אלן מולאלי מפורד בדרך למיקרוסופט? בעלי המניות רוצים מנכ"ל מומחה במהפכים

מועמדים נוספים שהוזכרו כמחליפים אפשריים לסטיבן באלמר הם סטיבן אלופ מנכ"ל נוקיה ומייק לורי מנכ"ל קומפיוטר סיינסז

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפחות 3 מבין 20 המשקיעים הגדולים במיקרוסופט מעוניינים כי מנכ"ל המומחה במהפכים יירש את סטיב באלמר בתפקיד המנכ"ל. משקיעים אלה קראו לדירקטוריון החברה לשקול כמחליפים את מנכ"ל פורד, אלן מולאלי ומנכ"ל קומפיוטר סיינסז מייק לורי, לדברי כמה מקורות המקורבים לחברה.

הועדה המיוחדת של הדירקטוריון המנהלת את החיפוש אחר המנכ"ל, ויועציה, החלו להיפגש עם בעלי המניות לאחר החלטתו המפתיעה של באלמר בחודש שעבר לפרוש תוך שנה, אמרו המקורות, וציינו כי מיקרוסופט עשויה להכריז על מחליף כבר בסוף השנה הנוכחית.

באחת הפגישות, מיקרוסופט אמרה כי החלה עם רשימה של כ-40 אנשים, בהם אנשים מתוך החברה ומועמדים חיצוניים, ומצמצמת אותה בהדרגה. לא ברור האם דירקטוריון מיקרוסופט כבר פנה למי מהמועמדים ברשימה.

מיקרוסופט לא מסרה תגובה ביום שני. לורי ומולאלי לא הושגו לקבלת תגובה. אך בשבוע שעבר אמר מולאלי לרויטרס כי הוא "ממוקד במאה אחוז בשירות פורד שלנו".

אלן מולאלי, מנכ"ל פורדצילום: בלומברג

החיפושים אחר מנכ"ל חדש ליצרנית התוכנה הגדולה בעולם מהווים אחת ההתפתחויות המצופות ביותר במגזר הטכנולוגיה השנה. ביולי חשפה החברה ארגון מחדש נרחב, כדי להפוך למובילה בתחום "המכשירים והשירותים", אך עד כה משקיעים לא השתכנעו כי אסטרטגיה זו תעבוד. סימן לכך שמשקיעים איבדו אמון בבאלמר נראה בעליית מניית מיקרוסופט ב-7% לאחר ההודעה על פרישתו המתוכננת.

בשבוע שעבר הודיעה מיקרוסופט על רכישת חטיבת מכשירי הסלולר של נוקיה ושימוש בפטנטים שלה תמורת 7.1 מיליארד דולר. מניות מיקרוסופט צנחו ב-6% כאשר משקיעים מחו על רכישת חטיבה בעלת ביצועים כושלים שהרווח התפעולי שלה ב-2012 היה 3 מיליארד דולר. אך המהלך גם מחזיר לחברה את סטיבן אלופ, שניהל את חטיבת התוכנות העסקיות של מיקרוסופט בטרם נטש אותה לטובת תפקיד המנכ"ל בנוקיה. גם הוא נחשב למועמד לרשת את באלמר בתפקיד.

ביל גייטס, יו"ר ומייסד מיקרוסופט, הוא עדיין בעל המניות הגדול ביותר בחברה, עם נתח של 4.8%, ויושב בועדה המיוחדת. יתכן כי תהיה לו זכות וטו על בחירת המנכ"ל. גייטס טרם נתן אות לגבי סוג המנכ"ל שהוא מעדיף.

משקיעים נמשכים למולאלי וללורי כיוון שלשניהם היסטוריה מוצלחת בשינוי מצבן של חברות. מולאלי צפוי להמשיך בתפקידו כמנכ"ל פורד עד סוף 2014, אך לדברי מקורות, יתכן כי הוא יפרוש מוקדם יותר אם ימצא משרה מושכת מספיק. דובר פורד אמר כי "אין שינוי ממה שהכרזנו בנובמבר האחרון: אלן מולאלי מתכוון להמשיך לכהן כנשיא ומנכ"ל פורד לפחות עד סוף 2014", אמר דובר פורד, ג'יי קוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker