כמה כסף הוציאו תעשיינים מיליארדרים כדי למנוע בחירתו של נשיא שחור?

האחים קוך, מהתומכים הגדולים של המפלגה הרפובליקאית, השקיעו 122 מיליון דולר באמצעות עמותות בניסיון להביס את הנשיא אובמה ואת הדמוקרטים בקונגרס

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

עמותה פוליטית ללא כוונת רווח שהוקמה על ידי התעשיינים המיליארדרים האחים קוך הוציאה 122 מיליון דולר ב-2012, לפי מסמכים שהוגשו למדינת קולורדו. הסכום הופך את השניים לתורמים מהגדולים ביותר בקמפיין הבחירות לנשיאות שהתקיימו בשנה שעברה.

העמותה, "אמריקאים למען שגשוג", הוציאה עשרות מיליוני דולרים בקמפיין פרסומי במטרה להביס את אובמה ואת הדמוקרטים בקונגרס, תוך השקעת סכומים גדולים באותה מידה להקמת ארגון עממי לאומי לפעילים ובוחרים שמרניים.

משום שהארגון אינו מחויב לחשוף את התורמים, לא ברור כמה כסף הגיע ישירות מהאחים קוך וכמה מתורמים אחרים. חלק מהכסף מגיע מארגונים אחרים ללא כוונת רווח, כמו פרידום פרטנרס, שהעבירה 32.3 מיליון דולר לארגון בחודשים לקראת הבחירות.

דיוויד קוךצילום: בלומברג

המרכז ליושרה ציבורית, ארגון המפקח על המערכת הפוליטית בארה"ב, פירסם לראשונה את מסמכי האחים קוך. קולורדו מחייבת עמותות ללא כוונת רווח שמגייסות הון גדול להגיש דו"חות שנתיים.

למרות כישלונם למנוע את בחירתו מחדש של ברק אובמה לנשיאות, האחים קוך ותורמים קרובים להם אותתו כי בכוונתם להגדיל את ההוצאות לקראת הבחירות לקונגרס בשנה הבאה והמירוץ לנשיאות של 2016.

צ'רלס קוךצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ