הכנסיה האנגליקנית תשתלט על סניפים של רויאל בנק אוף סקוטלנד

הכנסיה מובילה קבוצת משקיעים שנחשבת למועמדת הבולטת לרכישת 315 סניפים של הבנק הבריטי

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

קבוצת משקיעים בהובלת הכנסיה האנגליקנית היא המועמדת הבולטת ביותר להשתלטות על 315 סניפים שמוכר הבנק הבריטי רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS).

הבנק חייב למכור את הסניפים כאחד התנאים לחילוץ בשווי 45 מיליארד ליש"ט שקיבל מממשלת בריטניה ב-2008 ו-2009 ובחן הצעות מתחרות מצד שלושה קונים פוטנציאליים. אף שדירקטוריון הבנק עדיין לא החליט אם לקבל את ההצעה של קבוצת המשקיעים, שעמם נמנית חברת ההשקעות קורסייר קפיטל - שמרווין דיוויס, יו"ר סטנדרד צ'רטרד לשעבר אשר שימש שר המסחר הוא סגן היו"ר שלה - אך היא נחשבת להצעה המובילה שצפויה לקבל אישור בשבוע הקרוב.

קורסייר הגישה את ההצעה ביחד עם חברת ההשקעה הפרטית סנטרברידג', סטנדרד לייף אינווסטמנטס, קרן ההשקעות של רוטשילד וקרן ההשקעות של הכנסיה האנגליקנית. הצעות אחרות שנשקלות הן של קבוצה שבראשה עומד סמנכ"ל הכספים לשעבר של טסקו ואחרת של קבוצה בראשות בנקאי HSBC לשעבר בגיבוי חברות ההשקעה הפרטית אנאקאפ ובלאקסטון.

צילום: אי פי

הדירקטוריון, אשר כבר ספג כמה ביטולים בניסיונות מכירה קודמים, עשוי עדיין לשקול הנפקה בבורסה ללא גיבוי של חברת השקעות פרטית. הכוונה המקורית היתה למכור את הסניפים לזרוע הבריטית של הבנק הספרדי סנטנדר, אך העסקה, בשווי 1.6 מיליארד ליש"ט, בוטלה באוקטובר שעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker