לוגו בלומברג
בלומברג

מנכ"ל PSA (פז'ו-סיטרואן), פיליפ וארין, מתכנן לפרוש מתפקידו בשנה הבאה ולהביא לחברה כמחליפו את סמנכ"ל התפעול לשעבר של רנו, קרלוס טאווארס, אמרו שני אנשים עם ידע בנושא.

וארין, בן ה-61, רוצה כי טאווארס ישרת בתחילה כמספר 2 שלו תוך כדי שהוא יתמקד בהשלמת המגעים מול דונפאנג מוטור הסינית כדי להרחיב את השותפות הקיימת, אמרו האנשים שביקשו להישאר בעילום שם. טאווארס, בן ה-55, לא חתם עדיין על חוזה ודירקטוריון פז'ו יצטרך לאשר כל הסכם כזה, אמר אחד האנשים. דובר מטעם פז'ו סירב להגיב לדברים.

חיפוש המנכ"ל מגיע בתקופה שבה היצרנית הצרפתית, שדיווחה על הפסד תפעולי של 510 מיליון יורו בחטיבת המכוניות שלה במחצית הראשונה של השנה, מנסה להגדיל את השותפות שלה עם דונפאנג או יצרנית רכב אחרת כדי להקטין את התלות שלה בשוק האירופי, שבו היא מוכרת יותר מ-50% מכלי הרכב שהיא מייצרת. פז'ו ניסתה להגדיל את ההון שלה ב-3 מיליארד יורו כשהציעה עסקה שבמסגרתה ירכשו דונפאנג וממשלת צרפת נתח שווה של 20% בחברה, אמרו בחודש שעבר מקורבים לנושא.

מנכ"ל פז'ו, פיליפ ואריןצילום: בלומברג

התוכנית עלתה על שרטון מכיוון שדונפאנג מעוניינת לרכוש חלק קטן יותר מ-PSA. החברה הסינית מעוניינת לרכוש כ-10% מפז'ו, מחצית מההצעה המקורית, אמרו בשבוע שעבר אנשים עם ידע בנושא. הם הוסיפו כי החברה מעוניינת יותר בהרחבת המיזם המשותף הקיים מאשר ברכישת חלק מהחברה.

"אם PSA רוצה לגייס הון, אז אני חושב שזה הגיוני להראות לשוק כי היא מוכנה לערוך שינויים גדולים", אמר אריך האוזר, אנליסט לשוק הרכב בחברת אינטרנשיונל סטרטג'י אנד אינווסטמנס. "הצבת מנכ"ל חדש עשויה לשלוח את המסר הזה למשקיעים ולדונפנג".
מניית החברה עולה ב-3.8% במסחר בבורסת פריז. מתחילת השנה עלתה מניית החברה ב-95%, מה שמעניק ליצרנית שווי של כ-3.65 מיליארד יורו.

העיתון הצרפתי "לה פיגארו" דיווח אתמול כי פז'ו מעוניינת להעסיק את טאווארס במקום וארין. טאווארס לא הגיב לדברים.

טאווארס עזב את רנו בסוף אוגוסט, שבועיים אחרי שפורסם בבלומברג ראיון עמו שבו אמר כי הוא רוצה לנהל יצרנית רכב אחרת בגלל שהמנכ"ל, קרלוס גוהן, בן ה-59, לא מתכוון לעזוב בעתיד הנראה לעין.

תחת ניהולו של וארין, הודיעה פז'ו על תוכניתה לקצץ בהשקעות, פיטרה 11,200 עובדים וסגרה מפעל מחוץ לפריז כדי לצמצם את ההפסדים ולהוריד את תפוקת היתר בייצור. המנכ"ל גם קיצץ את צוות ההנהלה הבכיר של פז'ו משישה אנשים לארבעה.

באחרונה הוא חתם על הסכם עבודה לתקופה של שלוש שנים עם איגודי העובדים בחברה כדי להוריד את התשלום על שעות נוספות ולהקפיא את השכר בתמורה להבטחה כי לא ייסגרו מפעלים נוספים בצרפת לפני 2016.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker