זוג מאמנים העלה תמונה סקסית לפייסבוק: האישה פוטרה, הגבר לא

יש לא מעט דברים דברים מרגיזים בסיפור הזה, אבל ללא ספק הבולט שבהם הוא המוסר הכפול שלו; אם הבעיה היחידה הייתה העלאת התמונה לפייסבוק, מדוע הריסון, שלא העלה את התמונה לעמוד הפייסבוק שלו, ננזף בכלל?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ביולי פירסמה מאמנת נבחרת הכדורסל של תיכון פוקאטלו באיידהו, לריין קוק, תמונה שלה ושל ארוסה, טום הריסון, מאמן פוטבול באותו תיכון, בעמוד הפייסבוק שלה. בתמונה, שנותרה ברשת החברתית שעות ספורות בלבד (אך מאז הונצחה בדיווחי החדשות על המקרה), נראים קוק והריסון מחובקים באגם, כשידו מונחת על שדה.

לא ברור כיצד הגיע הדבר לידיעת ראשי משרד החינוך המחוזי, אך קוק פוטרה באוקטובר. העילה: העלאת תמונה לא מוסרית לפייסבוק. הריסון ננזף אך לא פוטר. הנימוק - קוק היא זו שהעלתה את התמונה לפייסבוק.

הפרשה גרמה לסערה שחרגה מתיכון פוקאטלו (הורי הכדורסלניות שאימנה מוחים על ההחלטה, שהתקבלה רגע לפני תחילת עונת הכדורסל) ונפוצה ברשת. חיפוש בגוגל על לריין קוק, שעד לפיטוריה הייתה עלומת שם למדי (אם כי לא נעדרת הישגים – ב-3 שנותיה בנבחרת הכדורסל הצליחה להביא את הנבחרת למקום השלישי מבין תיכוני איידהו), מעלה כעת עשרות אלפי תוצאות (או 180 אם לא כוללים כפילויות).

צילום: The Hollywood Gossip

יש לא מעט דברים דברים מרגיזים בסיפור הזה, אבל ללא ספק הבולט שבהם הוא המוסר הכפול שלו. אם הבעיה הייתה נעוצה בעצם העלאת התמונה לפייסבוק, מדוע לא הספיקה נזיפה והורדת התמונה לאלתר (מה שקוק עשתה תוך פחות מיממה)? ואם הבעיה היחידה הייתה העלאת התמונה לפייסבוק, מדוע הריסון, שלא העלה את התמונה לעמוד הפייסבוק שלו, ננזף בכלל?

קוק ממקדת את המאבק שלה – היא עוד לא נואשה מקבלת משרתה בחזרה – בטענה כי התמונה אינה לא-מוסרית. האם היא משדרת מיניות? כן. האם יש שיקול דעת בעייתי בהעלאת תמונה כזו לפייסבוק שאותו יכולות לראות תלמידותייך? אולי. אך לא מוסרית? לא ברור אם טענה זו תעבור בית משפט.

כאשר מוסיפים את הנזיפה שקיבל הריסון, אפשר להבין יותר לעומק את המוסר הכפול הפוריטני בארה"ב כלפי גברים ונשים. אם התמונה היא לא מוסרית, אפשר להניח שהפעולה המתועדת בה אינה מוסרית. מבצע הפעולה הוא הריסון, אז מדוע לא פוטר הריסון על פעולה לא מוסרית, ואילו קוק פוטרה על תיעודה?

יש כמה סיבות ברורות. קודם כל, למרות חקיקה שנועדה להשוות את מעמדן של נבחרות נשים לאלו של נבחרות גברים (Title IX), מעמדן עדיין רחוק משווה. נבחרת פוטבול גברים חשובה יותר לבית הספר מאשר נבחרת כדורסל נשים. להריסון, מאמן ותיק יותר, יש גם רקורד מרשים יותר, ולכן ברור שלבית הספר הרבה יותר קשה לפטר אותו.

אך אם בוחנים בצורה רחבה יותר יחס לנשים – בתקשורת, במערכת המשפט, בפוליטיקה, אפשר להבין שהחטא האמיתי של קוק הוא שבהעלותה תמונה המשדרת מיניות, היא פשטה מעליה לא רק את הבגדים ונותרה בביקיני, כי אם גם את דמות האשה הטובה והחסודה שראו בעיני רוחם מקבלי ההחלטות במחוז.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker