בורסת ניו יורק ערכה "חזרה גנרלית" לקראת הנפקת טוויטר

התרגול שערכה הבורסה למערכות שלה נועד למנוע תקלות מסוג אלה ששיבשו את הנפקת פייסבוק בשנה שעברה

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

בורסת ניו יורק (NYSE) ערכה אתמול תרגול של המערכות שלה לקראת ההנפקה הראשונה שלה לציבור (IPO) בחודש הבא, בניסיון להימנע מתקלות כמו אלה ששיבשו את הנפקת פייסבוק בנאסד"ק בשנה שעברה.

NYSE עורכת באופן קבוע בסופי שבוע בדיקות למערכות שלה, אך היתה זו הפעם הראשונה שבה נערכה סימולציה של הנפקה ראשונה לציבור. הבורסה הראשית, שאותה מנהלת NYSE יורונקסט, ערכה את התרגול לבקשתן של החברות בה, שרבות מהן נטלו חלק בהנפקת פייסבוק במאי 2012.

הבדיקה של מערכות NYSE נועדה לבחון שני דברים: לבדוק אם המערכת שלה מסוגלות לעמוד בכמות ההודעות שעשויה לייצר ההנפקה; ולוודא שברגע שההנפקה מתקיימת כל חברה שמכניסה הזמנה תקבל באופן מיידי הודעה על כך שהפקודות שלה בוצעו.

צילום: בלומברג

הבדיקה של NYSE היא גם חלק מהמאבק שלה מול נאסד"ק על הנפקות של חברות טכנולוגיה. שתי הבורסות רצו שטוויטר תונפק אצלן, ואנליסטים רבים אמרו כי התקלות בהנפקת פייסבוק בוודאי שיחקו תפקיד בהחלטה של טוויטר להנפיק ב-NYSE.

טוויטר, שמתכננת להנפיק 70 מיליון מניות במחיר של 17-20 דולר למניה, תקיים את הנפקת האינטרנט הגדולה ביותר מאז פייסבוק. תמחור ההנפקה צפוי להיות ב-6 בנובמבר, ולמחרת תתחיל להיסחר החברה תחת הסימול TWTR.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker