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 92.33 דולר לחבית - הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-27 בנובמבר - לאחר ירידה של 0.6% בבורסת הסחורות של ניו יורק. מלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד בשבוע שעבר ב-2.7 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. אנליסטים צפו ירידה חדה יותר של 3.3 מיליון חביות.

21:33 הדולר מטפס לשיא של ארבעה חודשים בעולם לאחר שפרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי הראה כי בכירי הבנק המרכזי של ארה"ב גרסו כי יתרונות רכישות האג"ח הלכו ופחתו, והביעו דאגה לגבי סיכונים ליציבות הפיננסית מהמשך התמריצים המוניטריים. הדולר מטפס ב-0.4% מול היורו לרמה של 1.3566 דולר ליורו, לאחר שמוקדם יותר כבר התחזק לשער של 1.3554 דולר ליורו, רמתו הגבוהה ביותר מאז החמישי בדצמבר. המטבע האמריקאי מתחזק ב-0.3% מול הין היפני לרמה של 104.95 ין לדולר, לאחר שבתחילת החודש טיפס לשער של 105.44 ין לדולר - רמתו הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2008. הין מתחזק ב-0.1% מול היורו לרמה של 142.47 ין ליורו. מדד הדולר של בלומברג, העקב אחרי שער המטבע האמריקאי מול 10 מטבעות מרכזיים בעולם, עולה ב-0.3% לרמה של 1,029.29 נקודות, לאחר שמוקדם יותר טיפס לרמה של 1,030.12 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז התשיעי בספטמבר.

21:28 מחריפות הירידות בשוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות בעקבות פרסום פרוטוקול ישיבת הבנק הפדרלי. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עולה ב-0.07% - הזינוק החד ביותר זה שבעה שבועות - לרמה של 3.01%, לאחר שאתמול ירדה לרמה של 2.94% - רמתו הנמוכה ביותר מאז ה-24 בדצמבר.

21:25 מחיר הזהב יורד ב-0.3% במסחר האלקטרוני בניו יורק לרמה של 1,222.2 דולר לאונקייה, בעקבות פרסום פרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי. מוקדם יותר, לפני פרסום הפרוטוקול, נסגרו החוזים על הזהב למסירה בפברואר במחיר של 1,225.5 דולר לאונקייה, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

21:18 בורסות וול סטריט ממשיכות להיסחר במגמה מעורבת לאחר פרסום פרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי, בה הוחלט על תחילת צמצום התמריצים המוניטריים לכלכלת ארה"ב. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.4%; מדד S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי; מדד נאסד"ק עולה ב-0.3%.

21:05 בכירי הבנק הפדרלי בארה"ב החליטו בחודש שעבר על תחילת צמצום רכישות האג"ח על רקע הערכת מרבית בכירי הבנק המרכזי כי יתרונות תוכנית ההרחבה הכמותית הלכו ופחתו ככל שחלף הזמן. כך עולה מפרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי שהתקיימה בחודש שעבר, ואשר בה הוחלט על תחילת צמצום היקף רכישות האג"ח החודשי מ-85 מיליארד דולר ל-75 מיליארד דולר, החל מינואר.

פרוטוקול ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהתקיימה ב-18-19 בדצמבר, כללו גם תוצאות של סקר שנערך בקרב בכירי הבנק לגבי היתרונות והחסרונות של תוכנית ההרחבה הכמותית (QE) השלישית של הבנק המרכזי. הסקר העלה כי "מרבית משתתפי הישיבה העריכו כי התועלת השולית של הרכישות פחתה ככל הנראה ככל שנמשכו הרכישות".

20:21 מניות המריחואנה נדלקות. מניות של חברות הקשורות לענף מריחואנה - בין אם רפואית ובין אם לצרכי בילוי - ממשיכות לזנק גם היום כפי שעשו בשבוע החולף מאז שקולורדו הפכה למדינה הראשונה בארה"ב שמתירה מכירה ושימוש במריחואנה לצורכי בילוי ולא רק לצרכים רפואיים. מניית חברת המפ (סימול HEMP), המשווקת מוצרים מבוססי קנאביס ומקדמת את המודעות ליתרונות המריחואנה, מזנקת היום ב-78% משלימה בכך קפיצה של יותר מ-250% מתחילת השנה. מניית גרינגרו טכנולוג'יס (סימול GRNH), המספק שירותים וטכנולוגיה לבתי גידול ונקודות מכירה של מריחואנה ברחבי ארה"ב. מניית גרינגרו קופצת ביותר מ-50% ומשלימה בכך נסיקה של כמעט 2,000% מתחילת השנה. מניית גרולייף (סימול PHOT), המפעילה חנויות של ציוד הידרופוניקה, שיטת גידול צמחים ללא אדמה הפופולרית מאוד בקרב מגדלי זני מריחואנה חזקים במיוחד, קופצת ב-28% ומשלימה בכך זינוק של 100% מתחילת השנה.

19:09 בורסות אירופה נסגרו כמעט ללא שינוי, קרוב לרמתן הגבוהה ביותר זה חמש שנים וחצי, לאחר ששיפור במכירות הקמעונאיות בגוש היורו ובהזמנות מבתי חרושת בגרמניה, חיזק את ההערכות כי התאוששות כלכלת היבשת צוברת תנופה. מניות הבנקים ביבשת עלו זה היום הרביעי ברציפות ומדד הבנקים הכלל אירופי של סטוקס 600 טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז אפריל 2011, על רקע עליות שרשמו האג"ח הממשלתיות של ספרד ויוון - מדינות הסובלות מנטל חובות כבד. התשואה על האג"ח הממשלתיות של יוון ל-10 שנים ירדה לרמתה הנמוכה ביותר מאז מאי 2010, והתשואה על האג"ח המקבילות של ספרד ירדה לרמתה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 2009. בורסת לונדון ירדה ב-0.5%; פרנקפורט נסוגה ב-0.1%; פריז נסגרה בירידות קלות; מדריד עלתה ב-0.7%; ליסבון טיפסה ב-1.4%; אתונה קפצה ב-3.4% בדרכה לזינוק של כ-10% מתחילת השנה - פתיחת השנה הטובה ביותר מאז שנת 1994. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1%.

18:33 מחריפות הירידות בשוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עולה ב-0.06% לרמה של 3%, לאחר שאתמול ירדה לרמה של 2.94% - רמתו הנמוכה ביותר מאז ה-24 בדצמבר.

18:08 בורסות וול סטריט עבר למגמה מעורבת לאחר שרשמו ירידות בתחילת יום המסחר. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.4%; מדד S&P 500 נסחר ביציבות; מדד נאסד"ק עולה ב-0.3%.

18:02 הדולר מתחזק בעולם זה היום השני ברציפות לאחר שגידול חד מהצפוי במספר המשרות במגזר הפרטי בארה"ב בדצמבר, חיזק את ההערכות כי נמשכת התאוששות שוק העבודה בארה"ב. הדולר מטפס ב-0.1% מול היורו לרמה של 1.3601 דולר ליורו, לאחר שמוקדם יותר כבר התחזק לשער של 1.3568 דולר ליורו, רמתו הגבוהה ביותר מאז החמישי בדצמבר. המטבע האמריקאי מתחזק ב-0.2% מול הין היפני לרמה של 104.79 ין לדולר, לאחר שבתחילת החודש טיפס לשער של 105.44 ין לדולר - רמתו הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2008. הין נסחר כמעט ללא שינוי מול היורו ברמה של 142.51 ין ליורו.

17:34 מחיר הנפט הגולמי יורד בניו יורק בעקבות ירידה מתונה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב. החוזים על הנפט הגולמי למסירה בפברואר נסחרים במחיר של 93.13 דולר לחבית, ירידה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. מלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד בשבוע שעבר ב-2.7 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. אנליסטים צפו ירידה חדה יותר של 3.3 מיליון חביות.

16:30 בורסות וול סטריט נסחרות בירידות קלות למרות גידול חד מהצפוי במספר המשרות במגזר הפרטי בארה"ב, ולקראת פרסום פרוטוקול ישיבת הבנק הפדרלי האחרונה בה החליט הבנק המרכזי על תחילת צמצום התמריצים המוניטריים לכלכלה הגדולה בעולם. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.3%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.2% - ירידה יומית רביעית בחמישה ימי המסחר האחרונים; מדד נאסד"ק נסחר כמעט ללא שינוי.

מניית טוויטר יורדת ב-5% ומשלימה בכך נפילה של 16% מתחילת השבוע, לאחר שאנליסטים של בית ההשקעות קנטור פיצג'רלד הורידו את המלצתם למניית חברת המיקרובלוגינג מ"החזק" ל"מכירה", וציינו כי שווי השוק של החברה מוגזם. מניית מיקרון מזנקת ב-11% לאחר שחברת השבבים דיווחה אמש על חזרה לרווחיות, ועל תוצאות רבעוניות שעלו באופן ניכר על תחזיות האנליסטים הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה. מניית ג'יי.סי פני צונחת ב-9% לאחר שרשת בתי הכלבו הביעה שביעות רצון ממכירותיה בעונת החגים, אך לא סיפקה נתוני מכירות מפורטים.

מניית מיקרוסופט יורדת ב-1% על רקע דיווח לפיו ענקית התוכנה צפויה להודיע בקרוב על זהות המנכ"ל הבא שלה, יום לאחר שמנכ"ל פורד, אלן מולאלי, שנחשב לאחד המועמדים המובילים לתפקיד, הודיעה כי אין בכוונתו לעזוב את תפקידו ולעבור למיקרוסופט. מניית פורד עולה ב-1%.

16:22 עונת החגים בארה"ב אכזבה - הצמיחה הנמוכה מאז 2009. המכירות הקמעונאיות בארה"ב גדלו ב-2.7% בעונת החגים האחרונה, העלייה המתונה ביותר מאז שנת 2009, לאחר שמבצע הנחות שהציעו הרשתות לא הצליחו לפתות את הקונים, לפי נתונים שפירסמה היום חברת המחקר שופר-טראק. מכירות עונת החגים צמחו בלפחות 3% מדי שנה מאז שרשמו ירידה של 1.2% בשנת 2009. תנועת הקונים לחנויות בנובמבר ודצמבר האחרונים צנחה ב-15% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. (בלומברג)

16:15 מניית טוויטר יורדת ב-4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט ומשלימה בכך נפילה של 15% מתחילת השבוע, בעקבות הורדת המלצה נוספת מצד אנליסטים על רקע הערכות כי זינוק של 53% שרשמה מניית חברת המיקרובלוגינג בדצמבר היה מוגזם. האנליסט יוסוף סקוואלי מבית ההשקעות קנטור פיצג'רלד הוריד את המלצתו למניית טוויטר מ"החזק" ל"מכירה", וציינו כי שווי השוק של החברה מוגזם. "טוויטר ממשיכה להיות אחד משחקניות המפתח המעטות בתחום האינטרנט החברתי, אבל ברמת המחירים הנוכחית של מנייתה אנחנו מעריכים את פייסבוק וגוגל", כתב סקוואלי.(איי.פי)

16:10 רשת בתי הכלבו האמריקאית ג'יי.סי פני הביעה שביעות רצון ממכירותיה בעונת החגים, אולם לא סיפקה נתוני מכירות מפורטים, בהודעה קצרה שפירסמה היום. החברה הוסיפה כי נמשכת ההתקדמות בתוכנית לשיפור מצבה העסקי. מניית ג'יי.סי פני צונחת ב-8.5% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט. (מרקטווץ')

15:48 פרוטקול ישיבתה האחרונה של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהתקיימה ב-18-19 בדצמבר, ואשר בה הוחלט על תחילת צמצום רכישות האג"ח שמבצע הבנק המרכזי, יפורסם היום בשעה 21:00 לפי שעון ישראל. בישיבה הוחלט על תחילת צמצום תוכנית ההרחבה הכמותית (QE) השלישית של הבנק המרכזי, על ידי הפחתת היקף רכישות האג"ח החודשי מ-85 מיליארד דולר ל-75 מיליארד דולר, החל מינואר. בעקבות הישיבה גם הודיע הבנק המרכזי על שיפור בתחזיותיו לכלכלה, והעריך כי לא תועלה הריבית בארה"ב עד שיחלוף פרק זמן משמעותי מהרגע שבו שיעור האבטלה יירד מתחת לרמה של 6.5%.

15:40 שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות בעקבות גידול חד מהצפוי במספר המשרות במגזר הפרטי בארה"ב. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עולה ב-0.04% לרמה של 2.98%, לאחר שאתמול ירדה לרמה של 2.94% - רמתו הנמוכה ביותר מאז ה-24 בדצמבר.

15:32 238 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בדצמבר, המספר הגדול ביותר מאז נובמבר 2012, מסר היום מכון המחקר ADP. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 200 אלף משרות. נתוני נובמבר תוקנו כלפי מעלה לתוספת של 229 אלף משרות לעומת גידול של 215 אלף משרות שעליו דווח במקור. (מרקטווץ')

15:05 המסחר בבורסות אירופה עבר לירידות שערים, לאחר פרסום נתוני האבטלה בגוש היורו ועל אף עליה במכירות הקמעונאיות. לונדון יורדת ב-0.4%; פרנקפורט יורדת ב-0.2%; פריז יורדת ב-0.2%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי יורד ב-0.1%.

ענקית הקמעונות הסינית עליבאבא תאסור החל מ-14 בינואר את השימוש בביטקוין, כך לפי דיווחים בסין. השינוי, אשר ייכנס לתוקף באתר הקניות טאובאו, יאסור גם על שימוש במטבעות וירטואליים אחרים ועל מכירה של ציוד הקשור לביטקוין (מרקטווץ')

13:50  המפעלים בגרמניה מדווחים על עלייה של 2.1% בהזמנות החדשות בנובמבר. נתון זה מסמל התאוששות מהנתון השלישי שפורסם באוקטובר, הודות לעלייה מפתיעה בביקוש מיבואניות של סחורה גרמנית.

12:55 המכירות הקמעוניות בגוש היורו עלו בנובמבר בקצב המהיר ביותר זה 12 שנים, מה שמעורר תקוות שההתאוששות בביקוש המקומי תשפר את מצב הכלכלה. לשכת הסטטיסטיקה של גוש היורו, יורוסטאט, דיווחה כי המכירות עלו ב-1.4% לעומת אוקטובר, ובחישוב שנתי עלו ב-1.6% לעומת נובמבר 2012. היתה זו העליה החדה ביותר מאז נובמבר 2001. אנליסטים צפו עליה של 0.1% בלבד (מרקטווץ')

12:18 האבטלה בגוש היורו נותרה בנובמבר בשיא של 12.1%, בהתאם לתחזיות אנליסטים.האבטלה הנמוכה ביותר, של 4.8%, נרשמה באוסטריה, בעוד שהגבוהה ביותר, של 26.7%, נרשמה בספרד (בלומברג) 

11:42 נתונים שפורסמו היום ומצביעים על אבטלת שיא באיטליה מוכיחים כי המשבר הכלכלי במדינה רחוק מסיום. רשות הסטטיסטיקה של איטליה פירסמה היום כי שיעור האבטלה באיטליה הגיע בנובמבר ל-12.7%, לעומת 12.5% באוקטובר. נתון מזעזע יותר קשור לאבטלת הצעירים במדינה טיפס ל-41.6%, לעומת 41.4%. שיעור ההשתתפות בשוק התעסוקה ירד ל-55.4%.

10:48 בבריטניה פורסם כי מכירות הרכב בבריטניה הגיעו ב-2013 לשיא של חמש שנים. בממלכה צופים כי עד 2017 יגיעו מכירות הרכב במדינה לרמות השיא של שנות ה-70. גם השנה שלטה פורד בטבלת המכירות בבריטניה כשדגמי הפיאסטה והפוקוס היו הכי נמכרים במדינה בשנה שעברה.

09:00 בורסות אסיה רשמו מגמה מעורבת לקראת פרסום פרוטוקול ישיבת הבנק הפדרלי. טוקיו עלתה ב-1.9% על רקע היחלשות הין; הונג קונג מוסיפה 1.2%; שנחאי יורדת ב-0.4%; סיאול ללא שינוי; הבורסה באוסטרליה ננעלה אף היא ללא שינוי.

מניית נינטנדו זינקה ב-11% בבורסת טוקיו לאחר שסין הסירה איסור בן 14 שנה על מכירת קונסולות משחק של חברות זרות במדינה. 

08:00 אפל הודיעה כי תפתח את החנות העשירית שלה בסין השבוע. החנות תיפתח בבייג'ין, ובכך ממשיכה אפל לכיוון המטרה להגיע ל-22 חנויות בסין כדי לעמוד בביקוש הרב במדינה (בלומברג)

90 חברות יפניות מפרסמות השבוע את דו"חותיהן הרבעוניים. הרווח למניה של החברות ביפן צפוי לזנק ביותר מ-270% ברבעון הרביעי, לעומת הרבעון שקדם לו, לפי הערכת אנליסטים ששאלה בלומברג (בלומברג)

07:13 הין נחלש מול מרבית המטבעות של שותפות הסחר העיקריות של יפן. מול הדולר נחלש הין ב-0.3% לרמה של 104.95 ין לדולר. הוון הדרום קוריאני מתאושש משפל של שמונה שבועות ומתחזק מול הדולר ב-0.4% לשער של 1,064.55 וון לדולר. 

היום יפורסם פרוטוקול ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) מה-18-19 בדצמבר, שבה התקבלה ההחלטה להתחיל בצמצום תוכנית ההרחבה הכמותית השלישית. חברי הוועדה החליטו להפחית את רכישות האג"ח מקצב של 85 מיליארד דולר בחודש ל-75 מיליארד דולר בחודש החל מינואר, ולפי ההערכות הם צפויים להמשיך ולהפחית אותן בשבע הישיבות הבאות לפני שיסיימו את התוכנית בדצמבר.

קרן המטבע הבינלאומית (IMF) צפויה להעלות את תחזית הצמיחה לכלכלה העולמית, כך אמרה יו"ר הקרן כריסטין לגארד לכתבים בניירובי בירת קניה. לדבריה, ה-IMF צפויה להודיע על התחזית החדשה בתוך שלושה שבועות.

7.1.2013

23:00 המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים בעקבות נתונים מעודדים על צמצום משמעותי בגירעון הסחר של ארה"ב. דאו ג'ונס ומדד S&P 500 עלו ב-0.6% ומדד הנאסד"ק עלה בֹ-1%.

21:00 הבנק הפדרלי צפוי להפסיק את תכנית התמריצים לכלכלת ארה"ב עד סוף 2014, בהנחה שהכלכלה תתחזק על פי ההערכות. כך אמר היום נשיא הבנק המרכזי של סן פרנסיסקו, ג'ון ויליאמס. "סיום רכישות האג"ח יהיה צעד חשוב לקראת חזרתה של המדיניות המוניטרית למצב רגיל", אמר וויליאמס בכנס בפניקס. הבנק הפדרלי יצמצם מינואר את קצב רכישות האג"ח ל-75 מיליארד דולר בחודש, וצפוי להמשיך בצמצום בכל אחת מישיבותיו החודשיות במהלך השנה הקרובה.

18:45 בורסות אירופה ננעלו בעליות בהובלת מניות הבנקים, שזינקו בעקבות נתוני תעסוקה מעודדים בגרמניה והנפקת אג"ח מוצלחת לאירלנד, לאחר שסיימה את תכנית החילוץ. לונדון עלתה ב-0.4%, פרנקפורט ופריז סיימו עם עליות של 0.8%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.7%. מניות הבנקים הספרדים הקפיצו את בורסת מדריד ב-2.9%. קרדיט אגריקול הצרפתי וקומרצבנק הגרמני קפצו ב-6% ובכך רשמו העליות החדות מבין מניות הבנקים באירופה היום.

17:30 מניית ג'יי.פי מורגן יורדת ב-1% לאחר שהבנק הגדול בארה"ב הגיע להסדר עם הממשל לפיו ישלם פיצויים של 1.7 מיליארד ד' לקורבנות הונאת מיידוף, לאחר שהודה כי כשל בפיקוח על חשבונות שניהל מיידוף בבנק הקשורים להונאה, שהסתכמה בסכום שיא של 65 מיליארד דולר.

17:00 אפל דיווחה על הכנסות של יותר מ-10 מיליארד דולר בחנות האפסטור ב-2013, כשבדצמבר - שיא עונת החגים - נרשמו מכירות של יותר ממיליארד דולר. לדברי החברה, מפתחי אפליקציות הרוויחו יותר מ-15 מיליארד דולר ממכירות באפסטור מאז הקמת החנות המקוונת. (מרקטווץ')

16:30 המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים על רקע ירידה חדה בגירעון הסחר של ארה"ב. דאו ג'ונס עולה ב-0.4% וכמוהו גם מדד S&P 500. מדד הנאסד"ק מטפס ב-0.3%. הדולר ללא שינוי מול היורו בשער של 1.3626 דולר ליורו.

15:40 בורסות אירופה נסחרות בעליות קלות: מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עולה ב-0.3%; לונדון עולה ב-0.5%; פרנקפורט עולה ב-0.7% בעקבות ירידה במספר המובטלים; פריז עולה ב-0.4% על רקע עלייה באמון הצרכנים.

מחירי הבתים בארה"ב עלו בנובמבר, לפי נתונים שפרסמה חברת המחקר קור-לוג'יק. המחירים עלו בנובמבר ב-0.1% לעומת החודש הקודם, אך רשמו עליה שנתית של 11.8% - החודש ה-21 ברציפות שבו נרשמה עליה שנתית (מרקטווץ')

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב הצטמצם בנובמבר בשיעור חד מהצפוי, לפי נתונים שפרסם היום משרד המסחר האמריקאי. הגירעון ירד ב-12.9% ל-34.3 מיליארד דולר בנובמבר.

הבנק הפדרלי צריך לצמצם את רכישות האג"ח באופן הדרגתי, כך אמר היום אריק רוזנגרן, נשיא הבנק הפדרלי של בוסטון. "ההתאוששות הנוכחית איטית מדי, ואנחנו לא רוצים להדק את המדיניות המוניטרית מוקדם מדי ולעכב את חזרתם של תנאים כלכליים נורמליים יותר", אמר רוזנגרן בנאום בפני התאחדות העסקים והתעשיה של קונטיקט בהרטפורד (מרקטווץ')

13:29 שיעור האינפלציה השנתי בגוש היורו ירד עוד יותר מתחת ליעד הבנק המרכזי של אירופה (ECB) בדצמבר, ועורר חששות מדפלציה שתאיים על ההתאוששות הכלכלית באירופה. לפי יורוסטאט, לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי, מדד המחירים לצרכן בגוש היורו עלה ב-0.8% בלבד בדצמבר, לעומת 0.9% בנובמבר. יעד האינפלציה של הבנק המרכזי הוא בקרבת 2%. (מרקטווץ')

11:29 האבטלה בגרמניה ירדה בדצמבר בשיעור החד ביותר זה שנתיים. מספר המובטלים בגרמניה ירדה ב-15,000 לסך של 2.965 מיליון, ירידה חדה מהחזוי. בנובמבר נרשמה עלייה במספר המובטלים. שיעור האבטלה נותר ללא שינוי – 6.9%.

חברת הספנות הדנית מולר-מארסק הודיעה כי הסכימה למכור 48.7% ממניות דנסק סופרמרקד ו-18.7% ממניות F סיילינג לחברות האחזקות F סיילינג אינווסט ו-F סיילינג הולדינג. לאחר 5 שנים, יוכלו חברות האחזקות לרכוש את יתר מניות מולר-מארסק בשתי חברות הספנות. להערכת מולר-מרסק העסקה תניב לה רווח במזומן של 17 מיליארד קרונות דניות (3.1 מיליארד דולר). (מרקטווץ')

10:15 אמון הצרכנים בצרפת טיפס בדצמבר ל-85 נקודות, לעומת 84 נקודות בנובמבר. עם זאת, הוא נמוך עדיין מהממוצע שלו לאורך זמן, שהינו 100 נקודות.

בבריטניה נראה כי אמון העסקים גובר, לאחר שסקר של לשכות המסחר של בריטניה העלה כי חברות התעשייה מתכוונות לגייס עוד עובדים ולהגדיל את השקעות ההון שלהן ב-2014. כוונות גיוס העובדים של חברות במגזר הייצור הגיעו לשיא בסוף 2013, ואילו כוונות גיוס העובדים של חברות במגזר השירותים עלו לרמתן הגבוהה ביותר מאז 2007. (מרקטווץ')

הבנקים הגדולים בוול סטריט טוענים כי הירידה בנכסים בשווקים מתעוררים, שגרמה למניותיהם לפגר אחר השווקים המפותחים בשיעור החד מאז 1998 בשנה שעברה, צפויה להיות יותר מחולשה זמנית. גולדמן סאקס ממליץ על צמצום ההקצאות לשווקים מתפתחים בתיקי השקעות בשליש, וחוזה "ביצועי חסר משמעותיים" עבור מניות, אג"ח ומטבעות בהם בעשור הקרוב. ג'יי.פי. מורגן צ'ייס צופה כי אג"ח נקובות במטבעות מקומיים ייהנו רק מ-10% מהתשואה הממוצעת שלהם מאז 2004 בשנה הקרובה. (TheMarker)

חברת קרנות הנאמנות פידליטי רכשה 2.4 מיליון מניות בטוויטר בימים שלאחר הנפקתה – מספר צנוע המעיד כי הקרנות לא היו מוכנות לקחת הימור גדול מוקדם על רשת המיקרובלוגינג. קרן קונטרפאנד של פידליטי הובילה את הדרך עם 1.1 מיליון מניות בטוויטר נכון לסוף נובמבר, ששוויין היום הוא כ-73 מיליון דולר. אחזקותיה של קונטרפאנד בפייסבוק בסוף נובמבר היו שוות כ-1.6 מיליארד דולר. מניות טוויטר טיפסו ב-155% לעומת מחיר הנפקתה, אך בימים האחרונים עולים חששות לגביהן, ואתמול ירד מחירן ב-4% לאחר הורדת המלצה מצד מורגן סטנלי. (רויטרס)

חברת הטיסות המוזלות איזיג'ט דיווחה על גידול של 3.5% במספר הנוסעים שלה בדצמבר ל-4.5 מיליון, לעומת 4.3 מיליון בדצמבר 2012. שיעור התפוסה בדצמבר נותר ללא שינוי, 87.9%, והיה 89.3% ב-2013 כולה. בשנה כולה גדל מספר הנוסעים בחברה ב-3.6% ל-61.3 מיליון נוסעים. (מרקטווץ')

08:55 מגמה מעורבת באסיה: טוקיו ירדה ב-0.6%, בהמשך לירידה של 2.4% אתמול. בורסת אוסטרליה ירדה ב-0.2%. לעומת זאת, סיאול עלתה ב-0.3%; והונג קונג עולה ב-0.1%. שנחאי עולה ב-0.1% לאחר דיווח כי ממשלת סין מגבירה את הרגולציה על מערכת הבנקאות.

ממשלת סין הטילה הגבלות חדשות על ענף בנקאות הצללים, המוערך בטריליוני דולרים, בצו המתמקד בהלוואות חוץ-מאזניות ומגביר את האכיפה של חוקים קיימים, לדברי 3 מקורות המקורבים לנושא לבלומברג. (TheMarker)

07:30 מינויה של ג'נט ילן לראשות הבנק הפדרלי אושר בסנאט הלילה, והיא תחליף את בן ברננקי בתפקיד בפברואר. ברננקי פורש מהתפקיד לאחר שתי כהונות של 4 שנים. הדולר מתחזק קלות ב-0.1%, לרמה של 1.3624 דולר ליורו; מול הין מתחזק הדולר ב-0.3%, לרמה של 104.49 ין לדולר.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסחרים בעלייה של 0.2% למחיר 93.64 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. אתמול ירד הנפט הגולמי לשפל של 5 שבועות בניו יורק והחוזים ננעלו במחיר של 93.43 דולר לחבית, ירידה של 0.6%.

סמסונג אלקטרוניקס, החברה הגדולה ביותר במדד קוספי הדרום קוריאני, דיווחה על הירידה הראשונה ברווחיה זה 9 רבעונים על רקע התחרות הגוברת בשוק הסמארטפונים. החברה דיווחה על רווח תפעולי של 8.3 טריליון וון (7.8 מיליארד דולר) ברבעון הרביעי של 2013, לעומת רווח תפעולי של 9 טריליון וון ברבעון המקביל ב-2012 ולעומת תחזיות אנליסטים לרווח תפעולי של 10 טריליון וון. המניה נסחרת ללא שינוי. (בלומברג)

6.1.2014

23:00 בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בעקבות ירידה מפתיעה במדד פעילות מגזר השירותים בארה"ב. מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.3%; מדד S&P 500, אשר נסוג בשבוע שעבר ב-0.5% לאחר שהשלים את הזינוק השנתי החד ביותר מאז 1997, ירד ב-0.3%; מדד נאסד"ק איבד 0.4%.

מניית טוויטר ירדה בקרוב ל-4% לאחר שאנליסטים של מורגן סטנלי הורידו את המלצתם לחברת המיקרובלוגינג מ"משקל שוק" ל"משקל חסר". "מניית טוויטר נסחרת מעל מחיר היעד האופטימי ביותר שלנו של 61 דולרים, ונראה כי היא מתומחרת על בסיס הנחה כי הנתח של החברה בשוק הפרסום במדיה חברתית ישולש בתוך שלוש שנים", נכתב בדו"ח של מורגן סטנלי. "להערכתנו, ההצלחה רחוקה מלהיות מובטחת בשלב מוקדם זה". מחיר מניית טוויטר יותר מהוכפל מאז הנפקתה הראשונה לציבור בנובמבר.

מניית חברת הרדיו הלווייני סיריוס קפצה ביותר מ-7% לאחר שחברת השקעות המדיה ליברטי מדיה הודיעה בסוף השבוע על כוונתה להפוך את סיריוס לחברה בת בבעלות מלאה באמצעות עסקת מניות. ליברטי מדיה כבר מחזיקה ב-52% ממניות סיריוס.

22:37 מדד המניות S&P 500 בארה"ב צפוי לטפס בכ-20% בשנת 2014 לאחר תיקון חד במהלך השנה, וכלכלת ארה"ב צפויה לצמוח השנה ביותר מ-3% ולגרור את הדולר אל מתחת לשער של 1.25 דולר ליורו, העריך ביירון ווין, סגן יו"ר חטיבת שירותי הייעוץ של קרן ההשקעות בלקסטון, ברשימת "עשר הפתעות" השנתית שהוא מפרסם מאז שנת 1986. מחיר הנפט הגולמי צפוי לטפס מעל לרמה של 110 דולר לחבית, העריך ווין. (בלומברג)

22:01 הנפט בשפל של 5 שבועות בניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 93.43 דולר לחבית - מחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז ה-29 בנובמבר - לאחר ירידה של 0.6% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

21:29 חברת מיקרוסופט הודיעה היום כי מכרה יותר משלוש מיליון יחידות של קונסולת המשחקים Xbox One מאז השקתה בנובמבר ועד סוף שנת 2013. (רויטרס)

21:04 הזהב ירד בניו יורק לראשונה זה 3 ימים: החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,238 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. במהלך יום המסחר, בסביבות השעה 17:14 לפי שעון ישראל, הופסק המסחר למשך 10 שניות בעקבות נפילה פתאומית של כ-30 דולר (כ-2.5%) במחיר הזהב, שנגרמה ככל הנראה בעקבות טעות הקלדה של פקודת מסחר, טעות הידועה בכינוי "אצבע שמנה".

20:23 יצרנית המטוסים בואינג דיווחה היום כי מסרה ללקוחות מספר שיא של 648 מטוסי נוסעים בשנה שעברה. הנתון עשוי להבטיח כי החברה האמריקאית תהיה יצרנית המטוסים הגדולה בעולם זו השנה השנייה ברציפות. מתחרתה האירופית איירבוס צפויה לפרסם את נתוניה לשנת 2013 ב-13 בינואר. (בי.בי.סי)

19:06 בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעקבות ירידה מפתיעה במדד פעילות מגזר השירותים בארה"ב. בורסת לונדון נסגרה ללא שינוי; פרנקפורט ירדה ב-0.1%; פריז נסוגה ב-0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.2%.

18:38 המסחר בזהב בבורסת הסחורות של ניו יורק הופסק לזמן קצר בעקבות נפילה חדה במחיר המתכת היקרה שנגרמה ככל הנראה בעקבות טעות הקלדה של פקודת מסחר, טעות הידועה בכינוי "אצבע שמנה". פקודת מסחר של כ-4,200 חוזים גררה נפילה פתאומית של כ-30 דולר (כ-2.5%) במחיר החוזים למסירה בפברואר בסביבות השעה 17:14 לפי שעון ישראל, ועקב כך הופסק המסחר בזהב למשך 10 שניות. מחיר החוזים על הזהב לפברואר נפל מרמה של כ-1,245 דולר לאונקייה לרמה של כ-1,215 דולר לאונקייה, אולם המחיר התאושש מיד עם חידוש המסחר, והחוזים נסחרים כעת במחיר של 1,241.3 דולר לאונקייה, עלייה של 0.2%. (TheMarker)

18:08 מחיר הנפט נסחר ביציבות על רקע גל הקור שפוקד את ארה"ב ואשר הגדיל את הביקוש לאנרגיה. החוזים על הנפט הגולמי למסירה בפברואר נסחרים ביציבות במחיר של 93.96 דולר לחבית, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בשבוע שעבר צנח מחיר הנפט ב-6.3% - הנפילה השבועית החדה ביותר מאז יוני 2013.

17:44 הבנק המרכזי של שווייץ העריך היום כי רשם הפסד של כ-10 מיליארד דולר בשנת 2013 עקב הנפילה החדה במחירי הזהב, וכי כתוצאה מכך לא יחלק דיווידנדים לממשלת שווייץ ולקנטונים לראשונה מאז שנת 1907. (TheMarker)

17:33 הזהב עבר לירידות בניו יורק. החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסחרים במחיר של 1,234.9 דולר לאונקייה, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

17:09 נמחקו העליות בוול סטריט. בורסות וול סטריט עברו לירידות בעקבות ירידה מפתיעה במדד פעילות מגזר השירותים בארה"ב. מדד דאו ג'ונס רושם ירידות קלות; מדד S&P 500 נסוג ב-0.1%; מדד נאסד"ק יורד ב-0.4%.

17:02 מדד פעילות מגזר השירותים בארה"ב ירד במפתיע בדצמבר לרמה של 53 נקודות לעומת רמה של 53.9 נקודות בחודש הקדם, מסר היום מכון המחקר ISM. כלכלנים צפו עלייה של המדד לרמה של 54.7 נקודות. רכיב ההזמנות החדשות במדד נפל לרמה של 49.4% - ירידה ראשונה מתחת לרמה של 50% מאז יולי 2009. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחת בפעילות מגזר השירותים, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית. (מרקטווץ')

17:00 ההזמנות מבתי חרושת בארה"ב זינקו בחודש נובמבר ב-1.8% לאחר ירידה של 0.5% באוקטובר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 1.6%. (מרקטווץ')

16:30 בורסות וול סטריט נסחרות במגמה חיובית לקראת פרסום נתוני מקרו על מגזר השירותים והזמנות בתי חרושת בארה"ב. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.4%; מדד S&P 500, אשר נסוג בשבוע שעבר ב-0.5% לאחר שהשלים את הזינוק השנתי החד ביותר מאז 1997, מטפס ב-0.3%; מדד נאסד"ק מוסיף 0.2%.

מניית טוויטר יורדת ביותר מ-6% לאחר שאנליסטים של מורגן סטנלי הורידו את המלצתם לחברת המיקרובלוגינג מ"משקל שוק" ל"משקל חסר". "מניית טוויטר נסחרת מעל מחיר היעד האופטימי ביותר שלנו של 61 דולרים, ונראה כי היא מתומחרת על בסיס הנחה כי הנתח של החברה בשוק הפרסום במדיה חברתית ישולש בתוך שלוש שנים", נכתב בדו"ח של מורגן סטנלי. "להערכתנו, ההצלחה רחוקה מלהיות מובטחת בשלב מוקדם זה". מחיר מניית טוויטר יותר מהוכפל מאז הנפקתה הראשונה לציבור בנובמבר.

מניית הרדיו הלווייני סיריוס קופצת ב-7.5% לאחר שחברת השקעות המדיה ליברטי מדיה הודיעה בסוף השבוע על כוונתה להפוך את סיריוס לחברה בת בבעלות מלאה באמצעות עסקת מניות. ליברטי מדיה כבר מחזיקה ב-52% ממניות סיריוס.

16:17 בורסות המניות בשווקים המתעוררים נסוגות לשפל של ארבעה חודשים על רקע התגברות הסימנים כי חלה האטה בכלכלת סין. מדד MSCI של בורסות השווקים המתעוררים נסוג ב-0.9% ונמצא בדרכו לסגירה הנמוכה ביותר מאז השישי בספטמבר. מדד מייסקס של שוק המניות של רוסיה, בו חודש היום המסחר לראשונה השנה, צונח ב-2.3% - הנפילה החדה ביותר זה כמעט שבעה חודשים. הלירה הטורקית נחלשת ב-0.7% מול הדולר לשער של 2.1948 לירה לדולר - לרמתה הנמוכה מעולם.

16:10 החזית המקרו כלכלית בארה"ב: מכון המחקר ISM יפרסם בשעה 17:00 לפי שעון ישראל את מדד פעילות מגזר השירותים. כלכלנים צופים מדד של 55 נקודות. באותה שעה יפורסמו גם נתוני ההזמנות מבתי חרושת של חודש נובמבר, וכלכלנים צופים עלייה של 1.7%.

15:51 מניית טוויטר צונחת ביותר מ-6% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שאנליסטים של בנק מורגן סטנלי הורידו את המלצתם לחברת המיקרובלוגינג מ"משקל שוק" ל"משקל חסר". "מניית טוויטר נסחרת מעל מחיר היעד האופטימי ביותר שלנו של 61 דולרים, ונראה כי היא מתומחרת על בסיס הנחה כי הנתח של החברה בשוק הפרסום במדיה חברתית ישולש בתוך שלוש שנים", נכתב בדו"ח של מורגן סטנלי. "להערכתנו, ההצלחה רחוקה מלהיות מובטחת בשלב מוקדם זה".

15:44 שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים יורדת ב-0.02% לרמה של 2.97%, לאחר שביום חמישי טיפסה לרמה של 3.05% - רמתה הגבוהה ביותר מאז יולי 2011.

15:11 החוזים על המדדים האמריקאיים מצביעים על עליות. החוזים על מדד S&P 500 מצביעים על עלייה של 0.2%. החוזים על הנאסד"ק מצביעים על עלייה של 0.1%. החוזים על מדד דאו ג'ונס מצביעים על עלייה של 0.2%.

חטיבת הבריאות של ג'נרל אלקטריק (GE) הסכימה לרכוש כמה מחטיבות תרמו פישר סיינטיפיק תמורת 1.06 מיליארד דולר. תרמו פישר הסכימה למכור את החטיבות כדי להאיץ את אישור רכישת חברת לייף טכנולוג'יס על ידה תמורת 13.6 מיליארד דולר. (מרקטווץ')

חברת הסלולר האמריקאית טי-מובייל הסכימה לרכוש תדרים ממתחרתה ורייזון ויירלס תמורת כ-2.4 מיליארד דולר במזומן, במסגרת עסקת החלפת תדרים שתעניק לשתי החברות קיבולת רשת גדולה יותר באזורים בהם הן זקוקות לה. (בלומברג)

13:39 מגמה מעורבת באירופה בעקבות פרסום נתוני מגזר השירותים: מדד סטוקס 600 הכלל אירופי יורד ב-0.1%; לונדון יורדת ב-0.1%; פריז עולה ב-0.1%; פרנקפורט עולה ב-0.2%. מדריד עולה ב-0.9% לאחר שהובילה את הצמיחה במגזר השירותים ביבשת.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נפצעה בתאונת סקי בסוף השבוע, ועשויה להיאלץ לבטל פגישות ונסיעות ב-3 השבועות הקרובים, על רקע הוראת רופאיה לנוח. דוברה, סטפן זייברט, אמר כי היא תמשיך לנהל את פגישות הממשלה ולנהל את המדינה. (רויטרס)

12:47 הפעילות במגזר השירותים של ספרד צמחה בקצב החד ביותר מאז יולי 2007 בדצמבר, אות להתאוששות בכלכלה הספרדית, לאחר כמה שנות דשדוש. מדד מנהלי הרכש של מרקיט ו-HSBC למגזר הייצור טיפס ל-54.2 בדצמבר, לעומת 51.5 נקודות בנובמבר. זהו החודש השני ברציפות בו המדד מעיד על צמיחה במגזר השירותים הספרדי.

באיטליה לעומת זאת, נמשכת ההאטה בפעילות מגזר השירותים. מדד מנהלי הרכש באיטליה אמנם עלה לעומת נובמבר, אז היה ב-47.2 נקודות, אך נותר נמוך מרף של 50 נקודות המעיד על צמיחה בפעילות, עם 47.9 נקודות. גם בצרפת הייתה ירידה בפעילות בדצמבר – 47.8 נקודות, לעומת 48 נקודות בנובמבר.

בגרמניה צמח מגזר השירותים, ומדד מנהלי הרכש העלה קריאה סופית של 53.5 נקודות בדצמבר. זו הייתה ירידה לעומת 55.7 נקודות בנובמבר, אך עדיין צמיחה מהירה יחסית לאירופה.

שר האוצר הבריטי ג'ורג' אוסבורן הזהיר כי בריטניה תצטרך להתמודד עם גל נוסף של קיצוצים בשווי 25 מיליארד ליש"ט לאחר הבחירות הבאות ב-2015. (גרדיאן)

10:47 הסנאט האמריקאי אינו מתכוון לבזבז זמן, ומתכוון לאשר היום את מינויה של ג'נט ילן לראשות הבנק הפדרלי. אם האישור יעבור בסנאט, ילן תהיה האשה הראשונה העומדת בראשות הבנק המרכזי של ארה"ב. הצבעה בסנאט נקבעה להיום בשעה 5:30 אחרי הצהריים (7.1.2014 00:30 שעון ת"א). כהונתו של בן ברננקי מסתיימת ב-31 בינואר. (רויטרס)

10:15 מחיר הביטקוין זינק שוב מעל ל-1,000 דולר, לאחר שזינגה הודיעה כי תתחיל לקבל את המטבע הוירטואלי כתשלום עבור חלק מהמשחקים החברתיים שלה, בהם פארמוויל 2. הביטקוין כבר חצה רף זה בנובמבר, אך צנח בחזרה לרמה של כ-600 דולר לאחר שרגולטורים בסין הגבילו את המסחר במטבע והבורסה המקוונת הסינית עבור המטבע הפסיקה לקבל עבורו פקדונות ביואן. (בלומברג)

09:40 החוזים על המדדים האירופיים נסחרים כמעט ללא שינוי לקראת הפרסום הצפוי של נתוני מגזר השירותים באירופה. בסין ירד מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים מ-52.5 נקודות בנובמבר ל-50.9 נקודות בדצמבר, אך נותר מעל רמה של 50 נקודות המצביעה על צמיחה במגזר השירותים.

בהמשך השבוע צפויה להתחיל עונת הדו"חות, כאשר יצרנית האלומיניום אלקואה, הראשונה לפרסם דו"חותיה הרבעוניים באופן מסורתי, תפרסמם לאחר סגירת המסחר ביום חמישי.

מכירות כלי הרכב המיוצרים מקומית באוסטרליה צנחו ב-15% ב-2013, לאחר שחטיבת הולדן של ג'נרל מוטורס ופורד הודיעו על כוונתן להפסיק לייצר מכוניות במדינה. ב-2013 נמכרו רק 118,510 מכוניות שיוצרו באוסטרליה, לפי נתונים שפורסמו היום. ב-2006 היה מספר זה כמעט כפול. (בלומברג)

ג'יי.פי מורגן צ'ייס ומשרד התובע הכללי של ניו יורק צפויים להודיע השבוע על הסדר פשרה במסגרתו ישלם הבנק 2 מיליארד דולר כקנסות ופיצויים על חלקו בהונאת מיידוף. מרבית הסכום יועבר למשקיעים של מיידוף שהפסידו כספם. (מרקטווץ')

08:38 בורסת טוקיו ירדה ב-2.4% עם פתיחת שבוע המסחר ואחרי כמעט שבוע שלא פעלה. גם ביתר בורסות אסיה נרשמות ירידות שערים. הונג קונג יורדת ב-0.8%; שנחאי מאבדת 2.2%; סידני נחלשה ב-0.5% וסיאול עלתה ב-0.4%.

מניית חברת צ'יינה רייל, צונחת בשיעור החד ביותר זה שנתיים אחרי שאמרה כי נשיא חברת בניית הרכבות השנייה בגדולה במדינה, באי זו'נגרן, מת בתאונה. לפי החברה, הפעילות תימשך כסדרה ויו"ר החברה, לי צ'אנגג'ין יקבל את סמכויותיו של באי. (בלומברג)

מניית סופטבנק, מפעילת הטלפון היפנית שרכשה בשנה שעברה את חברת ספרינט האמריקאית, ירדה ב-3.6% בטוקיו אחרי הורדת דירוג האשראי של ספרינט.

08:21 הדולר נחלש מול הין ב-0.5% ונסחר סביב שער של 104.28 ין לדולר. התחזקותו של הין מגיעה אחרי תקופה ארוכה שבה הוא נשחק מול המטבע האמריקאי – מה שאיפשר ליצואניות הגדולות במדינה להיות תחרותיות יותר מול חברות בארה"ב.

יצרנית מכשירי הסלולר הטייוונית, HTC, דיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביעי ומהם עולה כי החמיצה את תחזיות הערכות של האנליסטים. הרווח הנקי של החברה הסתכם רק בכ-10 מיליון דולר, לעומת הערכות אנליסטים לרווח יותר מכפול. מניית החברה צנחה ביום ב-3.6% בבורסה המקומית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker