מודי'ס הורידה דירוג של 4 בנקים גדולים - ובהם גולדמן סאקס וג'יי.פי מורגן

חברת הדירוג נימקה את החלטתה ברפורמה המתוכננת של הרגולטור בארה"ב שבמסגרתה יוקשחו תנאי החילוץ לבנקים במקרה של משבר פיננסי, ונטל הסיוע מכספי ציבור יעבור לכספי המשקיעים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

חברת דירוגי האשראי מודי'ס הורידה את הדירוג של ארבעה מהבנקים הגדולים בארצות הברית, זאת לאחר שהממשל האמריקאי החליט על הקשחת התנאים לחילוצם במקרה של משבר פיננסי.

דירוג האשראי של מורגן סטנלי, גולדמן סאקס, ג'יי.פי מורגן ו"בנק אוף ניו יורק מלון קורפ" הורד ברמה אחת לאחר שמודי'ס סיימה סקירה של שמונה בנקים שהחלה באוגוסט.

הרגולטורים בארה"ב גיבשו שורה של חוקים ונהלים שיאפשרו לממשל לייצב גם את חברות הפיננסיים הגדולות ביותר ללא הצורך לספק להם סיוע כספי מתקציב משלמי המסים. התכניות יחייבו משקיעים לספוג הפסדים ולהפוך כסף של איגרות חוב לכיסוי חובות.

"אנחנו סבורים שהרגולטורים על הבנקים בארה"ב ביצעו התקדמות משמעותית בגיבוש מסגרת עבודה אמינה לפתרון במקרה של קריסת בנק גדול", אמר רוברט יאנג, בכיר במודי'ס. "במקום להסתמך על כספי הציבור לחלץ את אחד המוסדות האלה, אנחנו מצפים שהנושים של הבנק יתערבו לחילוץ ויניחו על כתפיהם את רוב הנטל שיסייע להיוון מחדש של בנק קורס".

בניין מורגן סטנלי
בניין מורגן סטנליצילום: Bloomberg

מורגן סטנלי הורד ל-Baa2, ג'יי.פי מורגן נחתך ל-A3, דירוג גולדמן סאקס הופחת ל-Baa1 ובנק אוף ניו יורק רשם ירידה ל-Aa3. במקביל, מודי'ס הותירה ללא שינוי את דירוגי האשראי של בנק אוף אמריקה, סיטיגרופ, סטייט סטריט ו-וולס פארגו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker