טוויטר תבצע ההנפקה ב-NYSE; התאריך שנבחר - 15 בנובמבר

הכנסות החברה יותר מהוכפלו ברבעון השלישי אך ההפסדים התרחבו ברבעון ל-64 מיליון דולר; הבחירה בבורסת ניו יורק מנחיתה מכה קשה על נאסד"ק, אשר ספגה ביקורת על ההנפקה הכושלת של פייסבוק

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

טוויטר הודיעה אתמול כי בחרה בבורסת ניו יורק (NYSE) כבורסה שבה תבצע את ההנפקה הראשונה שלה לציבור (IPO), ודיווחה על התרחבות הפסדיה ברבעון השלישי.

החלטתה של טוויטר להיסחר בבורסת NYSE מנחיתה מכה קשה על נאסד"ק, אשר ספגה ביקורת על ההתנהלות הכושלת של הנפקת פייסבוק בשנה שעברה. טוויטר צפויה לצאת ברואד שואו למשיכת משקיעים פוטנציאליים ב-28 באוקטובר, וההנפקה שלה צפויה להתבצע באמצע נובמבר, אמרו שני גורמים מקורבים לחברה לרויטרס אתמול. מקורות אחרים אמרו ל-CNBC כי התאריך המדויק שנבחר הוא 15 בנובמבר. החברה תיסחר תחת הסימול TWTR.

"זהו ניצחון מוחלט ל-NYSE. אנחנו אסירי תודה על האמון שטוויטר רוחשת לפלטפורמה שלנו ומצפים בכיליון עיניים לשיתוף הפעולה איתה", אמר סקוט קאטלר, ראש חטיבת ההנפקות של NYSE. בנאסד"ק מסרו כי "אנו מאחלים לטוויטר הצלחה".

צילום: בלומברג

במסמכים חדשים שפירסמה טוויטר אתמול לקראת ההנפקה, היא הראתה כי שמרה על קצב הצמיחה בהכנסות ובמספר המשתמשים ברבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר, אם כי הפסדיה המשיכו להתרחב. החברה יותר מהכפילה את הכנסותיה ברבעון ל-168.6 מיליון דולר לעומת 82.3 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הפסדי החברה התרחבו ל-64.6 מיליון דולר לעומת הפסד של 21.6 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2012.

מספר המשתמשים הפעילים החודשיים של טוויטר גדל ברבעון ב-39% ל-231.7 מיליון בממוצע, לפי המסמכים. זהו נתון גבוה יותר מ-218 מיליון משתמשים שעליהם דיווחה החברה בתשקיף שהגישה ב-3 באוקטובר. ההפסד של טוויטר התרחב, בין היתר, בשל זינוק של 158% בהוצאותיה על מכירות ושיווק בניסיון לקדם את פלטפורמת הפרסום של האתר. הוצאות המכירות והשיווק עלו ל-61.2 מיליון דולר ברבעון.

טוויטר דיווחה כי חלק גדול מהכנסותיה מגיע ממכשירי מובייל. יותר מ-70% מההכנסות מפרסום הגיעו ברבעון השלישי מטלפונים סלולריים וטאבלטים לעומת 65% ברבעון הקודם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker