הממשל בארה"ב ימכור את שארית מניותיו ב-GM עד סוף השנה

בידי משרד האוצר האמריקאי נותרו 2.2% ממניות החברה מתוך 61% מהמניות שיקבל לידיו לאחר חילוץ ענקית הרכב בעת המשבר הפיננסי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

משרד האוצר האמריקאי הודיע היום כי בכוונתו למכור את שארית מניותיו בג'נרל מוטורס עד סוף השנה, ולהשלים בכך את חיסול החזקותיו ביצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב שחולצה על ידי הממשל בעת המשבר הפיננסי העולמי.

משרד האוצר מסר כי השלים את מכירתן של 70.2 מיליון מניות של GM וכי בכוונתו למכור את שארית המניות שבידיו, 31.1 מיליון מניות אשר מהוות 2.2% ממניות החברה, עד סוף השנה, בכפוף לתנאי השוק.

"אם מחזורי המסחר היומיים הממוצעים יימשכו ברמתם הנוכחית, משרד האוצר צופה כי ישלים את מכירת שארית המניות שבידיו עד סוף השנה", נאמר בהודעת משרד האוצר. "עם זאת, לוח הזמנים ממשיך להיות כפוף לתנאים בשוק".

אם הממשל אכן ישלים את מכירת מניותיו ב-GM עד סוף השנה, יסמן הדבר מכירה מעט יותר מהירה מכפי שהעריך משרד האוצר במקור. הוספת מניית GM למדד המניות S&P 500 בחודש יוני וביצועי המניה איפשרו לאוצר למכור את מניות במהירות רבה יותר מכפי שתיכנן.

צילום: איי פי

ממשלת ארה"ב קיבלה לידיה במקור 61% ממניות GM לאחר שסייעה לחברה לצאת מפשיטת רגל אליה נקלעה בעקבות המשבר הפיננסי. הממשל הזרים לחברה בעת חילוצה 51 מיליארד דולר, ומאז החזיר לעצמו 38.4 מיליארד דולר מהשקעתו החברה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker