בעלי מניות נוקיה אישרו העסקה עם מיקרוסופט; ביל גייטס השתנק

יו"ר מיקרוסופט השתנק בעת שהודה למנכ"ל באלמר באסיפה השנתית של בעלי מניות ענקית התוכנה; הביע שביעות רצון מהתקדמות תהליך סינון המועמדים להחליף את באלמר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

יו"ר ענקית התוכנה מיקרוסופט, ביל גייטס, השתנק במהלך האסיפה השנתית של בעלי מניות החברה שנערכה היום, בעת שעדכן את המשקיעים לגבי תהליך בחירת מחליפו של המנכ"ל הפורש סטיב באלמר.

גייטס הביע שביעות רצון מהתקדמות תהליך ראיון וסינון המועמדים להחליף את באלמר, אשר הודיע באוגוסט כי בכוונתו לפרוש מתפקיד המנכ"ל בתוך שנה. גייטס אמר עוד כי הוא ודירקטורים אחרים בחבר נפגשו עם "רבים מהמועמדים לתפקיד המנכ"ל". עם זאת, גייטס לא סיפק פרטים כלשהם לגבי זהות המועמדים המובילים לתפקיד המנכ"ל.

מוקדם יותר החודש אמרו מקורות המקורבים למיקרוסופט לסוכנות הידיעות רויטרס כי החברה צמצמה את רשימת המועמדים להחלפת באלמר לחמישה שמות, בהם מנכ"ל יצרנית המכוניות פורד, אלן מולאלי, ומנכ"ל נוקיה לשעבר, סטיבן אלופ. בנוסף יש למיקרוסופט לפחות שלושה מועמדים מתוך החברה שעשויים להחליף את באלמר, בהם מנכ"ל סקייפ לשעבר טוני בייטס, אשר אחראי על פיתוח העסקים במיקרוסופט וסאטיה נדלה, האחראי על תחום הענן והיזמות בחברה, דיווחה רויטרס בתחילת החודש.

לקראת סוף דבריו של גייטס באסיפה השנתית של בעלי מניות מיקרוסופט שנערכה היום, השתנק יו"ר החברה כאשר דיבר על תחושותיו ביחס למיקרוסופט ובעת שהודה לבאלמר על שירותו לחברה. "למיקרוסופט היו רק שני מנכ"לים ב-38 שנותיה", אמר גייטס. "היתה זו זכות גדולה להוביל את החברה".

ביל גייטס, מנכ"ל מיקרוסופט, 2000-1975צילום: גטי אימג'ס, בלומברג ורקס

באלמר גם הוא נשא דברים באסיפה, ועדכן את בעלי המניות לגבי חלק מהיוזמות העסקיות של מיקרוסופט, ובכלל זה יציאתה לשוק של קונסולת המשחקים Xbox One ביום שישי הקרוב.

באלמר גם התייחס לרכישת חטיבת מכשירי הסלולר של נוקיה, ואמר כי העסקה "צפויה לשפר באופן ממשי את מעמדנו בתחום הטלפונים הסלולרים". מיקרוסופט, חברת התוכנה הגדולה בעולם, הודיעה בתחילת ספטמבר על רכישת חטיבת מכשירי הסלולר של נוקיה תמורת 7.2 מיליארד דולר.

לקראת סוף אסיפת בעלי המניות של מיקרוסופט היום, פירסמה נוקיה הודעה בה הודיעה כי בעלי המניות של נוקיה אישרו את מכירת חטיבת מכשירי הסלולר למיקרוסופט. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker