תביעה בארה"ב נגד הבת של לבייב: מנסה להשתלט על פירוק חברת יהלומים

חברת טלי דיאמונדס, בה מחזיקה חגית סופייב לבייב ב-50%, תובעת אותה כי היא מבצעת מכירת חיסול של החברה - המחזיקה באלפי יהלומים; באוגוסט מונתה לבייב למנכ"לית אפריקה ישראל השקעות בארה"ב

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

חגית סופייב לבייב, בתו של המיליארדר הישראלי לב לבייב, נמצאת במרכזה של תביעה שהגישה נגדה חברת היהלומים טלי דיאמונדס מניו יורק, בה היא מחזיקה ב-50%. החברה נמצאת בתהליך פירוק.

לבייב בת ה-27, שמונתה באוגוסט לעמוד בראש פעילות אפריקה ישראל השקעות בארה"ב (AFIL), מואשמת בניסיון לקחת שליטה על פירוק טלי דיאמונדס באמצעות תפקידה כנשיאת LGC הולדינגס.

דרך LGC, חגית לבייב "מנסה לחלץ פיצוי לא מוצדק מטלי", המחזיקה באלפי יהלומים, באמצעות "מכירת חיסול" של החברה. כך לפי תביעה שהגישה טלי דיאמונדס נגד LGC ומנהלה, ירון תורג'מן, לבית המשפט בדלוור.

טלי דיאמונדס טוענת כי חגית לבייב הפריעה לעסקי החברה בכך שדרשה לחתום על כל הצ'קים העסקיים, ובכך שהעלתה חשדות שווא לגניבה כשראתה אדם מתגנב במורד המדרגות האחוריות "עם שקית נייר גדולה בצבע חום", כשלמעשה היה זה רק מנהל המשרד שלקח צ'קים למנהל החשבונות של החברה.

חגית סופייב לבייבצילום: עופר וקנין

עורכי דין מטעם טלי דיאמונדס מבקשים מבית המשפט להוציא צו שיאפשר להם לשלוט בצעדי הפירוק של החברה ולהוציא את LGC מהתהליך.

כמנכ"לית אפריקה ישראל בארה"ב, לבייב מנהלת נכסים בהם דירות המגורים בבניין טיימס סקוור בניו יורק ומגדל קאסה מודרנה בן ה-67 קומות במיאמי.

מקבוצת לבייב נמסר בתגובה: "קבוצת לבייב, באמצעות חברת LGC האמריקאית ונשיאת החברה הגברת חגית סופייב לבייב, פנתה בימים האחרונים לבית המשפט בניו יורק במטרה לקבל סעדים זמניים כנגד חברה בבעלותה בשותפות עסקית עם מר ירון תורג'מן בענף היהלומים בניו יורק וזאת כחלק מהליך פרוק החברה המשותפת.

"ביום שני האחרון לאור ראיות שסיפקה קבוצת לבייב כנגד תורג'מן בהן נראים אנשיו משמידים ומסלקים ראיות ממשרדי החברה ומבצעים פעולות חשודות במשרדי החברה ובמחשביה, שעה שהמשרד היה סגור, הורה בית המשפט בין היתר על החלפת המנעולים של משרדי החברה ואסר על תורג'מן ואנשיו להכנס ללא ליווי של נציג מקבוצת לבייב. בתגובה להחלטת בית המשפט, הוגשו על ידי תורג'מן בקשות שונות לבית המשפט בדלאוור המבקשות למנוע את הסעדים הזמניים, והמנסות לצייר מציאות שאינה קיימת, למותר לציין כי הבקשות נדחו. קבוצת לבייב מאמינה במערכת המשפט בארץ ובארה"ב ובטוחים כי הצדק יעשה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker