סוכנויות הידיעות

ניוז קורפ, ענקית המדיה של רופרט מרדוק, דיווחה היום על הכנסות נמוכות מהצפוי ברבעון השלישי של השנה - הרבעון המלא הראשון של החברה מאז שפוצלה מחברת הטלוויזיה והקולנוע פוקס המאה ה-21, והפכה לחברה שממוקדת בתחום העיתונות. מניית החברה נופלת ביותר מ-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט.

החברה רשמה ברבעון רווח נקי של 38 מיליון דולר לעומת הפסד של 83 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בשורת הרווח למניה דיווחה ניוז קורפ על רווח של חמישה סנט למניה לעומת הפסד של 16 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-2.07 מיליארד דולר, ירידה של 3% לעומת הרבעון השלישי של שנת 2012, ופחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 2.18 מיליארד דולר.

"הרבעון הראשון שלנו בתור ניוז קורפ החדשה היה תחילת של מסע לפיתוח דיגיטלי של החברה", אמר מנכ"ל ניוז קורפ, רוברט תומסון, בעת פרסום התוצאות הכספיות. "אנחנו בהחלט מתמודדים עם רוח נגדית באוסטרליה, אשר הוחרפה עקב תנודות בשערי מט"ח, אבל אנחנו מתמידים במודעות לעלויות ונמצאים בעיצומו של מעבר ארוך טווח של פעילות המו"לות שלנו לעסקים מרובי פלטפורמות".

רופרט מרדוק.צילום: רויטרס

מניית ניוז קורפ צונחת ביותר מ-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בירידה של 1.1%. 

בשלהי חודש יוני פוצלה חברת ניוז קורפ לשתי חברות בורסאיות נפרדות, אחת המתמקדת בתחום ההוצאה לאור של עיתונים וספרים, ושנייה שמתמקדת בתחום הבידור, וכוללת את רשת הטלוויזיה פוקס ואולפני הסרטים. שתי החברות נותרו בשליטת רופרט מרדוק.

בעקבות הפיצול, שבוצע בלחץ בעלי המניות, נוצרו שתי חברות נפרדות. הראשונה היא חברת הוצאה לאור ניוז קורפ - שדו"חותיה פורסמו היום - אשר כוללת את עיתוני החברה בארה"ב, בהם "וול סטריט ג'ורנל" וסוכנות הידיעות דאו ג'ונס, עיתוניה בריטניה (בהם "טיימס" הלונדוני) ועיתוני החברה באוסטרליה, וכן את חטיבת הספרים הרפר קולינס ונכסים נוספים. החברה השנייה, היא חברת הבידור פוקס המאה ה-21, הכוללת את רשת הטלוויזיה פוקס ואולפני הסרטים באותו שם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker