חמישה מעובדיו של מיידוף עומדים למשפט בגין סיוע להונאה

היום ייפתח משפטם של הקרובים לברנרד מיידוף, שעבדו עמו במשך עשרות שנים וחשודים במעורבות ישירה בהונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה ■ "איש לא חשב שמיידוף עשה הכול בעצמו - ההונאה ייצרה כמות עצומה של ניירת פיקטיבית"

לוגו גרדיאן
גרדיאן

ברנרד מיידוף, שהורשע בהונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה, טען כי פעל לבדו, אולם החל מהיום התביעה בארה"ב תנסה להוכיח כי הוא שיקר. היום ייפתח משפטם של חמישה מעמיתיו הקרובים ביותר של מיידוף, כולם כפרו באשמה במעורבות בהונאה שהסתכמה ב-65 מיליארד דולר.

האישומים כוללים קשירת קשר להונאה ורישום כוזב של עסקות סוחרים. מיידוף מרצה כיום עונש מאסר של 150 שנה אחרי שהודה בהונאה לאחר קריסת קרן ההשקעות שלו ב-2008.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

יש לכם תלונה נגד דואר ישראל? תעמדו בתור

רב קו בנייד // בקרוב תשלמו על האוטובוס בסמארטפון

ברנרד מיידוף
ברנרד מיידוף. הונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריהצילום: בלומברג

שלושה מהנאשמים עבדו עם מיידוף במשך עשורים. דניאל בונבנטרה, מנהל התפעול של קרן ההשקעות של מיידוף, החל לעבוד עבורו ב-1968. אנטה בונג'ורנו, ששימשה כעוזרת אישית שלו, מכירה את מיידוף יותר מ-40 שנה. ג'ואן קרופי, שניהלה חשבונות השקעות של לקוחות, עבדה עם מיידוף במשך למעלה מ-25 שנה. עוד עומדים למשפט שני מתכנתי מחשבים, ג'רום אוהרה וג'ורג' פרז.

לפי כתב התביעה, מיידוף ושותפיו גיבשו תוכנית השקעה הרפתקנית ובדו עסקות כדי להסביר את התשואות הגבוהות הקבועות של הקרן. "האמת היא שמיידוף ושותפיו, כמעט בכל המקרים, לא עשו שום עסקות", צויין בכתב התביעה. העד העיקרי נגד עובדיו של מיידוף הוא עמית ותיק אחר שלו, פרנק דיפשאלי, ששימש כסגנו וכמנהל הכספים. הוא עבד עם מיידוף במשך 33 שנה והודה באשמה ב-2009 בסיוע למיידוף ולאחרים בהונאה.

"אף אדם לא הביט על הסקנדל של מיידוף וחשב שהוא עשה הכל בעצמו", אמר ג'ון קופי, פרופסור למשפטים באוניברסיטת קולומביה. "ההונאה הזאת מייצרת כמות עצומה של ניירת כדי להראות מה אמור היה להיות בחשבונות הפיקטיביים האלה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker