רויאל בנק אוף סקוטלנד יקים "בנק רע" פנימי

החטיבה שתפעל בנפרד בתוך הבנק הבריטי תחזיק בנכסים ובהלוואות הרעים של הבנק וישפרו את יחס הלימות ההון שלו

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) יקים "בנק רע" פנימי שינהל את הנכסים וההלוואות המסוכנים שלו, אחרי שממשלת בריטניה ביטלה את הדרישה לפיצול הבנק שנמצא בגיבוי המדינה.

ממשלת בריטניה, שמחזיקה ב-81% ממניות RBS, מעוניינת שהבנק ילווה יותר לעסקים קטנים ואמרה שהמבנה החדש צריך לעזור לזה.

RBS אמר היום (שישי) שהוא יפריש 38 מיליארד ליש"ט (61 מיליארד דולר) בהלוואות לתוך 'חטיבת פתרונות הון' בשנה הבאה, מה שיפנה הון בהיקף של 10-11 מיליארד ליש"ט. הבנק אמר כי הפיקוח על הבנקים בבריטניה הבהיר בחודשים האחרונים כי הוא מצפה מהבנקים להחזיק ביותר הון, מה שהגביר את החשיבות במכירה או במחיקה של נכסים רעים.

RBSצילום: אי–פי

המחיקה המהירה יותר של נכסים רעים תאיץ ותגביר את ההפסדים על הלוואות, והבנק מצפה לשאת בהוצאות מיוחדות בגין זאת של 4-4.5 מיליארד ליש"ט ברבעון הנוכחי.

"תחת הכיוונים החדשים האלה, RBS יתמודד באופן נחוש עם בעיות העבר על ידי הפרדת הטוב מהרע והכנסת ההלוואות הרעות לבנק רע", אמר שר האוצר הבריטי, ג'ורג' אוסבורן.

RBS אמר כי כעת הוא מתכן להחזיק ביחס הלימות הון של כ-11% עד סוף 2015 ו-12% כעבור שנה - 3% מעל הרמה הנוכחית. הבנק יאיץ את הפחתת אחזקת אזרחי בריטניה בעזרת הנפקה חלקית לציבור המתוכננת בשנה הבאה.

RBS אמר כי הוא פועל בשיתוף פעולה עם כמה ממשלות ורשויות רגולציה החוקרות פעולות סחר במטבע חוץ על ידי כמה בנקים ובוחנות התקשרויות ונהלים "הקשורים לקביעת שערי מטבע מסוימים כמו גם פעולות סחר במטבע חוץ".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker