לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

מיקי נפתלי, יו"ר ומנכ"ל נפתלי גרופ, חברת נדל"ן המתמקדת בפיתוח פרוייקטים של מגורי יוקרה במנהטן, התיישב לראיון קצר ב"ניו יורק טיימס", וסיפר על חזונו לחברה העצמאית שהקים לפני שנתיים וגם קצת על כהונתו כמנכ"ל ונשיא אלעד, חברת הנדל"ן הניו יורקית של יצחק תשובה, שעם הפרוייקטים שלה נמנה החידוש של מלון פלאזה המפורסם.

מדוע עזבת את אלעד?

"הרגשתי שהגיע הזמן. רציתי להקדיש את זמני לצד הפיתוח – יצירה, תכנון ופיתוח נכסים".

היה זה הרעיון שלך לרכוש את מלון פלאזה ולשנות את יעודו. מהיכן הגיע הרעיון?

"באותה עת, נשאתי ונתתי על רכישת מלון מייפלאואר, שהיה לפרוייקט 15 סנטרל פארק וסט. כך שביליתי את השנה בפגישות אינסופיות עם נציג המשפחה היוונית שהחזיקה בבניין, והייתי בטוח שאצליח ברכישה. בשלב מסויים, הם ביקשו ממני לתת את ההצעה הטובה ביותר שאני יכול לתת. הגשתי הצעה של 364 מיליון דולר, והפסדתי לחברה של משפחת זקנדורף, ששילמה יותר".

מיקי נפתליצילום: דן קינן

"הייתי מאוד מתוסכל, כי היו לנו כל מיני רעיונות וחלומות על הפיתוח שם. חשבתי לעצמי שאני צריך למצוא משהו אחר המשקיף על הפארק. רציתי ליצור פרוייקט של יעוד מעורב ויוקרתי. במקרה, הלכתי לאורך סנטרל פארק סאות ומצאתי את עצמי למרכלות הפלאזה. הבטתי למעלה, וחשבתי לעצמי: 'מה לגבי הפלאזה?'".

החברה החדשה שלך נראית פעילה כמו אלעד

"אנחנו די עמוסים. תוך קצת יותר משנתיים סגרנו כבר 12 עסקות. מרביתן הן עסקות פיתוח, אך חלקן הן פשוט בניינים קיימים שמיתגנו מחדש והגדלנו את ערכם".

על כמה פרוייקטים אתה עובד עכשיו?

"8. שניים בצ'לסי - בניין מלפני מלחמת העולם השנייה של דירות להשכרה, ולצדו בית דירות שאני מקים מאפס ויגיע ל-12 קומות. בגראמרסי אנחנו מקימים בניין בן 21 קומות שהשלמתו צפויה בעוד שנתיים. באפר וסט סייד יש לנו בניין ברחוב ה-82 עם 11 דירות גדולות בו כבר פתחנו את משרד המכירות ומכרנו יותר ממחצית מהיחידות תוך חודש. ברחוב 77 וסט אנו עדיין בשלב התכנון. פארק סלופ כבר כמעט גמור, עם 104 יחידות. יותר מ-70% מהיחידות כבר הושכרו. בניין נוסף בבורום היל נמצא בבנייה וייפתח באביב הבא. הפרוייקט האחרון הוא מעונות סטונדטים לאוניברסיטת פייס".

מה עוד יש לך בקנה?

"יש לנו מגעים עם מגוון גורמים - באזור ניו יורק רבתי  שאיננו יכולים לספר עליהם. השוק קשה היום - מאוד יקר ומאוד תחרותי. אך ברגע שנרגיש שהשוק יקר מדי, נתחיל להסתכל החוצה".

איפה היית רוצה לראות את נפתלי גרופ תוך 10-5 שנים?

"בתקווה שיהיו לנו נכסים להשקעה - בניינים להשכרה או בנייני משרדים. הייתי שמח להיות בעמדה בה יש לנו נכסים מניבים המייצרים זרם הכנסות קבוע, וכך מאפשרים לנו לנצל הזדמנויות חדשות. אין לנו חזון לחברה של 500 אנשים – החזון שלנו הוא להיות חברה קטנה וחכמה, לנצל הזדמנויות ולהיות מוכנים גם לתקופות הקשות במחזור".

אתה חי במחוז ברגן בניו ג'רזי. אתה רואה עצמך עובר לאחד מבנייני היוקרה שלך בניו יורק?

"אנחנו אכן עוברים – לרחוב ה-82, כיוון שבתי הבכורה לומדת כעת בסירקיוז והצעירה תתחיל ללמוד במכללה בשנה הבאה. אנחנו חיים בשכונה שקטה ובטוחה, וזה היה בעיקר בשביל אשתי וילדיי.

מה אתה עושה בזמנך הפנוי?

"שיט. יש לי יאכטה, וזה המקום היחיד בו אני באמת יכול להירגע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker