הספינות גדולות מכדי לשוט? מומחים חושבים כך

ספינות שיט התענוגות הלכו וגדלו בעשורים האחרונים לממדים אדירים, ומומחים ומחוקקים חוששים כי גודלן מסכן את בטיחות הנוסעים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

ב-1985, אחת מספינות שיט התענוגות הגדולות בעולם הייתה קרניבל הולידיי, במשקל 46 אלף טונות. לפני עשור, הספינה הגדולה ביותר, קווין מרי ה-2, היתה גדולה פי 3. היום הגדולות ביותר הן שתי ספינות בנות 225 אלף טונות שמשקלן דומה לזה של נושאת מטוסים מסדרת נימיץ.

ספינות השיט הולכות וגדלות, וזוכות לפופולריות מרובה. איגוד חברות השיט הבינלאומי דיווח כי בשנה שעברה, חברותיו בצפון אמריקה השיטו 17 מיליון נוסעים, לעומת כ-7 מיליון בשנת 2000. אך הצמיחה בגודל הספינות מדאיגה מומחי בטיחות, מחוקקים ורגולטורים, הקוראים להגדלת אחריות החברות וטוענים כי שיגעון הגודל מסכן את הנוסעים וצוותי הספינות.

"ספינות שיט תענוגות פועלות בריק רגולטורי", אומר ג'יימס הול, יועץ בטיחות ויו"ר המועצה לבטיחות תחבורה בארה"ב בשנים 2001-1994. “המגזר היה מאוד בן מזל עד כה". הסכנות עלו לכותרות בשנה שעברה כאשר קוסטה קונקורדיה של קרניבל קורפ התהפכה לחופי איטליה. בתאונה נהרגו 32 בני אדם, ונחשפו מחדלים בהסדרי בטיחות והליכי חירום.

בפברואר, שריפה שיתקה את קרניבל טריומף, והותירה אלפי נוסעים ללא חשמל במשך 4 ימים במפרץ מקסיקו, עד שהספינה נגררה לחוף. שריפה נוספת אילצה את גרנדור אוף דה סיז של רויאל קריביאן לבצע עגינת חירום באיי הבאהאמה במאי.

אף שמרבית התאונות לא הסתיימו במוות, הן הגדילו את החששות לגבי יכולתן של ספינות הענק להתמודד עם מקרי חירום או פינוי נרחב בלב ים. הסנאטור הדמוקרטי ג'ון די. רוקפלר ה-4, הציע בארה"ב חקיקה שתחזק את הפיקוח הפדרלי על הליכי הבטיחות של חברות השיט ואת ההגנות על הצרכנים.

מפעילות הספינות מציינות כי לספינות גדולות יותר יש יותר ציוד בטיחות אש, וטוענות כי הן בטוחות יותר. לאחר שריפה בקרניבל ספלנדור לפני 3 שנים, קרניבל אימצה הליכי הכשרה חדשים ושיפרה את הבטיחות, מה שלטענתה סייע בזיהוי המהיר ובכיבוי האש בטריומף. לאחר השריפה בטריומף, קרניבל הכריזה כי תשקיע 700 מיליון דולר בשיפור הליכי הבטיחות שלה, כולל 300 מיליון דולר בצי קרניבל קרוז ליינס. קרניבל היא חברת השיט הגדולה בעולם, עם כמחצית מכלל ספינות שיט התענוגות בעולם.

יש מומחים המטילים ספק כי ספינות יכולות לגדול הרבה מעבר לגודלן הנוכחי – פלאי הנדסה ימית המשלבים את הטכנולוגיה החדישה ביותר בבידור. הספינה הגדולה בעולם, אלור אוף דה סיז של רויאל קריביאן, כוללת 2,706 חדרים, 16 סיפונים, 22 מסעדות, 20 ברים ו-10 בריכות חמות, כמו גם מרכז קניות, קזינו, פארק מים, מסלול ריצה, מיני גולף ומחזת זמר. היא יכולה להכיל כמעט 6,300 נוסעים ו-2,394 אנש צוות – כמו עיירה קטנה.

מומחים מציינים כי בפני ספינות גדולות יותר אתגרים גדולים יותר. יש להן פחות אפשרויות במקרי חירום, לדברי מייקל ברונו, דיקן בית הספר להנדסה במכון סטיבנס לטכנולוגיה בניו ג'רזי.

הסכנות שבבניית ספינות גדולות יותר התבררו לני יותר מעשור. אחת התוצאות של אזהרות מומחים, הייתה תקנות עולמיות חדשות שהושקו ב-2010, ומכונות "חזרה בטוחה לנמל". אלה דורשות מספינות חדשות שמערכות החירום שלהן יאפשרו להן לשוב לנמל גם במקרה חירום. רק כ-10 ספינות שנבנו מאז עומדות בתקנות אלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker