אשטון קוצ'ר נגד וולמארט: "הרווח כל כך חשוב עד שאתם לא יכולים לשלם לעובדיכם מספיק?"

השחקן נכנס בשבוע שעבר למלחמת ציוצים נגד ענקית הקמעונות אשר טענה: "אתה מחמיץ כמה דברים; אנחנו גאים בעובדינו"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

השחקן אשטון קוצ'ר יצא בשבוע שעבר להגנתם של עובדי וולמארט, ותקף את הקמעונאית הגדולה בעולם על כך שהיא מזלזלת בעובדיה.

"האם שולי הרווח שלכם כל כך חשובים שאתם לא יכולים לשלם לעובדיכם מספיק בכדי שיהיו מתחת לקו העוני?" כתב קוצ'ר בחשבון הטוויטר שלו, לאחר שבשבוע שעבר דווח כי עובדי וולמארט בקנטון, אוהיו, ערכו מבצע חלוקת מזון כדי לסייע לעמיתיהם שאינם יכולים להרשות לעצמם לחגוג את חג ההודיה. 14 דקות לאחר מכן קיבל קוצ'ר תשובה מחשבון הטוויטר של וולמארט, שלו 13,905 עוקבים: "מצער מאוד שמעשה של טוב לב אנושי הוצא כך מהקשרו. אנחנו גאים בעובדינו בקנטון".

ואולם קוצ'ר, שלו 15.3 מיליון עוקבים בטוויטר, לא קיבל את התשובה. "אתם צריכים להיות גאים בעובדיכם אבל אני לא בטוח שהם צריכים להיות גאים בכם". וולמארט בתגובה העלתה סרטון ששמו "הזדמנויות והטבות בוולמארט" וצייצה: "אנחנו יודעים שאתה מאמין בהזדמנויות כמונו, והיינו רוצים לדבר איתך יותר על כך".

קוצ'ר לא נכנע. "הרווח שלכם בשנה שעברה הסתכם ב-17 מיליארד דולר. אתם חברה בשווי של 260 מיליארד דולר. מה אנחנו מחמיצים כאן?" השיב. נציגי וולמארט השיבו כי קוצ'ר בעצמו "מחמיץ כמה דברים", ושלחו לו נתונים סטטיסטיים לפיהם 75% מעובדי ההנהלה של חנויות הרשת התחילו את דרכם כזבנים וכי וולמארט מקדמת בכל שנה 160 אלף עובדים. קוצ'ר צייץ בתגובה קישור למחקר על עובדי וולמארט שנתמכים על ידי קצבאות ממשלתיות. "וולמארט צריכה להיות המובילה ולא הרף התחתון", כתב השחקן.

אשטון קוצ'ר

לדברי וולמארט, היא משלמת לעובדיה מספיק. 25 אלף דולר בשנה הוא שכר שנמצא מעל להגדרה הרשמית של קו העוני בארה"ב. לפי משרד הבריאות האמריקאי, קו העוני למשפחה של ארבעה היה ב-2013 23,550 דולר, ולאדם בודד 11,490 דולר. עם זאת, קשה לדעת כמה וולמארט באמת משלמת לעובדיה. לפי מאמר שפורסם ביום שלישי באתר Salon.com, החברה טוענת כי היא משלמת לעובדיה בממוצע 12.78 דולר לשנה, אך ארגון זכויות העובדים OUR Walmart טוען כי הנתון המדויק קרוב יותר ל-9 דולרים לשעה, כאשר מוציאים מהחישוב מנהלים ועובדים במשרה חלקית. לפי החישוב הזה, השכר השנתי מסתכם ב-17 אלף דולר בשנה לפני מס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker