מו"לית המגזין "פורבס" שוקלת להעמיד את עצמה למכירה תמורת 400 מיליון ד'

המגזין האמריקאי, שנוסד בשנת 1917, סובל בשנים האחרונות מירידה בהכנסות מפרסום

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

פורבס מדיה, מו"לית העיתונות האמריקאית הפרטית שמנוהלת על ידי סטיב פורבס, שוקלת להעמיד את עצמה למכירה לאחר שקיבלה מספר פניות מגופים שהביעו עניין ברכישתה.

המו"לית הניו יורקית שהמוציאה לאור את המגזין "פורבס" בן 96 השנים ומפעילה את אתר האינטרנט פורבס.קום, מסתייעת בשירותי דויטשה בנק לבדיקת אפשרויות למכירתה, לפי מזכר שנשלח לעובדי החברה. פורבס מעוניינת להימכר תמורת יותר מ-400 מיליון דולר, אמר אדם המקורב למצב אשר ביקש לשמור על עילום שם.

מו"ליות של מותגי מגזינים מפורסמים מוכרות בשנים האחרונות את כתבי העת שלהן על רקע ירידה בהכנסת מפרסום ובתפוצה בשל תחרות מוגברת מצד האינטרנט. "ניוזוויק", המגזין בן 80 השנים, נמכר בחודש אוגוסט על ידי IAC אינטראקטיב לחברת IBT מדיה, וחברת מקגרו היל מכרה את המגזין "ביזנסוויק", שנוסד בשנת 1929, לחברת בלומברג בשנת 2009. מגזין הגברים "מקסים" נמכר בחודש ספטמבר על ידי נושיו לחברת דרדן מדיה.

מהדורות מיוחדות של המגזין האמריקאי "פורבס" יוצאות לאור גם באסיה ובאירופה. הכנסות פורבס מפרסום בארה"ב הסתכמו בשנה שעברה ב-275 מיליון דולר, ירידה של 19% לעומת שנת 2008, לפי לשכת מידע המו"לים (PIB) בארה"ב.

אלוויישן פרטנרס, המנוהלת על ידי רוג'ר מקנמי ואשר מאחוריה עומד סולן להקת U2, בונו, שילמה בשנת 2006 כ-240 מיליון דולר עבור נתח של 45% בפורבס מדיה, לדברי אדם המקורב למצב.

בי.סי פורבס ייסד את המגזין בשנת 1917, וכתב העת זכה להצלחה תחת ניהול בנו מלקולם, והפך לאחד מנושאי דגל הקפיטליזם והעושר האמריקאי. בנו של מלקולם, סטיב, התקדם בסולם הניהול של החברה והפך לנשיא ומנכ"ל פורבס מדיה ולעורך הראשי של המגזין "פורבס" בשנת 1990. פורבס התמודד פעמיים, ונכשל, על מועמדות המפלגה הרפובליקאית לנשיאות ארה"ב בפריימריס של השנים 1996 ו-2000. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker