אריקסון חוששת מהשתלטות נוקיה על מיזם הטכנולוגיה הסלולרית סימביאן ועמו על שוק התוכנות הסלולריות

אריקסון, בעלת 17.5% בסימביאן, תנסה לפעול למימוש זכויות קדימה לרכישת מניות כך שחלקה של נוקיה יקטן מ-63% ל-47%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

אריקסון חוששת מפני השתלטותה של נוקיה על מיזם סימביאן, היצרנית המובילה של תוכנות לטלפונים סלולריים, דיווח "פייננשל טיימס". נוקיה רכשה ביוני 31.1% ממניות סימביאן מידי פסיון הבריטית תמורת 250 מיליון דולר, והעלתה את החזקותיה במיזם ל-63.3%.

אריקסון מחזיקה ב-17.5% ממניות סימביאן; מצושיטה מחזיקה ב-7.9%; סמסונג מחזיקה ב-5%; סימנס ב-4.8% וסוני אריקסון ב-1.5%. לכל בעלות המניות יש זכויות קדימה לרכישת מניות, כך שאם כולן יממשו אופציה זו, החזקותיה של נוקיה בסימביאן יגדלו ל-46.7% בלבד. אריקסון וסוני-אריקסון לבדן יכולות להגדיל את החזקותיהן המשותפות ל-27.6% אם יממשו את הזכויות. מנכ"ל נוקיה, יורמה אולילה, אמר כי ישמח אם יתר בעלי המניות יממשו את זכויות הקדימה שלהם.

קרל-הנריק סוואנברג, מנכ"ל אריקסון, אמר ל"פייננשל טיימס" כי נוקיה חייבת להקטין את החזקותיה לפחות מ-50%, אחרת תהפוך סימביאן לפלטפורמה שלה. נוקיה מהווה כבר היום הלקוח הגדול ביותר של סימביאן.

סימביאן היא מיזם משותף, שהוקם ב-1998 על ידי קונסורציום החברות האמור. פסיון, יצרנית מחשבי כף יד, היתה אחת מהמייסדות של המיזם, בתקופה בה נתלו בשוק מחשבי כף היד תקוות גדולות.

סימביאן מוכרת רשיונות למערכת הפעלה מתוצרתה ליצרניות מכשירי הסלולר, כולל כמה שאינן נמנות על בעלות מניותיה. נסיונה של מיקרוסופט להיכנס לשוק מולה ולהשיג דריסת רגל משמעותית מאיים על נוקיה, שכן גם חברות כמו סמסונג מחזיקות בהסכמים המאפשרים להן להשתמש בתוכנות של מיקרוסופט לטלפונים סלולריים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker