פייסבוק רוצה להיות טוויטר: קורצת לרשתות הטלוויזיה ומרחיבה את החיפוש

פייסבוק תגדיל את אפשרויות החיפוש שלה גם לפוסטים ועדכוני סטטוס ותעביר לרשתות טלוויזיה בארה"ב מידע על השיח הטלוויזיוני ברשת החברתית הגדולה בעולם

ישראל פישר
ישראל פישר

פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, הודיעה אתמול כי תרחיב את אפשרויות החיפוש שלה באמצעות הרשת החברתית, כך שיניבו תוצאות של סטטוסים ופוסטים. כלומר, החל מהיום, לפי הודעה לעיתונות של פייסבוק, חיפוש אחרי תמונות שהעלו חברים או סטטוסים בנושא מסוים יהיה קל יותר.

ניתן יהיה להגביל את החיפוש לפוסטים שהועלו רק על ידי חברים של המשתמש בפייסבוק או חיפוש כללי בין כל חברי הרשת החברתית. ואולם ניסיון להשתמש בפונקציות החיפוש החדשות בישראל הניב את ההודעה כי "השירות עדיין לא נתמך". לפי פייסבוק, כשיוטמע השירות החדש, ניתן יהיה לבצע חיפוש מורחב גם אחרי פוסטים שעליהם רשם המשתמש תגובה או פוסטים שהעלה בתקופת זמן מסוימת.

שינוי באפשרויות החיפוש של גוגל עשוי לאפשר לרשת החברתית להתחרות על מרכז השיח האינטרנטי מול רשת המיקרו בלוגינג טוויטר. אפשרויות החיפוש של טוויטר רחבות יותר לעומת אלה פייסבוק, והן כוללות חיפוש לפי נושאים ופוסטים.

צעד נוסף שעליו דיווחה השבוע פייסבוק בניסיון להתחרות בטוויטר, הוא משלוח דיווחים שבועיים לרשתות הטלוויזיה הגדולות בארה"ב על מינון השיח בנוגע לשידורים שלהן. הרשת תערוך גם ניטור של התגובות ומספר הלייקים הנוגעים לתוכניות טלוויזיה. ואולם פייסבוק לא תפרסם את המידע בפומבי, אלא תשתף אותו רק עם ABC, NBC, פוקס ו-CBS.

כיום מושכת טוויטר עניין רב על הנעשה בה בזמן שידורי טלוויזיה וחברות רבות מסוגלות לנטר את הפעילות בה - וכך למשוך עניין מצד מפרסמים. למשל, מנתונים שפורסמו השבוע על הפעילות בטוויטר בזמן שידור פרק הסיום של הסדרה "שובר שורות", עלו 1.24 מיליון ציוצים בנושא וקצב הציוצים לדקה היה 22,373.

אם פייסבוק תצליח להוכיח כי הפעילות בה ערה יותר בזמן משדרי טלוויזיה, ייתכן כי היא תצליח למשוך כספי פרסום רבים יותר. אבל טוויטר לא צפויה לשתוק ואמורה לפרסם בקרוב את דו"ח נילסן טוויטר לרייטינג בטלוויזיה, שימדוד כמה אנשים השתתפו בדיונים על תוכניות טלוויזיה מסוימות וכמה אנשים נחשפו לציוצים בנושא.

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker