מאבק הכוח בגולדמן סאקס נגמר בהדחה

נאמנות למי שנושא את הכתר היא אחד מיסודות ההצלחה בוול סטריט

בלומברג
ויליאם קוהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אם תשאלו אותי, הכרזת הפרישה של ג'יי. מייקל אוונס, סגן יו"ר גולדמן סאקס, שולחת מסר לא עדין במיוחד לעובדי הבנק: בעולם של גולדמן, לא אוהבים מאבקי כוחות, לא משנה עד כמה האדם המנסה למשוך אליו כוח מוכשר.

אוונס היה יו"ר שותף בוועדת הסטנדרטים העסקיים שהוקמה ב-2010 לאחר שהרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) וועדה מיוחדת של הסנאט החלו לבחון האם החברה עומדת בכלל היסוד שלה: הלקוח תמיד קודם לכל. במזכר שנשלח לעובדים, צוינה השפעתו של אוונס בוועדה. מה שלא צויין, באופן בלתי מפתיע, היתה ההשקפה של עובדים רבים בגולדמן בתקופת פעולת הוועדה, שאוונס ניצל פלטפורמה הזו, בין היתר, כדי לחזק את מעמדו כיורש אפשרי ללויד בלנקפיין בתפקיד מנכ"ל גולדמן סאקס.

הוועדה, לפי התיאוריה, קידמה טענה שסוחרים כמו בלנקפיין וגארי קוהן, שנחשב במשך זמן רב ליורש העתידי לבלנקפיין, אמנם סייעו לבנק להרוויח המון כסף, אך במחיר הבלתי סביר של הקרבת כלל מספר 1. לפי תיאוריה זו, הבנק רצה להבהיר כי משחקי כוח שכאלה אינם מקובלים עליו, והדיח את אוונס לאחר תקופת מכובדות.

גולדמן סאקס
גולדמן סאקס

אין כאן ספק בכשרון של אוונס, וגם לא ביכולותיו ההולמות את הנהגת הבנק. אך נאמנות למי שנושא את הכתר היא אחד מיסודות ההצלחה בוול סטריט. לכן היה על אוונס להיעלם: כשהזרקורים מוסטים לג'יימי דיימון בג'יי.פי מורגן צ'ייס, נראה שבלנקפיין יעזוב כשיתאים לו, ולא רגע אחד לפני כן. זה מסר שגארי קוהן קיבל בצורה ברורה למדי.

הפרשן ויליאם קוהן פרסם באחרונה ספר "כסף ועוצמה: כיצד גולדמן סאקס החל לשלוט בעולם"; הוא עבד במשך 15 שנים בוול סטריט, ומפרסם טורים במגוון עיתונים בעולם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker