אובמה: "זאת השבתה רפובליקאית; רפורמת הבריאות לא תיפגע"

נשיא ארה"ב האשים את הרפובליקאים בהשבתת הממשל וקרא להם להפסיק לנסות ולשבש את רפורמת הבריאות ■ "מוזר שמפלגה מציבה במרכז האג'נדה שלה מניעת ביטוח בריאות מאנשים" ■ הסנאט דחה הצעה של הרפובליקאים לכנס ועדה מיוחדת לפיתרון התקציב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נשיא ארה"ב ברק אובמה האשים הערב את הרפובליקאים בהשבתת הממשל האמריקאי והבהיר כי רפורמת הבריאות שלו, שנכנסה היום לתוקפה באופן רשמי, אינה הולכת לשום מקום, למרות נסיונות הרפובליקאים לדחות אותה בשנה.

"ההשבתה הרפובליקאית הזאת לא היתה חייבת להתרחש", אמר אובמה בנאום בבית הלבן, כשלפניו בקהל קבוצה של אזרחים אמריקאים שרפורמת הבריאות העניקה להם הזדמנות לרכוש ביטוח רפואי. "מוזר שמפלגה פוליטית מציבה במרכז האג'נדה שלה מניעת ביטוח בריאות מאנשים". אובמה הדגיש כי ההשבתה לא תפגע כלל ברפורמת הבריאות משום שמקורות התקצוב שלה כבר הובטחו.

אובמה קרא לרפובליקאים "להפסיק לנסות ולשבש את רפורמת הבריאות ולפתוח מחדש את הממשלה". הוא האשים את האגף הימני במפלגה הרפובליקאית שמפעילה לחצים בשם האידיאולוגיה כדי לפגוע ברפורמת הבריאות בתמורה לאישור תקציב לטווח קצר.

הסנאט בעל הרוב הדמוקרטי דחה היום הצעה של הקונגרס הנשלט על ידי הרפובליקאים לכינוס ועדה מיוחדת שתפתור המחלוקות על מימון התקציב, כולל שינויים בדרכי המימון של רפורמת הבריאות. בסנאט אמרו כי במשך חודשים הם ביקשו מהרפובליקאים לכנס ועדה שתטפל בכל נושאי התקציב הפדרלי, אך אלה סירבו.

אובמה בבית הלבן, הערב. צוותי המו"מ הונחו לפעול להשגת הסכם "בהקדם"צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker