רווחי בנק אוף אמריקה התאוששו הודות לצמצום הוצאות משפטיות

הבנק דיווח על רווח נמוך מהתחזיות של 2.5 מיליארד דולר ועלייה של 5.4% בהכנסות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק אוף אמריקה, הבנק השני בגודלו בארה"ב, דיווח היום על התאוששות ברווחיו ברבעון השלישי של השנה, הודות לצמצום הוצאותיו המשפטיות ולאחר שיותר לווים שילמו את חובותיהם בזמן.

הרווח הנקי של בנק אוף אמריקה עלה ברבעון השלישי ל-2.5 מיליארד דולר, או 20 סנט למניה, לעומת רווח של 340 מיליון דולר, או 0 סנט למניה, ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח היה נמוך מתחזיות אנליסטים, שצפו כי יסתכם ב-21 סנט למניה.

מנכ"ל בנק אוף אמריקה בריאן מונהן אמר כי הבנק שילם כבר את חלק הארי של ההוצאות בנוגע לתביעות משכנתאות. הבנק צפוי לקצץ 8 מיליארד דולר מהוצאותיו התפעוליות עד סוף 2014 ו-10 מיליארד דולר מההלוואות הבעייתיות עד 2015, אמר מונהן.

הכנסות בנק אוף אמריקה עלו בתקופה המדווחת ב-5.4% ל-21.5 מיליארד דולר. ההכנסות בניכוי סעיפים חד פעמיים ירדו ל-22.2 מיליארד דולר, לעומת 22.5 מיליארד דולר. הכנסות חטיבת הבנקאות הגלובלית ירדו ב-1.5% ל-1.13 מיליארד דולר בגלל הפרשות גדולות יותר לכיסוי הפסדי הלוואות. חטיבת השווקים הגלובליים, האחראית על פעילות המסחר של הבנק, דיווחה על ירידה של 39% ברווחים ל-531 מיליון דולר בניכוי סעיפים חד פעמיים. ההכנסות בחטיבה ירדו ב-5% ל-3.7 מיליארד דולר בשל ביצועים נמוכים של חטיבות האג"ח.

בנק אוף אמריקהצילום: בלומברג ואי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker