סוחרת לשעבר ב-RBS נשלחה ל-50 חודשי מאסר בשל הונאה

שירלינה צאנג הורשעה בהונג קונג בגרימת הפסד של 19.5 מיליון ליש"ט לבנק הבריטי, לאחר שבדתה מסמכים כדי לשפר את ביצועיה; עורך דינה הסביר את מעשיה במתח בעבודה ודיכאון של אחרי לידה

לוגו בלומברג
בלומברג

שירלינה צאנג, לשעבר סוחרת ברויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) שהודתה בניסיון להסתיר 19.5 מיליון ליש"ט, נשלחה ל-50 חודשי מאסר בכלא בהונג קונג.

"זוהי עבירה חמורה ביותר", פסק השופט גארי טלנטייר. "המעשים הובילו להפסדי ענק של RBS". עם זאת הוסיף טלנטייר כי הבנק היה צריך לפקח באופן הדוק יותר על הסוחרים שלו, בייחוד בהתחשב במקרי עבר של הפסדים שגרמו סוחרים.

צאנג בת ה-43 הודתה כי בדתה מסמכים כוזבים של המסחר שביצעה באג"ח החל ממחצית 2010 עד אוקטובר 2011, כדי להראות שהיא מייצרת רווחים עבור הבנק הבריטי.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

נשיא של כבוד // כך עבדה מוכנת יחסי הציבור שהפכה את שמעון פרס למותג עולמי

פרשנות // חשבון הנפש של האנשים ששווים יותר

RBSצילום: אי–פי

צאנג הביעה חרטה על מעשיה, הודתה בטעויות והשיבה לבנק את הבונוס שלה, מסר אחד מעורכי דינה. "הטעות הקולוסאלית בשיקול הדעת שלה נגרם בשל מתח בעבודה ודיכאון של אחרי לידה", הסביר. העונש המקסימלי על העבירות שביצעה הוא 7 שנים.

הבנק הגדול בבריטניה, הולאם ב-2008 לאחר שהממשלה חילצה אותו במשבר הפיננסי עם הזרמת 45 מיליארד ליש"ט. הבנק דיווח על רווח נקי של 535 מיליון ליש"ט במחצית הראשונה של 2013, לעומת הפסד של 2 מיליארד ליש"ט בתקופה המקבילה ב-2012. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker