בורסת לונדון תשיק היום מדד מניות אסלאמי

המדד יעקוב אחר השקעות לפי חוקי ההלכה האסלאמית; ראש ממשלת בריטניה קמרון רוצה להפוך את בריטניה ל"אחת מבירות הכלכלה האסלאמית בעולם"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון צפוי להשיק היום מדד מניות אסלאמי בבורסת לונדון, כחלק ממאמציה של בריטניה לפנות לתחום המתפתח של כלכלה אסלאמית.

לונדון היא "המרכז הגדול ביותר למגזר הפיננסי האסלאמי מחוץ לעולם המוסלמי. וכיום השאיפה שלנו היא להמשיך קדימה", צפוי קמרון לומר, לפי דברים שהוכנו מראש והועברו לעיתונאים. "אני לא רק רוצה שלונדון תיהפך לבירה הגדולה של הכלכלה האסלאמית בעולם המערבי", צפוי קמרון לומר. "אני רוצה שלונדון תעמוד לצד דובאי כאחת הבירות הגדולות של כלכלה אסלאמית בכל העולם".

השוק להשקעות אסלאמיות צמח באופן חד מאז 2006, ושוויו צפוי להגיע ל-2 טריליון דולר בשנה הבאה. חברות פיננסים אסלאמיות פועלות לפי השריעה, ההלכה האסלאמית האוסרת על הלוואה בריבית ודורשת כי עסקות יתבססו על נכסים מוחשיים. היא אוסרת על פעילות ספקולטיבית, כפי שנעשה בעסקות של חוזים עתידיים.

מוסלמים מתפללים בצפון לונדון
מוסלמים מתפללים בצפון לונדוןצילום: אי–פי

המדד האסלאמי של בורסת לונדון יעקוב אחר השקעות לפי חוקי השריעה. קמרון רוצה גם להפוך את בריטניה למדינה הראשונה מחוץ לעולם המוסלמי שתנפיק אג"ח אסלאמיות בשנה הבאה. האג"ח הללו צפויות להיות בשווי של סביב 200 מיליון ליש"ט (323 מיליון דולר).

היום ייפתח בלונדון הפורום הכלכלי העולמי האסלאמי. בכנס, אשר נערך לראשונה במדינה לא מוסלמית, יתארחו 1,800 פוליטיקאים ואנשי עסקים, בהם מלך ירדן עבדאללה השני, נשיא אפגניסטן חמיד קרזאי וראש ממשלת פקיסטן נוואז שריף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker