רויטרס
סוכנויות הידיעות

מניית מיקרוסופט מזנקת לשיא מאז אמצע 2000, יום אחרי שרויטרס דיווחה כי חברת התוכנה הגדולה בעולם מתקרבת למינוי מנכ"ל חדש.

בנוסף, אנליסט משפיע אמר כי מינוי מנכ"ל חיצוני עשוי לסמל את מכירת החטיבות XBOX ובינג של מיקרוסופט – מה שיכול לתרום לרווח מיידי.

המנייה מזנקת במסחר בנאסד"ק ב-3.5% לשער של 37.9 דולר למניה, רמות שנרשמו בפעם האחרונה ביולי 2000, לפני התפוצצות בועת הטכנולוגיה.

מטה מיקרוסופט ברדמונד, פרבר של סיאטל צילום: בלומברג

אתמול דיווחה רויטרס כי מיקרוסופט צימצמה את רשימת המועמדים לתפקיד המנכ"ל במקומו של סטיב באלמר לחמישה מועמדים חיצוניים, כולל מנכ"ל פורד, אלן מולאלי ועוד שלושה מועמדים פנימיים. מיקרוסופט סירבה להגיב. באוגוסט הודיע באלמר כי הוא יפרוש בתוך 12 חודשים.

אנליסט נומורה, ריק שרלונד, שעבר בשיתוף עם מיקרוסופט על ההנפקה שלה ב-1986, אמר בהודעה ללקוחותיו כי "סביר" שמולאלי יהיה המנכ"ל הבא עד דצמבר. הוא העלה תיאוריה לפיה מנכ"ל חיצוני כמו מולאלי עשוי למכור במהירות את מנוע החיפוש של מיקרוסופט, בינג ואת עסקי קונסולת המשחקים שלה, XBOX, שלדבריו צעד זה יכול להניב רווח למניה של 30-40 סנט בשנת הכספים 2015.

בשילוב עם קיצוץ עלויות אפשרי והגדלת הרכישה המחודשת של מניות, שרלונד אמר כי הוא צופה שהמניה תהיה מושכת יותר ממה שהרבה משקיעים חושבים. הוא העלה את מחיר היעד למניה ל-45 דולר, לעומת 40 דולר.

עוד אמר שרלונד כי ההכנסות השנתיות של מיקרוסופט מזכויות על פטנטים של אנדרואיד מגיעות -2 מיליארד דולר. לדבריו, שולי הרווח על ההכנסות האלה הם 95% והן עוזרות לחברה להסתיר את ההפסדים האמיתיים שלה מהפעילות של חטיבות XBOX והמובייל.
לפי שרלונד, אם לא מחשבים את ההכנסות של מיקרוסופט מהפטנטים על אנדרואיד, חטיבת הבידור והמובייל שלה הכוללת את ווינדוס-פון, XBOX וסקייפ, מפסידה 2.5 מיליארד דולר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker