מיהי הכלכלנית שרוביני חייב לה בקבוק שמפניה ומדוע?

ביאטריס ודר די מאורו, יועצת לקנצלרית גרמניה אשר הציעה לפרק בנקים במקום לחלצם, ניצחה את רוביני בהתערבות לגבי הישארותה של יוון בגוש היורו

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

הכלכלנית הגרמניה ביאטריס ודר די מאורו היא מומחית לאג"ח ויועצת לממשלת גרמניה, אך כעת היא ידועה גם כמי שניצחה את נוריאל רוביני בהתערבות. רוביני חייב לוודר די מאורו בקבוק שמפניה לאחר שהשניים התערבו בשנה שעברה על השאלה אם יוון תעזוב את גוש היורו. רוביני, הידוע כ"ד"ר דום", הימר על פרישה – וודר די מאורו זכתה.

"אנחנו מתראים מפעם לפעם", סיפרה ודר די מאורו על רוביני, שיושב לצדה לעתים בכנסים בינלאומיים. "ואז אנחנו אומרים תמיד: 'שמפניה!'" רוביני מצדו התחייב כי ישלם לה "בפעם הבאה שאתקל בה".

ודר די מאורו, בת 48, היא האישה הראשונה אי פעם שכיהנה במועצת היועצים הכלכליים של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. בנוסף לתפקידה כיועצת לממשלה, היא יושבת בדירקטוריונים של הבנק השווייצי UBS ושל חברת התרופות רוש ומחזיקה במשרת פרופסור באוניברסיטת מיינץ בגרמניה, שם היא מלמדת מאז שנת 2001.

קרן תומס דלר שטיפטונג הפרו-עסקית העניקה לוודר די מאורו פרס ב-2009 ושיבחה אותה על מאמר בעיתון "פרנקפורטר אלגמיינה" שבו הציעה תוכנית לפירוק בנק כדי לצמצם את ההפסדים למשלמי המסים.

ביאטריס ודר די מאורוצילום: אי-אף-פי

כעת מתרכזת ודר די מאורו במאמצים לייצב את גוש היורו, שכלכלתו הצטננה ברבעון השלישי, לפי נתונים שפורסמו בשבוע שעבר. בחודש שעבר היא התפטרה מדירקטוריון חברת הפלדה תיסנקרופ כדי לפנות זמן לעבוד בצוות אשר בוחן אפשרות ליצירת קרן לפירעון אג"ח ולהנפקת אג"ח אירופיות משותפות.

ודר די מאורו אומרת שילדותה בגואטמלה, שם עבד אביה בחברת כימיקלים, הציתה בה את העניין הכלכלי. הפער בין גואטמלה שסבלה ממלחמות גרילה, לבין גרמניה המשגשגת והשלווה שאליה חזרה בגיל 16, גרם לה לחשוב. "היתה לכך בהחלט השפעה עליי", אמרה.

בעקבות פרישתו המפתיעה של הנגיד פיליפ הילדברנד מהבנק המרכזי של שווייץ בינואר 2012, עלה שמה של ודר די מאורו בתקשורת בשווייץ כמועמדת אפשרית להחליפו. בעלה, פיליפו די מאורו, הוא כלכלן בבנק המרכזי של אירופה בפרנקפורט, ולשניים יש בן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker