פרשת מיידוף: ג'יי.פי מורגן יקבל אחריות פלילית וישלם 2 מיליארד דולר

הבנק הגדול בארה"ב קרוב לחתימת הסדר עם הרשויות האמריקאיות על כך שהעלים עין מכל הסימנים לכך שהתנהלותו של מיידוף מסתירה הונאת ענק

לוגו רויטרס
רויטרס

ג'יי. פי מורגן צ'ייס והרשויות הפדרליות בארה"ב קרובים לחתימה על הסדר בנוגע ליחסים של הבנק עם ברנרד מיידוף שהורשע בהונאת פונזי. לפי דיווח ב"ניו יורק טיימס", ההסכם יכלול תשלום קנס בהיקף של כ-2 מיליארד דולר והודאה נדירה באחריות פלילית.

ההסדר יאשים את הבנק בהעלמת עין מהונאת הפונזי הענקית של ברנרד מיידוף, ציטט "ניו יורק טיימס" מקורבים לנושא. דובר ג'יי.פי מורגן סירב להגיב לנושא.

מיידוף הורשע ב-2009 על הונאה של אלפי משקיעים ומרצה כעת עונש מאסר של 150 שנה. ג'יי.פי מורגן הואשם בהתעלמות מהסימנים כי עסקיו של מיידוף היו הונאה, לעתים קרובות כדי לקבל עמלות על עסקים שהוא סיפק.

"ניו יורק טיימס" אמר כי ההסדר עם התביעה הפדרלית במנהטן תכלול מה שמכונה "הסכם לדחיית התביעה" וקנס של יותר ממיליארד דולר רק ליישוב האישומים הפליליים. יתר הקנס יושת על ידי גופים רגולטוריים בוושינגטון החוקרים את מנגנוני הפיקוח של הבנק נגד הלבנת כספים.

ג'יי.פי מורגן, הבנק הגדול בארה"ב מבחינת נכסים, הגיע באחרונה להסדר של 13 מיליארד דולר על שורה של תביעות ממשלתיות בנוגע לניירות ערך מגובות משכנתאות שמכר והגיע לעסקה נוספת לתשלום קנס של מיליארד דולר בגין פרשיית המסחר שזכתה לכינוי "הלווייתן מלונדון".

ברנרד מיידוףצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker