אייקאן נכנע: מייקל דל צפוי להשלים את רכישת החברה שייסד

המשקיע המיליארדר קרל אייקאן טען במכתב שהפיץ כי אין לו סיכוי רב לנצח במאבק נגד הצעת הרכש של מייקל דל והפיכת החברה לפרטית

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישראל פישר

המשקיע המיליארדר קרל אייקאן לא ייאבק יותר בהצעת הרכש לדל מצדו של מייסד החברה מייקל דל. אייקאן הפיץ היום מכתב למשקיעים שבו כתב כי הוא סבור שהצעת הרכש שקיבלה החברה מתומחרת באופן נמוך מדי, אך מכיוון ש"אין לו סיכוי" לזכות בהצבעה בדירקטוריון, הוא נסוג מהמאבק.

מייקל דל מציע 25 מיליארד דולר תמורת רכישת החברה והפיכתה לפרטית. ואולם החברה מתמודדת עם שחיקה ברווחיות ואיבדה את תואר יצרנית המחשבים הגדולה בעולם בשל הירידה במכירות של מחשבים אישיים ואובדן פלח שוק לטובת טאבלטים - תחום שבו היא משתרכת מאחורי סמסונג, אפל ויצרניות נוספות.

הכנסות החברה ברבעון השני של השנה היו 14.5 מיליארד דולר, ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, ומעל לתחזיות אנליסטים. אך הרווח הנקי צנח ל-204 מיליון דולר, לעומת 732 מיליון דולר ברבעון המקביל. הכנסות חטיבת משתמשי הקצה, הכוללת את חטיבת המחשבים האישיים, ירדו ב-5% והסתכמוו ב-9.1 מיליארד דולר. לעומת זאת, הכנסות החטיבה העסקית טיפסו ב-9% והסתכמו ב-5.8 מיליארד דולר. התוצאות החלשות של החברה משחקות לידי מייקל דל שמעוניין לבצע שינויים גדולים בחברה שהקים.

קרל אייקאןצילום: בלומברג

במכתב שהפיץ היום אייקאן גם בטוויטר, הוא כתב כי "אני ממשיך להאמין כי המחיר שמשולם על ידי מייקל דל/סילבר לייק כדי לרכוש את החברה שלנו הוא ממעיט בערכנו באופן ניכר, בין היתר מכיוון שדל משלם מחיר נמוך ב-70% מערך השיא של המניה ב-10 השנים האחרונות שהיה 42.38 דולר. ומכיוון שההצעה מונעת מבעלי המניות להבין את הפוטנציאל האדיר של דל".

אייקאן התייחס להמלצה של דירקטוריון דל להצביע בעד אישור העסקה באסיפת בעלי המניות ואמר כי על בעלי המניות "לא לוותר על הפוטנציאל הענק של דל ולכן צריכים לדחות את העסקה המוצעת. ניצחנו, או לפחות חשבנו שניצחנו, אבל כשהדירקטוריון הבין שהוא הפסיד בהצבעה, הוא פשוט התעלם מתוצאותיה".

דל המשיך לתקוף את דירקטוריון החברה אך כתב כי "אני מבין כי חלק מבעלי המניות יהיו מאוכזבים מכך אני לא ממשיך במאבק. ואולם במהלך העשור האחרון, בעיקר דרך 'אקטיביזם', שיפרנו את הערך של בעלי המניות בחברות רבות במיליארדי דולרים. אנחנו לא משיגים זאת על ידי ניהול קרבות שאנחנו חושבים שנפסיד בהם".

אייקאן המשיך וכתב "אנחנו מברכים את מייקל דל ואני מתכוון לצלצל אליו ולאחל לו הצלחה (הוא עשוי להזדקק לזה). להודעה של אייקאן אין השפעה רבה על מניית החברה והיא נסחרת ללא שינוי ניכר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker