אוניברסיטת ייל קיבלה התרומה הגדולה בתולדותיה - רבע מיליארד דולר

התרומה תסייע במימון ההרחבה המשמעותית ביותר של האוניברסיטה האמריקאית היוקרתית זה עשרות שנים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

אוניברסיטת ייל בארה"ב הודיעה היום כי קיבלה את תרומה של 250 מיליון דולר - התרומה הגדולה בתולדותיה - ממנהל ההשקעות צ'רלס ג'ונסון, שהשלים את לימודיו באוניברסיטה בשנת 1954, וכי התרומה תסייע במימון ההרחבה הגדולה ביותר זה עשרות שנים של האוניברסיטה היוקרתית, דיווחה סוכנות הידיעות אי.פי.

נשיא ייל, פיטר סאלויי, אמר כי תרומתו של ג'ונסון - אשר פרש בשנה שעברה מתפקידו כיו"ר דירקטוריון פרנקלין ריסורסס, החברה האם של פרנקלין טמפלטון אינווסטמנטס - קירבה את ייל לכדי מרחק של 80 מיליון דולר מיעד גיוס התרומות של 500 מיליון דולר הנדרש למימון הקמת שני קולג'ים חדשים בתוך האוניברסיטה.

שני הקולג'ים החדשים יהוו את ההרחבה הגדולה ביותר של אוניברסיטת ייל מאז שהחלה לקבל ללימודים נשים בשנת 1969, ויאפשרו לאוניברסיטה להגדיל ב-15% את מספר הסטודנטים המתקבלים ללימודים מדי שנה. ייל מפעילה בתחומה 12 קולג'ים שהאחרון שבהם נבנה בשנת 1961. הקמת הקולג'ים החדשים תחל עם השלמת גיוס המימון הנדרש לכך בסך 500 מיליון דולר.

ג'ונסון, מבעלי קבוצת הבייסבול סן פרנסיסקו ג'יאנטס, תרם בעבר לאוניברסיטה אוסף מכתביו של בנג'מין פרנקלין, וכן תרם כספים להקמת מרכז ג'ונסון לחקר הדיפלומטיה האמריקאית. 

אוניברסיטת יילצילום: רויטרס ובלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ