דירקטוריון פורד למנכ"ל אלן מולאלי: תחליט, אנחנו או מיקרוסופט

גורמים בדירקטוריון חברת המכוניות זועמים על חוסר הבהירות בנוגע לעתידו של המנכ"ל, אלן מולאלי בחברה ועל הדיווחים כי הוא מנהל מגעים להתמנות לתפקיד מנכ"ל מיקרוסופט

רויטרס
ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
ישראל פישר

דירקטוריון פורד מתכנן לדחוק במנכ"ל החברה, אלן מולאלי, להחליט בקרוב על עתידו, על הרקע ההערכות הגוברות שהוא עשוי לקבל הצעה להתמנות לתפקיד מנכ"ל מיקרוסופט.

מולאלי בן ה-68 נמצא לפי הדיווחים ברשימה מצומצמת של מועמדים לתפקיד מנכ"ל חברת התוכנה הגדולה בעולם. עד כה מולאלי לא הכחיש כי הוא מנהל דיונים לגבי התפקיד החדש על רקע ההודעה של מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, כי הוא מתכנן לעזוב את החברה עד אוגוסט.

הדיווחים האלה התחילו להרגיז כמה מחברי הדירקטוריון של פורד, אמרו השבוע שני מקורות לרויטרס, שציינו כי הנושא יעלה לדיון היום בפגישת הדירקטוריון הקרובה. מולאלי, חבר בדירקטוריון החברה, אבל לא ברור אם יגיע לפגישה. "אנשים לא כותבים על המוסטנג, לא כותבים על הרווחים, אלא כותבים על מולאלי", אמר אחד המקורות. לדבריו, דבר זה מוביל לתסכול ולדרישת הבהרות.

דובר מטעם מיקרוסופט סירב להגיב לדיונים לגבי זהות מנכ"ל החברה. דובר מטעם פורד הצהיר בעבר כי מולאלי צפוי להישאר בתפקידו גם ב-2014, אך כי הדירקטוריון יהיה מוכן לשקול עזיבה מוקדמת יותר שלו.

אלן מולאלי, מנכ"ל פורדצילום: בלומברג

מולאלי אחראי במידה נרחבת על הצלחתה של פורד להימנע מפשיטת רגל בשיא המשבר בחברות הרכב האמריקאיות ועל החזרתה של חברת המכוניות השנייה בגודלה בארה"ב לרווחיות. בעבר דווח כי מולאלי מכין את הקרקע ליורשו האפשרי, מארק פילדס, שמשמש כיום כסמנכ"ל התפעול של פורד ועובד בחברה כבר 24 שנים.

עזיבה מיידית של מולאלי עשויה להוביל לזעזוע מסוים בחברה כמה ימים אחרי שהודיעה המתחרה הגדולה, ג'נרל מוטורס, על החלפת המנכ"ל. החל מינואר תחליף מארי בארה את דן אקרסון בתפקיד מנכ"ל חברת המכוניות הגדולה בארה"ב ותהיה האשה הראשונה שעומדת בראש חברת מכוניות מרכזית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker